Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie dziwi, że producenci TV nie wspominają w ogóle o graczach. Nie ma za bardzo modeli polecanych do konsol, input lag jest mierzony tylko przez recenzentów, zamiast być normalnym kryterium w ulotkach wystawianych w Media... Samsung coś tam współpracował z MS za czasów X360, więc tym bardziej zastanawia mnie cisza Sony w kontekście TV pod PS4 (Pro). Ja bym to widział jako oczywiście 4K, dobry HDR, oficjalnie podawany wyjątkowo niski input lag, dostępność mniejszych wersji (np. od 40 cali) i cięcie kosztów na mniej wyrafinowanym designie (przykładowo czarny albo biały plastik zamiast metalu, pod kolor konsol) oraz ograniczeniu funkcji smart, dublujących te oferowane przez konsole.

 

Typowy telewizor pod graczy to samsung ks7000 kto ma, ten wie.

Odnośnik do komentarza

To 7 lat temu kupiliście ch.ujowe TV. Mój Samsung FHD B650 (kupiony dokładnie 7,5 roku temu) z sypialni nie ustępuje wiele Sony LED FHD W855C z 2015r. Naprawdę niewiele! Myślę, że różnica między kupionym dzisiaj Szajsung KS czy tam Sony XD a TV za 7 lat będzie większa. Wy po prostu nie wiecie o co mi chodzi melepety :D

 

7 lat temu miałem Samsunga LE46A786, sprawdź sobie. Nie chce Ci się szukać ? No to już mówię, był to topowy FALD. Obecne modele go niszczą i wysrywają. Ładnie proszę, przestań bzdury wypisywać.

Odnośnik do komentarza

7 Lat temu siedziałem na jakims LG 40 Cali ktory nie był nawet Full HD

ale juz 6 lat temu zakupiłem plasme Panasa 50G30 i słuzy mi wiernie do dzisiaj. CO prawda zapłaciłem wtedy za niego z 5 klocków ale bedziemi słuzył az do konca PS4

NA PS5 zakupie nowy, technologie beda bardziej rozwiniete i sie zarzuci jakies 70''

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No akurat dobra plazma (Panasa, Piooneera czy Hitachi) znacznie lepiej się stażeje jak LCD. Sam w sypialni mam jeszcze plazmę Panasa, którą kupiłem razem z PS3 w 2008 (co to było za combo wraz z pierwszym Uncharted), no i w filmach czy TV obraz dalej jest mega, no i ta czerń mmmmmm.

Odnośnik do komentarza

Mnie dziwi, że producenci TV nie wspominają w ogóle o graczach. Nie ma za bardzo modeli polecanych do konsol, input lag jest mierzony tylko przez recenzentów, zamiast być normalnym kryterium w ulotkach wystawianych w Media... Samsung coś tam współpracował z MS za czasów X360, więc tym bardziej zastanawia mnie cisza Sony w kontekście TV pod PS4 (Pro). Ja bym to widział jako oczywiście 4K, dobry HDR, oficjalnie podawany wyjątkowo niski input lag, dostępność mniejszych wersji (np. od 40 cali) i cięcie kosztów na mniej wyrafinowanym designie (przykładowo czarny albo biały plastik zamiast metalu, pod kolor konsol) oraz ograniczeniu funkcji smart, dublujących te oferowane przez konsole.

Przeciez sony poleca swoje tv pod pro

Odnośnik do komentarza

To 7 lat temu kupiliście ch.ujowe TV. Mój Samsung FHD B650 (kupiony dokładnie 7,5 roku temu) z sypialni nie ustępuje wiele Sony LED FHD W855C z 2015r. Naprawdę niewiele! Myślę, że różnica między kupionym dzisiaj Szajsung KS czy tam Sony XD a TV za 7 lat będzie większa. Wy po prostu nie wiecie o co mi chodzi melepety :D

Na trybie gra czy kino różnicy nie będzie widać nawet za 20 lat.

Obraz wygląda jak na starych crt tylko rozdziałka wyższa.

Także poniekąd cie rozumie, że nie widzisz różnicy.

Do tego trzeba jeszcze dopisać smużenie nowej technologi względem crt.

 

Ci wyżej nadal o lagach a ja gram na motion flow płynnym i w takim Nioh bossowie padają jak muchy :banderas:

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

 

To 7 lat temu kupiliście ch.ujowe TV. Mój Samsung FHD B650 (kupiony dokładnie 7,5 roku temu) z sypialni nie ustępuje wiele Sony LED FHD W855C z 2015r. Naprawdę niewiele! Myślę, że różnica między kupionym dzisiaj Szajsung KS czy tam Sony XD a TV za 7 lat będzie większa. Wy po prostu nie wiecie o co mi chodzi melepety :D

Na trybie gra czy kino różnicy nie będzie widać nawet za 20 lat.

Obraz wygląda jak na starych crt tylko rozdziałka wyższa.

Także poniekąd cie rozumie, że nie widzisz różnicy.

.

 

 

 

Zalecam wizytę u okulisty ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

No ale trudno aby mieli polecać tv konkurencji, Sony w w 2016 nie miało idealnego gamingowego tv 4K w rozsądnej cenie jak w przypadku full hd i serii W8. Może w tym roku jakieś modele beda miały ultra niski IL w dobrej cenie.

A jaki to jest idealny gamingowy tv i jaka to jest rozsadna cena? I po co komus no jak ja olewajacemu sieciowe strzelanki ultra niski lag ktory jewt zbedny a w wiekszosci tv dostepnych na rynku jest juz na takim poziomie ze roznica bedzie znikoma dla kogos grajacego dla przyjemnosci nie sportowo w batelfilda

Chcesz niski input lag kup sobie jakis zaje,nisty monitor full hd zeby grac w kantera. Dla mnie najwazniejszy jest obraz.

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fanek od miesiecy pieprzy o tym input lagu, a chlop wiekszosc czasu spedza z grami z wlaczonym Motionflow, ktory daje mu pewnie jakies dodatkowe 100mls xD. Do niedawna smial sie z ludzi widzacych roznice miedzy 30 a 50mls, ale teraz musi miec gamingowy monitor z zerowym opoznieniem. Ladnie wariat skilla w grach musial poprawic!

 

Pomijam juz fakt, ze chyba wszystkie tegoroczne modele telewizorow maja IL ponizej 50 mls w najwyzszych trybach (4K, HDR), co jest bardzo dobrym wynikiem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dokladnie o tym mowilem. Chyba tylko kupujac mante w tych czasach input lag bylby taki ze byloby widac w pierwszym lepszym unczarted.

 

Jesli mialbym wybierac zalozmy pomiedzy uktra niskim input lagiem a np dobrym hdr to chyba logiczne ze wybralbym to drugie. A jestem graczem. No ale jak mowilem ja w kantera nie mam zamiaru grac tylko cieszyc oko pieknymi kolorami i hdr w zblizajacy sie horizon.

Odnośnik do komentarza

Calkowicie sie z Toba zgadzam, sam patrzac na obecne opoznienia w telewizorach skupilem sie na innych parametrach, na tym czy obraz mi odpowiada, czerni, kolorach itp., a nie czy 1 telewizor ma 36 mls opoznienia, czy 46. Jedyne na co trzeba zwrocic uwage, to czy te opoznienie jest stale, a nie skacze, bo podobno problem zaczyna sie dopiero jak w 1 chwili masz 40mls, by zaraz skoczyc do 60, ale tego typu problemy sa z reguly naprawiane oprogramowaniem.

 

Oczywiscie rozumiem tez, ze dla niektorych to wlasnie opoznienie moze byc wyznacznikiem w wyborze telewizora - co kto lubi.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Rowniez rozumiem ze dla kogos moze byc input lag wyznacnzikiem ale pisanie ze to priorytetowa wartosc w tv dla gracza to po prostu beka do kwadratu. Tak jak pisanie ze sony w zeszlym roku wypuscilo slabe tv do grania na konsoli. Badzmy powazni. Nawet na mojej bravi z calymi tymi pier.dolami dynamicami czy motionami taki for honor wyglada po prostu fantastycznie.

 

Poza tym moj tv po aktualizacjach ma w 4k z hdr jedna z lepszych wartosci czyli 33ms input lagu wiec post fanka brzmi jeszcze zabawniej, tym bardziej ze kosztuje bardzo rozsadne pieniadze raczej.

 

Jesli chodzi o probkowanie 4,4,4 to wypada lepiej nawet od ks7000 37ms

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Easy nie dopowiadaj sobie bo nigdy nic takiego nie mówiłem, idealny gamingowy czyli z IL w okolicach 20ms jak KS7000 przykładowo. Taką wartość przyjmuje jako ideał na tv, ale wiadomo że jak będzie to poniżej 40ms to będzie dobrze. Dla mnie granica to nie przekraczać 40ms, z wyższym bym nie kupił.

Z tym idealny gamingowy tv chodziło mi, że Sony takowego nie wypuściło w 2016.

 

Nie gram z Motion Flow gdzie cały czas mi to wciskasz, właczam go tylko tam gdzie naprawde brak płynności jak np. Layers of Fear, Virginia, w Mafii jeszcze urywało to włączyłem, jakieś pojedyncze tytuły. I w cale nie wzrasta 100ms, zależy od trybu MF których mam 5.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie KSy mają 21 ms przy 4k z hdr.

ps kabi trochè beka bo śmiałeś się ze mnie że tak się jaram tym swoim szajsem, a ty robisz dokładnie to samo jeszcze z gorszym TV. Wnioski? Normalna reakcja po przesiadce ze starego TV.

4k @ 60Hz @ 4:4:4 + HDR : 37.6 ms

 

 

 

Bez 444 tylko zwykle 4k z hdr ma tak jak mowisz 21

Nie taki gorszy bo kazda bravia ma lepsza jakosc kolorow od samsunga.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...