Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Balon jak zwykle ze swoimi fanaberiami - w maju bedzie 10 tys, w pazdzierniku 6, poza tym beda pewnie jeszcze inne modele rozniace sie standardowo literka na koncu w przedziale 5-7 tys jak zawsze...

Tak tak 40% w dół w 4-5 miesięcy. Takie promocje tylko w świecie easyego i speców od rtv z saturna xD

 

No i nie wiem jakie jeszcze bèdà modele i z jakimi literkami ale odniosłem siè do nastèpcy danego modelu.

Odnośnik do komentarza

Czyli co - Balon jednak nie będzie miał najlepszego telewizora na świecie po wieki wieków "po mega dobrych pieniądzac"? xD

No jakbym mógł mieć jak przeznaczyłem na niego tylko 6tys? No chyba że wg doradców z Saturna za tyle można mieć naj TV? Mam prawdopodobnie tylko najlepszy w tym budżecie TV do gier wg testów i parametrów ale wiem że nic nie trwa wiecznie, tym bardziej w obszarze AV. No ale mi to styka. Mogłem i 15 tys zł wydać na TV ale biorąc pod uwagę że wymieniam TV co ok 4 lata to trochę marny deal.

 

 

Co ciekawe o IL nic nie piszą w specyfikacji. Obstawiam że te budżetowe MU7000 itd nie będą miały już taka rewelacyjnych parametrów w tym zakresie i będą gorsze pod tym względem od serii Q.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

To czemu nie wydałeś 15tyś ?? jak co 4 lata to dobry deal. Albo nie wziąłeś porządnego KS z wyższego modelu.

Jak czytałem dziś wstępnie to te MU7000 właśnie beda lepsze od KS7000, także lepszy PQ, a IL w specyfikacji żaden producent nie podaje.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

No po to nie wydałem bo za 4lata będę wymieniał bo będą nowe technologie. Znam ludzi co wydają 10+ tys zl na TV i potem męczą się z nim po 7-8 lat bo przecież tyle kosztował jak był nowy (to nic że jest już technologicznym pruchnem w niektórych parametrach). Dla mnie 15tys co 4 lata to za duzo biorąc pod uwagę że w większości TV służy mi do grania i oglądnia NBA a KS7000 pod względem parametrów nie ustępuje mocno high endom - IL czy gamut jest identyczny (nie mówiąc o takim 8000 czy 9000 gdzie są prawie identyczne parametry), a jest prawie 3 tańszy. Fanku coś jeszcze wyjaśnić?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No były już tu wcześniej porównania np gamut ma 96% IL ma na poziomie 21.

No dokładnie ot dobry tv ale są lepsze i droższe i zawsze o tym mówiłem. Dla MOICH oczekiwań i budżetu jaki chciałem przeznaczyć to był poprostu najlepszy wybór. Tyle i tylko tyle.

 

Kabi tu jest test np tv do grania i jest tabelka z danymi.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2016-11-24-digital-foundry-najlepszy-telewizor-4k-do-grania-w-hdr

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

 

Czyli co - Balon jednak nie będzie miał najlepszego telewizora na świecie po wieki wieków "po mega dobrych pieniądzac"? xD

No jakbym mógł mieć jak przeznaczyłem na niego tylko 6tys? No chyba że wg doradców z Saturna za tyle można mieć naj TV? Mam prawdopodobnie tylko najlepszy w tym budżecie TV do gier wg testów i parametrów ale wiem że nic nie trwa wiecznie, tym bardziej w obszarze AV. No ale mi to styka. Mogłem i 15 tys zł wydać na TV ale biorąc pod uwagę że wymieniam TV co ok 4 lata to trochę marny deal.

 

 

Co ciekawe o IL nic nie piszą w specyfikacji. Obstawiam że te budżetowe MU7000 itd nie będą miały już taka rewelacyjnych parametrów w tym zakresie i będą gorsze pod tym względem od serii Q.

Tak na pewno lag będzie ogromny. Jak w moim złomie samsunga za 2k jest 25 ms.

Odnośnik do komentarza

Ale ty głupi jesteś albo na takiego się kreujesz. Może to ty jesteś tym znawcą RTV z Saturna, który ci doradzał przy wyborzecTV?

 

Pisze od x postow że byly, są lepsze TV i że będą jednak w swoim budżecie nie znalazłem nic lepszego dla mojego użytkowania. Może teraz zakumasz?

 

aha i reasumuje się po podsumowaniu jak już chcesz używać tak mądrych zwrotów.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No po to nie wydałem bo za 4lata będę wymieniał bo będą nowe technologie. Znam ludzi co wydają 10+ tys zl na TV i potem męczą się z nim po 7-8 lat bo przecież tyle kosztował jak był nowy (to nic że jest już technologicznym pruchnem w niektórych parametrach). Dla mnie 15tys co 4 lata to za duzo biorąc pod uwagę że w większości TV służy mi do grania i oglądnia NBA a KS7000 pod względem parametrów nie ustępuje mocno high endom

Jeżeli za high end uważamy tv za 10tys czyli np. takiego Panasa dx900, to przepraszam Cię bardzo, ale ten ks7000 przy nim jest jak rubin ;)

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Nie no chodziło mi o takie TV za ok 15-16 tys. No ale 10 tys do 6 tys to też duża różnica w cenie. No a w parametrach co ma tyle lepszego oprócz hdr? Gamut, il, kontrast? Szczerze się pytam bo nie wiem. No i chodzi mi o paramtery pod granie czy będzie tyle lepiej że warto 4tys zł dopłacić? Dla mnie to było najważniejsze kryterium.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze ma matryce FALD czyli pełne podświetlenie diodami led. Co z kolei pociąga za sobą pełen prawdziwy local dimming.

 

Efektem jest oledowa czerń. Dodatkowo średnia jasność hdr to ponad 1tys nitów czyli dwa razy więcej niż w ks7000. Pokrycie szerokiego gamutu to 99%.

 

Porównywanie tych dwóch tv nie ma sensu bo to zupełnie inne klasy tv. Wystarczy fakt że Panasonic w 2017 nadal będzie sprzedawał ten model. Może samsung serii Q zbliży się do parametrów tego Panasa.

Edytowane przez mattaman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...