Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

gram na ks tylko w zeldę (nie uznaje trybu przenośnego)  i problemów nie mam. Miałem na początku ale po ustawieniu wszystkiego jest git. Oczywiście wygląda o wiele gorzej nawet od gier na x'sa no ale to słaby sprzęt. Za to mario kart na ks wygląda obłędnie :)

Odnośnik do komentarza

U mnie na Samsungu KS obraz na Switchu jest hmm dziwny (blantman na switchu też ma jakieś ijo). Kolory soczyste itp ale duży rozmiar oraz wysoka ostrość i kontrast ekranu mocno pokazują niedoskonałości graficzne Zeldy (poszarpane krawędzie, rozmazane tekstury podłoża na drugim planie, mega uproszczone tereny na dalszych planach), gdzie grając mobilnie w ogóle tego nie widać. Z ciekawości będę musiał kiedyś dok pod plazmę Panasa w sypialni podłączyć. Czuję, że to będzie idealne środowisko pod Switchowe gierki. Z drugiej strony mobilnie jakoś lepiej mi się gra Switchem więc nie mam z tym problemu.

Dodam że na PS4 czy Netflix UHD obraz z KS jest kozacki.

Jak się nie umie ustawiać tv to niestety tak jest.

Odnośnik do komentarza

Nic praktycznie nie zmienia, aktualizacja dawno dostepna nawet z poziomu TV

 

1. Improvement

1) Improved the problem that HEVC Channel Reset Issue

2) Radio Equipment Directive Standard applied

 

No wlasnie chyba nie do konca. Na AVforums ludzie pisza, ze ten update poprawia TruMotion. Nie doczytalem jeszcze wszystkiego, ale ogolnie aktualizacja ma eliminowac/lagodzic stutter, poprawiac plynnosc ogolnie. Te same pliki najpierw byly u Ruskich, gdzie logi wyraznie o tym mowily. LG na stronie niby nie podaje poprawnie listy usprawnien albo sie spoznia i brakuje jakichs informacji. Nie wiem, przysiade dzisiaj i pobawie sie troche, mam tylko nadzieje, ze nic nie zje.bie. TruMotion do gier niepotrzebne, ale filmow i sportu bez tego bym juz nie mogl dzisiaj chyba.

Odnośnik do komentarza

 

U mnie na Samsungu KS obraz na Switchu jest hmm dziwny (blantman na switchu też ma jakieś ijo). Kolory soczyste itp ale duży rozmiar oraz wysoka ostrość i kontrast ekranu mocno pokazują niedoskonałości graficzne Zeldy (poszarpane krawędzie, rozmazane tekstury podłoża na drugim planie, mega uproszczone tereny na dalszych planach), gdzie grając mobilnie w ogóle tego nie widać. Z ciekawości będę musiał kiedyś dok pod plazmę Panasa w sypialni podłączyć. Czuję, że to będzie idealne środowisko pod Switchowe gierki. Z drugiej strony mobilnie jakoś lepiej mi się gra Switchem więc nie mam z tym problemu.

Dodam że na PS4 czy Netflix UHD obraz z KS jest kozacki.

Jak się nie umie ustawiać tv to niestety tak jest.

Rozumiem, że masz Switcha i KS, że na twoich ustawieniach działa dobrze? Weź może przestań radzić w tematach, których nie masz bladego pojęcia (hdr bez hdr czy wyśmiewanie się z gmeru to tylko cześć twoich osiągnięć).

I nie nie zależy to od ustawieñ tylko od gry. Sprawdziłem MK8 i faktycznie wygląda mega UWAGA na tym samym TV i ustawieniach co Zelda.

No podaj w takim razie swoje ustawienia pod TV UHD i Zeldę albo zamknij japę na zawsze ziarniaku trolaku.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

KS7000 w wersji 49 ma inną matrycę niż w 55 cali ?. Bo zastanawiam się czy w każdej serii Samsung tak postępuje 

W 49, 55 i 65" może być albo matryca Samsunga albo AU Optronics. W 60" jest matryca Sharpa.

 

49" KSa 7000 nie odstaje specyfikacją od większych rozmiarów. Na HDTV zagranicznym masz test Vince'a specjalnie rozmiaru 49". Możesz porównać np. z 65" KS 8000:

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue49ks7000-201610234374.htm

 

+

 

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ue65ks8000-201612054388.htm

 

Parę razy widziałem dyskusję na AVForums czy NeoGAF o tych matrycach w kontekście KSa, tj. AU Optronics vs Samsung i w zasadzie to nie ma zgody która lepsza, w większości przypadków z obu są ludzie zadowoleni.

Edytowane przez Qkulka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zapewne sporo osób z okazji premiery XOX będzie wymieniać swój odbiornik, w tym też ja. do tej pory szalałem na LG full HD, nic szczególnego, przeciętniak 42 cale

na listopad planuję zakup nowego wyświetlacza. no i mam dylemat czy brać high-endowego LCD (mam tu na myśli Panasonica DX900) czy oleda z nieco niższej półki (LG C7). pierwszy jest nieco tańszy i ma lepszy efekt HDR. OLED to wiadomo - czerń i kontrast. czy ktoś z forum użytkuje OLEDa do np. PS4 pro? jak się sprawdza? czy lepiej inwestować w nową technologie czy pozostać przy LCD?

wiem że zarówno jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety, ale ze względu na brak czasu i odległość nie jestem w stanie sprawdzić "na żywo" obu interesujących mnie modeli

będę wdzięczny za opinie 

Odnośnik do komentarza

rtings wybrał OLEDa C7 jako najlepszy odbiornik do gier:

http://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/video-gaming

 

Natomiast wczoraj taki wpis widziałem na HDTVPolska:
"OLEDowi nie zaszkodzi np. kilka sesji 4 godzinnych w ciągu miesiąca, ale jeśli tych 4 godzinnych sesji będziesz miał codziennie, to OLED raczej nie będzie dla Ciebie."

 

No może 4 godziny grania dzień w dzień to dużo i nie każdego to dotyczy ale sam 2-3h dziennie prawie zawsze gram, bo nawet jak nie fabularnie, to w jakąś pierdółkę typu Rocket League czy FIFĘ na odstresowanie i jeśli trzeba się pilnować żeby 4 godzin gry nie przekroczyć w ciągu dnia zakładając, że takie mają miejsce regularnie to jest to poniekąd porażka.

Edytowane przez Qkulka
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A ta osoba ma Oleda przynajmniej te 2-3 lata by cos takiego stwierdzic ? xD Zostawila telewizor z wlaczonym statycznym obrazem na dłużej? Ma jakies powidoki na ekranie, czy tak tylko (pipi)i farmazony? bo widzisz jedyne ryzyko zwiazane z Oledem, ktore gdzies tam kiedys wyczytalem to wlasnie burnning, gdy zostawisz na bardzo dlugo statyczny obraz (jak kiedys na plazmach). U mnie TV dziala zdecydowanie dluzej niz 4h dziennie i nic takiego nie zauwazylem, pewnie dlatego ze przeciez LG ma wbudowana funckje automatycznego czyszczeniem matrycy gdy wyłączasz telewizor. Jezeli komus na matrycy cokolwiek zostaje dluzszym czasie grania, czy ogladania, tzn ze telewizor po prostu nadaje sie do serwisu.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ale ma inne minusy, widzialem juz w sieci dx900 z nierowno podswietlona matryca, ale ja w ogole balbym sie teraz brac juz LCD bo dla mnie ten caly clouding wynikajacy z zastosowanej technologii to najgorsza rzecz w telewizorach, do tego nie podlega reklamacji -  jeszcze jak sa podswietlane krawedziowo, tak, ze nie wiele widac to pies to (pipi)al, ale jak nie daj boze wyskoczy jakas chmura po srodku ekranu jak u mnie w DX 780 to ladna stypa - no i osobiscie Panasonica nie polecę juz nikomu - najgorszy system w telewizorach jaki widziałem, brak wsparcia dla podstawowych formatow audio, brak DTS, problemy z ARC, do tego aplikacja do odtwarzania filmow z dysku taka, ze wlaczysz jakis wiekszy plik z HDR BR i masz slideshow. 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

A ta osoba ma Oleda przynajmniej te 2-3 lata by cos takiego stwierdzic ? xD Zostawila telewizor z wlaczonym statycznym obrazem na dłużej? Ma jakies powidoki na ekranie, czy tak tylko (pipi)i farmazony? bo widzisz jedyne ryzyko zwiazane z Oledem, ktore gdzies tam kiedys wyczytalem to wlasnie burnning, gdy zostawisz na bardzo dlugo statyczny obraz (jak kiedys na plazmach). U mnie TV dziala zdecydowanie dluzej niz 4h dziennie i nic takiego nie zauwazylem, pewnie dlatego ze przeciez LG ma wbudowana funckje automatycznego czyszczeniem matrycy gdy wyłączasz telewizor. Jezeli komus na matrycy cokolwiek zostaje dluzszym czasie grania, czy ogladania, tzn ze telewizor po prostu nadaje sie do serwisu.

No właśnie ta osoba ma OLEDa C7 dlatego cytat od niej dałem. Co do kwestii czasu ("2-3 lata") to przecież wiesz kiedy TV miał premierę więc pytanie retoryczne. :)

 

Zeby nie było tutaj wpisy tej osoby:

https://hdtvpolska.com/forum/profile/159355-subman/content/

Odnośnik do komentarza

No to trochę beka z typa. Telewizory w takim Saturnie w ogóle nie powinny działać, Oledy dzień w dzień po 11h, w trybie sklepowym przez okrągły rok z 1 demem na ekranke... I co kupił C7 i ze stoperem teraz ogląda telewizję? XD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Wiesz, dla mnie to też ciekawy temat, bo w tamtym roku OLED był wszędzie polecany jako najlepsza opcja do gier i ja się poważnie zastanawiałem między FHD EG 910V, a Samsungiem KS7000 lub Panasoniciem DX750. Wbrew głosom większości wziąłem KSa 7000 i używam go też jako monitora (np. teraz), a Dell 24" poszedł na szafę i czeka na lepsze czasy. Po prostu znacznie wygodniej jest na TV. Wtedy nie było innych głosów niż: "OLED", a teraz różnie z tym jest, w tematach pokolei OLEDa FHD jak i X6 oraz X7 wychodzą też różne kwiatki (inb4: LCD LED zwłaszcza w niskich półkach cenowych ma ogrom problemów, ale te od lat są znane)

Edytowane przez Qkulka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...