Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No a teraz porównaj sobie to do tego co wklejałeś wcześniej ? Nadal taka przepaść ? Oczywiście, że nie. Wypadałoby też pamiętać, że to jest bardzo wymagająca scena jeżeli chodzi o czerń i dlatego jest testowana. Teraz wrzuć taki screen gdzie jest trochę jaśniej i będzie odwrotnie, a takich scen jest mnóstwo w tym porównaniu.

Tak swoją drogą to pamiętasz, że dla mnie priorytetem jest tryb gry, a nie tryb kinowy ? Ustosunkuj się do tego co napisałem wcześniej, a nie desperacko szukasz argumentów.

Odnośnik do komentarza

Nie widziałem jeszcze recenzji XE80 ale pierwszym zgrzytem jest to, że matryca jest na IPS http://www.psxextreme.info/topic/108902-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3948970

Jeżeli nie masz ciśnienia to poczekaj na recenzje i opinie użytkowników. Póki co nie wiadomo jak wypada HDR, czerń i input lag w porównaniu do zeszłorocznego modelu.

 

no z reszta nie dyskutuje, bo ja balansu bieli i inych rzeczy z reguly nie ustawiam - ale tez te cale moga bolec, zwlaszcza jezeli wczesniej grales na 65. Te 25 cm po przekatnej to ogromna roznica.

 

Wcześniej miałem 60". Różnica między 55 a 65 jest spora, ale i tak bardziej zależy mi na jakości obrazu w trybie gry i możliwości konfiguracji. 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się zadowolę 55 calami jeżeli wszystko na czym mi zależy będzie ogarnięte. Tak, różnica jest spora ale wiem z doświadczenia jak bardzo jakaś pierdoła potrafi doprowadzić mnie do szału. W przypadku LG EG910V banding (o ile nie mylę pojęć) był tak okrutny, że oddałem TV (dodatkowo tryb gry jeden z gorszych jakie widziałem), a w przypadku KS7000 pionowe przygaszanie stref (no ale wiedziałem o tym przed zakupem, więc troszkę mniej to bolało).

 

Z tego co czytałem to C7 i B7 to 3000 ojro (55"), ciekawi mnie ile będzie u nas. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy znajdziesz coś co ci dogodzi. Widze masz cholernie wysokie wymagania:o

 

Jakie szczęście, że moja tolerancja na aspekty, które wymieniasz jest na tyle duża, że pewnie bym totalnie zlewał czy il jest na poziomie 20 czy 40 ms i czy HDR wypala gałki mocniej czy słabiej oraz czy czerń jest szatańsko czarna czy tylko smolisto. A przymierzam się za niedługo do wymiany tv. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakim ma sporo racji. Mój Przyjaciel jakiś czas temu udał się do sklepu i kupił ten telewizor, który mu się wizualnie podobał. Wyszedł z założenia, że skoro grube tysiące za tv. dał, to będzie on dobry. Nie przesiaduje na forach, nie ogląda recenzji na tubie. Siedzi sobie w domu ogląda filmy, gra i cieszy się jakością obrazu. O Samsungu KS 7000 powiedział, że świetnie się prezentuje (racja), i że ma znakomity obraz (też racja). Zapewne gdyby go wybrał, nie zawracałby sobie głowy czy ma śruby, czy zatrzaski i czy odejdzie panel o dwa mm. za 4 miesiące. Ludzie niekiedy na własne życzenie szukają dziury w całym.

Rzecz jasna nie podważam tego co napisał Ins. Facet ma rację i doskonale go rozumiem. Sam przez długo okres śledziłem takie modele jak E6, B6, KS, oraz DX900. Zawsze do czegoś można się przyczepić. Zawsze. Chodziło mi po głowie, dlaczego takie LG pięknie zbiło opóźnienie w B6, a DX900 przy kombo 4k+HDR dalej oferuje 48 ms. Niektóre modele (mało, bo mało, ale zawsze) mają pełne podświetlenie, nieprawdopodobną (jak na obecne standardy) jasność. Całość zbliżona do DX900, ale nie pożerają 469kW na godzinę.

Następnie stwierdziłem, że poczekam na okres świąteczny, by serce nie bolało, że 4 dni po wyjściu z sklepu cena spadła o 1400zł (cena flagowców topnieje w niesamowitym tempie, oczywiście do pewnego pułapu).
Miałem nadzieję, że na Sylwka sprawię sobie wspaniały prezent, a tu zonk. Na hdtv w temacie DX900 ktoś wrzucił link, że w WB wersja 65" kosztuje w przeliczeniu na złotówki ok. dwanaście tys. do tego gwarancja siedmioletnia (to powinien być standard przy tej klasie sprzętu), plus darmowy uchwyt na ścianę oraz odtwarzacz UBR gratis. Pojechałem do Saturna, a u nas 16 tys. dwa lata, ale w promocji bon do Piotra i Pawła za 1600zł :no:

Teraz powoli ukazują się nowe egzemplarze na bieżący rok i wychodzi (póki co) na to, że oferują jakość zbliżona do zeszłorocznych modeli - vide QLED Q7 i KS 7000, ale są najczęściej droższe. Sporo droższe (w tym przypadku aż 4 tys. zł).
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Serio Ins współczuję Ci . To idzie o(nene)ieć , mieć tyle kasy przeznaczonego na tv i nie widzieć dla siebie odpowiedniego . Może naprawdę , daj sobie spokój z tymi dogłębnymi analizami itp. ( a być może o niektórych niedociągnięciach nawet byś nie wiedział) , bo nigdy nie kupisz . Nawet jak wyjdzie coś co spełni Twoje wymagania , to zapowiedź następnych modeli da Ci znowu do myślenia  "mój tv jest jednak nie taki idealny , bo za kilka miesięcy wychodzi coś lepszego " i tak w kółko . To co piszesz , to wiem , że nie mógłbyś z tym żyć ;) . 

Edytowane przez seb.maz
Odnośnik do komentarza

No po lekturze ostatnich stron wygląda na to, że generalnie nie ma na rynku dobrych TV do gier. Dobrze, że mój Samsung z 2008 radzi sobie tak dobrze - dobra czerń, soczyste kolory, wystarczający niski input lag :banderas:

 

Tak na serio prawdopodobnie pod koniec roku będę zmieniał i znając siebie też pewnie czeka mnie analizowanie wyników testów i cen w sklepach, tylko będę już miał do wyboru modele 2017.

Odnośnik do komentarza

MotionFlow od Sony w grach to jedna z najlepszych opcji w TV, przecież to sprawia, że w grze, która ma 30 klatek/sek mamy 60, ultra płynnie to działa (polecam sprawdzić Driveclub, horizon albo uncharted).

Taa jasne.

Odpal sobie Madagaskar albo taki chapter 14 w U4.

Smużenie w nowych tv Sony wręcz zabija.

Od 2013 roku jest dramat i nie da się w bardziej ostre gry grać które działają w 30fps.

 

Na tym polu rządzi firma Samsung która na upłynniaczu likwiduje smużenie całkowicie. Nawet jak sobie damy max ostrość w tv.

 

 

Edit.

 

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-55xe9005-test-android-tv-2017-4k-hdr/

 

 

Widzę, że Gmeru i Koper w końcu wysłuchali moim narzekań co do motion flow.

W końcu już nie ma zachwytów.

 

Ciekaw jestem jak jest w ZD9 bo niby ma najwyższe odświeżanie 1200hz na 120hz matrycy.

Ja jednak nie miałem jeszcze jak tego tv przetestować.

Jak dalej (pipi)nia na tak drogim tv to znów niestety czekanie na upragniony tv 4k się wydłuży.

Innych marek jakoś nie chce z uwagi na jakość obrazu i brak kilku ciekawych opcji, które poprawiają jakość materiału w niższych rozdzialkach tj. 480i/p w Ps2, Xbox. 

Edytowane przez Kyokushinman
Odnośnik do komentarza

Recka Sony XE9305:

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x930e

 

Wygaszanie stref w tym krawędziowcu lepsze niż w FALDzie XE9005. Dodatkowo jasność na zayebistym poziomie, HDR pewnie oczy wypala :) Lag w 4K świetny (25ms), niestety w 1080p już niezbyt dobry (42ms).

 

Wygląda na to że sony zrobiło świetny tv. Lag w 1080p traci na znaczeniu przy ps4 pro i nadchodzącym Scorpio.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...