Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Wciskasz przycisk od wybierania źródła (ten między zbędnym przyciskiem 3D i przyciskiem od ustawień)

klikasz Wszystkie wejścia

klikasz Ikona edycji

wybierasz PC

 

Jeżeli zrobiłeś poprawnie i masz włączony tryb PC to w ISF Ekspert nie będziesz mógł włączyć True Motion.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ja jestem w stanie zrozumiec, jak ktos sie przyczepi HDRu w trybie gry ciorajac w dzien - bo jak dla mnie rzeczywiście świeci znacznie słabiej niż LCD. Porównałem dzisiaj NBA 2K17 na Oledzie do tego co zapamiętałem na Panasonicu przed zachodem slonca - jasne kolory na 1 są bardziej naturalne ale jasność jest znacznie mniejsza nawet przy 500 nitach. Na Oledzie trzeba byloby ustawic HDR Wyrazny, by bylo porownanie, ale tutaj juz zaczyna sie duzy IL, ale do kolorow w trybie SDR ? ja prawie roznic nie widze po lekkich poprawkach od Insa.

 

 

Ojej... Oledy mają jakieś słabe punkty? 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nieogar? Z tonu Twojej wypowiedzi można było wywnioskować że coś tam Cię zapiekło i postawiłeś kobrę. Jeżeli ktoś komuś każe robić wypad to znaczy że ma do tego jakieś tam prawo, tak samo strofowanie kogoś że napisał coś co nic nie wnosi do tematu  należy chyba do admina. Jeżeli chcesz sobie cukrować z esayem na temat B6 to może powinieneś założyć sobie odpowiedni temat? Napisałem konkretnie do esaya bo ostatnio po zakupie o mało się nie zes.rał nad wspaniałością nowego telewizora a tu takie przykre niespodzianki o których pisaliśmy już wcześniej... z oceną tego czy ktoś jest żenujący czy nie to się lepiej wstrzymaj, bo jak nazwać tego co się piekli jak mu telewizor "obrażajo"? Sam strzelasz łanlajnery, może zmień ustawienia i dodaj kontrastu.

Odnośnik do komentarza

Zapiekło ? Przecież sam pisałem o tym. Swoją drogą wolę sporo lepszy HDR w ciemnym pomieszczeniu niż taki sobie tylko jaśniejszy za dnia, tak więc trochę śmiechłem jak przeczytałem o "przykrej niespodziance".

 

Po prostu wkur.wiają mnie typy, które wpjerdalają się w normalną dyskusję byle tylko prześmiewczo napisać "ha, a nie mówiłem". Tak samo jak wcześniej co chwila ktoś takie sprytne posty jak twoje wrzucał tylko dotyczące rozklejającej się obudowy od KS7000. No porzygać się można od takiej twórczości. Tak jak pisałem, to jest normalny temat i fajnie byłoby jakby tutaj nie było takiej żenady jak w CW. 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o sprawy techniczne związane z Oledem nie jestem w stanie się wypowiedzieć bo nie mam sprzętu, czytam to co piszą osoby które ten TV posiadają i jakieś tam mankamenty podobno są. Osobiście nic mi do waszego lizania się po jajkach związanego z tematem B6 ale esaye jest specjalistą od wpier.dalania się w temat mając wiedzę czysto teoretyczną odnośnie danego produktu i jakoś wtedy nie kazałeś mu wypadać z tematu. Zluzuj poślady, nic do Ciebie nie mam :lapka:

Odnośnik do komentarza

No jak przyczepiał się na siłe do KS7000 to też mu cisnąłem. Nie szukaj spisku tam gdzie go nie ma. Bardzo chcesz mu dopiec, ale nie dość, że to nie miejsce do takiej dziecinady, to jeszcze sam się ośmieszasz pisząc wcześniej takie bzdury:

 

Rozróżniam oba segmenty, jak najbardziej, tylko co z tego że pomimo zastosowania nowej technologii niczym specjalnym się ten tv nie wyróżnia na tle zeszłorocznych modeli LCD ?

Jako, że miałem KS7000, a teraz mam LG B6 to powiem Ci tak - OLED zjada tego krawędziowca, po prostu. Nigdy więcej LCD choćby nie wiem jak jasne były.

Odnośnik do komentarza

No nawet przez moment nie spodziewałem się że będziesz żałował swojej decyzji odnośnie zakupu TV :)  Widzę że wyrwałeś jakieś zdanie z kontekstu i silisz się na jakiś cytat żeby mi doje.bać... litości... Może na telewizorach się znasz i do tego jesteś dumnym posiadaczem B6 :) ale z asertywnością to u Ciebie jest na bakier. Proszę oszczędź mnie a ja obiecuję że już nigdy nic złego nie powiem na Oledy  ok?

Odnośnik do komentarza

No trzeba byc lekkim Januszem by jakikolwiek telewizor LCD w cenie KS7000 porownywac do Oleda. Jak mialem Panasonica DX 750, ktory mial lepsza czern niz KS7000, mniejsze problemy z chmurami (jasne - okazalo sie ze moj model za to mial problemy z matryca i serwisem xD), no ale w swojej kategorii cenowej jako LCD naprawdę nie mial sie czego wstydzić i naprawde nie musialem miec Oleda w domu, by wiedziec ze nie mam czego porownywac... 

 

Jedyne czego jeszcze jestem ciekaw to jak na tym tle wypada taki ZD9, DX900 - topy LCD, z 600 strefami wygaszania - chciałbym by jakis moj kumpel kupil, miałbym doskonale wtedy porównanie wszystkich modeli i przekrojów cenowych, bo porownania w sklepie to mozna sobie w dupe wsadzic.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nie - to po prostu zupelnie inne segmenty, ale co sie dziwic - jeden kosztowal 16 tys, drugi 6900 przy premierze. Ba - jak kupowalem w styczniu pierwszy telewizor roznica byla ponad 4-5tys i nie ukrywam, bylo mi troche szkoda dac tyle za telewizor. Po prostu teraz zeszłoroczne modele kosztują tyle co tegoroczne LCDki (przynajmniej 55 cali), a patrząc na całokształt, technologie, certyfikaty, wsparcie dla wszytskich rodzajow HDR nie wyobrazam sobie kupna czegoś innego. Dlatego jak ktos ma zamiar wydac na tegorocznego LCDka 6000-7000 tys to polecam sie 4 razy zastananowic.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

no oczywiscie, ale nie am co sie dziwic, ze ktos zostaje wysmiany, jak pozniej napisze, że

rozróznia oba segmenty, jak najbardziej, tylko co z tego że pomimo zastosowania nowej technologii niczym specjalnym się ten tv nie wyróżnia na tle zeszłorocznych modeli LCD ?

:cool:  :lapka:

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Malibu powiedz mi czy ty grasz w trybie ISF Expert w trybie PC ? Ja przed chwilą przetestowałem i też nie widzę za bardzo różnicy w lagu O_o Na rtings.com napisane, że w tybie PC input lag wynosi 70ms, ale to jest absolutnie niemożliwe. Czyżby wyszedł jakiś update, który to poprawił ? No chyba, że IL w trybie PC i 4:4:4 to 70ms, a w 4:2:2 i 4:2:0 (czyli konsolki) to ok.30ms. 

Nie zwykły ISF tryb ciemny. Ostatnia aktualizacja u mnie to 4.10 (w USA jest i 4.20 już). Ja kompletnie nie zauważam różnicy w IL pomiędzy trybem game a isf (no oprócz kolorów :P).

Odnośnik do komentarza

Ja w końcu wybrałem 55 cali od Sony, XE9005 i jestem mega zadowolony. Horizon Zero Dawn z hdr wyrywa z kapci, tak samo trzecia Forza Horizon, a "zwykłe" gierki typu Battlefield 1 czy inne też wyglądają lepiej. Z minusów to system operacyjny - Android czasami zamuli, ale to nic takiego co by było nie do przyjęcia.

 

Masz chyba pierwszego Sony XE90 na forum, możesz coś więcej o nim napisać o kolorach, jasności, jasności HDR?

Może masz jakieś porównanie z innymi 4K HDR?

Odnośnik do komentarza

Malibu powiedz mi czy ty grasz w trybie ISF Expert w trybie PC ? Ja przed chwilą przetestowałem i też nie widzę za bardzo różnicy w lagu O_o Na rtings.com napisane, że w tybie PC input lag wynosi 70ms, ale to jest absolutnie niemożliwe. Czyżby wyszedł jakiś update, który to poprawił ? No chyba, że IL w trybie PC i 4:4:4 to 70ms, a w 4:2:2 i 4:2:0 (czyli konsolki) to ok.30ms. 

 

Easye ustaw tryb PC, odpal konsolę i powiedz jak twoje odczucia.

Specjalnie dzisiaj wróciłem do Killer Instinct, odpalilem Mortala i nie jest to mozliwe by IL wynosil 70 mls - ba tez nie odczuwalem roznic miedzy Trybem Gry, a Eksperckim i to przy ustawieniach 4:4:4/60Hz i 1440p.

Odnośnik do komentarza

no oczywiscie, ale nie am co sie dziwic, ze ktos zostaje wysmiany, jak pozniej napisze, że

rozróznia oba segmenty, jak najbardziej, tylko co z tego że pomimo zastosowania nowej technologii niczym specjalnym się ten tv nie wyróżnia na tle zeszłorocznych modeli LCD ?

:cool:  :lapka:

 

Widzę że oprócz świetnych parametrów wyświetlania B6 zabija również komórki mózgowe, pisałem już kilka razy odnośnie tego zdania które z uporem maniaka cytujesz. To zdanie jest wyrwane z kontekstu i dotyczy recenzji jednego telewizora porównywanego z innymi starszej generacji. To nie jest moja opinia, tylko zestawienie RECENZJI, bo tak jak pisałem wypowiadam się na temat sprzętu który mam i fizycznie użytkuję, nie tak jak Ty, który biegasz i pier.dolisz bzdury w oparciu o to co Ci sprzedawcy w saturnie powiedzą. Czy teraz już dotarło? Co do przytyku że mój telewizor kosztował marnych 5 tysi, to jesteś w błędzie, kosztował trochę więcej bo to 65 cali ale nie w tym rzecz. Zmieniam tv średnio raz na dwa lata celowo i z rozmysłem nie czekałem na zakup Oleda bo jak każda nowa generacja sprzętu tak i ten pewnie będzie cierpiał na jakieś choroby wieku dziecięcego.Z całą pewnością zakładam zakup oleda ale wtedy kiedy producenci okiełznają dobrze tą technologię i cena będzie oscylowała w granicach topowych LCD, bo zakupu innego rozmiaru niż 65 cali nie biorę pod uwagę. I jeszcze raz poproszę, odpuść sobie jakieś personalne podjazdy bo nie przypominam sobie abym jechał po Tobie, bądź twierdził że zostałeś wyśmiany. Mam prawo mieć zdanie inne od Twojego i trochę bawi mnie to kiedy rzucasz się jak małe dziecko kiedy ktoś się z Tobą nie zgadza.  Świat nie jest czarno biały, ktoś może mieć inne zdanie od Twojego i to nie jest powód aby go dyskredytować i aby to zrozumieć nie potrzeba mieć Oleda LG.

Odnośnik do komentarza

Do 3 tysi jest 55 calowy Samsung KU6000 i 49 calowy Sony XD7005. To tak na szybko. Nie miałem żadnego z nich, ale może ktoś na forum posiada i się wypowie ?

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300

 

http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x700d

 

4K ma sens jak się ma PS4 Pro albo kompa co uciągnie wyższe rozdziałki. Natomiast jak masz zamiar siedzieć od ekranu więcej niż 1.5/2m to jednak lepiej zainwestować w dobre Full HD.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...