Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Absolem to jakis imigrant z neo plus czy gameonly, skad wzial sie ten random?

 

Pisanie o incydentach z obudowa samsunga to juz jakis oplacany PR przez ta firme. Samsung jest wykonany bardzo slabo, to jest fakt. Bebechy ma swietne. I tyle.

Komu to nie przeszkadza to kupi, komu przeszkadza nie kupi albo bedzie dochodzil sie ze sklepem lub producentem.

 

Ale widzę że wbrew zaleceniom lekarza nie rozpocząłeś jednak kuracji na przewlekły ból du.py. Jesteś chyba ostatnią osobą która się tu powinna wypowiadać bo nie pojmujesz nawet różnicy pomiędzy kablem hdmi w wersji 1.3 i 1.4.

 

Najbardziej śmieszy fakt że najwięcej do powiedzenia na temat telewizorów Samsung mają osoby które posiadają tv Sony. 

Odnośnik do komentarza

Co do tego Sony, to bardzo pomaga mu kalibracja (szczególnie na matrycy IPS). Va tylko 43 calowy model.

 

XD85 w 85 calach też ma VA :D 

Z tą matrycą IPS też czytałem różne opinie. Generalnie na papierze faktycznie ma słabszą czerń ale lepsze kąty, tylko że w praktyce w tym modelu ten IPS jest (podobno) bardzo dobry pod względem czerni. Tak więc jeśli to prawda (być może niedługo się wypowiem na moim przykładzie bo mierzę w ten model) to zdecydowanie wolę XD na IPS niż zakrzywiany SD na VA.

Poza tym po kupnie TV i ustawieniu obrazu pod siebie, po dwóch tygodniach przestaje się myśleć o matrycy, czerni, input lagu i innych "pierdołach".

 

A wracając do Samsunga- potraktujcie to jako żart- mam wrażenie, że target tej marki jest strasznie "lemingowy". Tzn. "jak nie masz Samsunga to się nie znasz". Jest na to moda. Tak jak ostatnio maski przeciwsmogowe :D a sprzedaż to potwierdza :D

Odnośnik do komentarza

 

Absolem to jakis imigrant z neo plus czy gameonly, skad wzial sie ten random?

 

Pisanie o incydentach z obudowa samsunga to juz jakis oplacany PR przez ta firme. Samsung jest wykonany bardzo slabo, to jest fakt. Bebechy ma swietne. I tyle.

Komu to nie przeszkadza to kupi, komu przeszkadza nie kupi albo bedzie dochodzil sie ze sklepem lub producentem.

 

 

Ale widzę że wbrew zaleceniom lekarza nie rozpocząłeś jednak kuracji na przewlekły ból du.py. Jesteś chyba ostatnią osobą która się tu powinna wypowiadać bo nie pojmujesz nawet różnicy pomiędzy kablem hdmi w wersji 1.3 i 1.4.

 

Najbardziej śmieszy fakt że najwięcej do powiedzenia na temat telewizorów Samsung mają osoby które posiadają tv Sony.

Przeciez to posiadacze samsunga balon, blantman i grzybiarz narzekali na te odklejki.

Odnośnik do komentarza

Możecie mnie dopisać do listy osób z odstającą tylną obudową. Pojawiło się to po 8 miesiącach użytkowania. Wyszło na to, że jest to najlepsza rzecz jaka mogła mi się przytrafić, bo po 3 nieudanych próbach naprawy (brawo serwis) i miesiącu oczekiwania będę miał zwrot gotówki:) Myślałem by wziąć LG B6 ale chyba poczekam miesiąc czy dwa i wybiore albo Q7 od Samsunga albo B7 od LG. Zapewne skończy się na OLEDzie bo brakuje mi tej idealnej czerni, a i panel będzie mieć niskiego laga (21ms).

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem kiedyś, połowa modeli z tej serii ma z tym problem. No ale co się nagrałem to moje. Myślałem czy wziąć sobie w zamian KS9500 bo to jest FALD z bajecznym HDRem, no ale niestety ten model jest tylko w wersji zakrzywionej:/

 

 

B6 można mieć za ok 9tys, ja bym się nie zastanawiał. Q7 raczej do tego poziomu nie dobije, a B7 będzie kosztował grubo ponad 10tys na początku.

Odnośnik do komentarza

 

Tak jak pisałem kiedyś, połowa modeli z tej serii ma z tym problem. No ale co się nagrałem to moje. Myślałem czy wziąć sobie w zamian KS9500 bo to jest FALD z bajecznym HDRem, no ale niestety ten model jest tylko w wersji zakrzywionej:/

 

 

B6 można mieć za ok 9tys, ja bym się nie zastanawiał. Q7 raczej do tego poziomu nie dobije, a B7 będzie kosztował grubo ponad 10tys na początku.

Mogę przeznaczyć 12tys. Trzeba będzie poczekać na recki B7 i zobaczyć czy warto. Dodatkowo B6 nadal nie ma update'u z w EU z HDR Game Mode i nadal ma wysokiego laga. Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

 

 

Dlaczego obaj kłamiecie skoro to są INCYDENTY

Akurat dziś jak testowałem TVki w saturnie, to facet również odradzał samsungi z serii KS twierdząc, że mają zwroty i znał problem odklejanej obudowy.

 

 

Chwila, chcesz powiedziec, ze jakis random, odpad z forum neoplus nie ma racji? 

 

 

Przestań się tak popisywać dzieciaku, to że komuś odkleiła się ramka od telewizora nie robi z ciebie znawcy tematu, bo tak jak pisałem nawet o głupich kablach do telewizora nie masz pojęcia. Mam konto na forum dłużej od ciebie więc idz się puszyć przed mrokiem bo na mnie twoje przedszkolne zaczepki nie robią wrażenia. Czy aż tak kiepsko ci się żyje że musisz odreagowywać swoje stresy na forum o gierkach? :) Jakoś inni potrafią normalnie wymieniać argumenty tylko ty zawsze musisz wpaść z krwawiącym od.bytem i wozić się jak atencyjne dziecko..

 

Co do telewizora ja nie twierdzę że problem z ramkami nie istnieje, ale jeżeli by to była sytuacja na masową skalę to chyba było by o tym głośno tak jak np z wpadką Samsunga z Note7. Co mogę powiedzieć mój tv jeszcze się nie rozkleił i gdybym miał dokonać ponownego wyboru to kupiłbym ksa.

Odnośnik do komentarza

xD a nie jest glosno? Caly internet huczy o wykonaniu samsunga, ba na naszym forum na 8 uzytkownikow juz z 5 ma z tym problem, ogladasz Samsungi w sklepie, prawie kazdy rozklejony, do tego chyba najgorszy serwis pod sloncem, wiec sam skoncz juz temat.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A tak krzyczeli, ze wystarczy obejrzec przed zakupem! przeciez to jest normalne, ze zatrzaski moga pojsc po czasie, jak sie telewizor uzytkuje bo ramka sie nagrzewa. Wychodzi na to, ze przy tych wszystkich incydentach najlepiej od razu ustawic tryb Eco, albo w ogole telewizora nie wlaczac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Pamiętam test Digital Foundry gdzie dostali KS7000 nówke do testów od Samsunga i po wyjęciu z kartonu obudowa już na starcie odstawała xD.

 

 

KS7000 jest niekwestionowanym liderem rynku telewizorów 4K HDR ze średniej półki, ale na kilku płaszczyznach Panasonic DX750 wypada lepiej: ot, choćby na polu jakości wykonania. Ekran Samsunga nie został skręcony, tylko sklejony, i tylna część plastikowego panelu może odchodzić od przedniej. Tak było z egzemplarzem, który otrzymaliśmy od firmy zajmującej się PR-em Samsunga.

 

Logicznie się zastanowić pewnie nauczyli się na błędzie i nowa seria powinna być już skręcana. Też troche myślałem o tych nowych modelach.

 

Sqrt - może przemyśl sprawe zakupu KS jeszcze raz.

Blantman ostatnio pisał też o tym, a on jak pamiętam ma KS9000.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedzialem przed zakupem ze to az taki problem powszechny. Jednak dobrze ze poszanowalem marke

Kabi kilka postów wstecz dobrze to napisałeś kazdy swoje chwali. Tvkom sony które tutaj są mocno lansowane jedno trzeba uczciwie przyznać mają piękne obudowy bo parametrami odstają od samsunga (Mam tutaj na myśli ubiegłoroczną serię)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...