Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Ins napisał:

Jak zwykle wyjdę na obrońcę oledów ale tekst o graniu po ciemku jest po prostu śmieszny.

 

Dlaczego? Faktem jest , że oled pokazuje pazur  w ciemnościach a im jaśniej tym różnica względem lcd się zaciera. Nawet jeśli przeważa to już absolutnie nie ma tego szału porównując do lepszych lcd. No i od teraz można mówić o NU8000 jako propagatorze płynności a nie graficzki :D Casuale celują w detale na ultra, hardcorowcy w performance. Tylko NU8000. He, he.

Edytowane przez Arm9_Team
Odnośnik do komentarza

A propos ustawień. Jakieś dobre ustawienia pod LG 55b7v. Pod NC+ i przede wszystkim konsole (x1 fat i ps4 slim) - zbyt ciemny mam obraz ale jak daje jasność na 60 to na ciemnych obrazach widać że już nie jest to idealna czerń.

Tryb Żywy jest zbyt żywy, sport raczej zbyt czerwony a te profesjonalne to w ogóle jakieś mdłe z brakiem kolorów. Najlepszy to hdr w netflixie ale bym chciał też inne pooglądać sygnały.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, chris85 napisał:

@MEVEK nasze tv maja bardzo dobre ustawienia fabryczne. Nie trzeba dużo kombinować. Mogę Ci skopiować ustawienia od Insa jeśli nie ma nic przeciwko. Ja w sumie na nich jadę z małą korekta pod siebie.

 

 

No problemo :) Niech każdy korzysta.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj pierwszy raz oglądałem mecz w 4k na Soniaczu 65 cali za 6-7k na TVP4k i tak średnio jestem przekonany do tej technologii. Jakby do gier przyrównać, to graficzka wy(pipi)ana, ale chodzi jak (pipi). W tych materiałach ze zwierzakami widać każdy najdrobniejszy detal i da się konia walić do tego, ale oglądając taki mecz to miałem wrażenie jakby co chwilę obraz się rozmazywał. Raz jakby przyspieszało, raz zwalniało. No nie wiem, może to kwestia przyzwyczajenia, a może po prostu żeby to dobrze działało to trzeba wydać z kilkanaście tysi :dunno:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Sylvan Wielki napisał:

 


Było śmiało sięgnąć po B7 (bo zakładam, że jednak udało się model C7 kupić). Panel ten sam, a zasadnicza różnica to kolor ramki - wieczorem jest kompletnie niewidoczne, a ten model jest kilkaset zł tańszy. Co do ustawień, jak już będziesz miał, daj znać. Forumek pomoże. :lapka: Mimo wszytko na dzień dobry proponuję własnym oczom zawierzyć i ustawić wszytko pod siebie - tzn. tam nie ma co specjalnie ustawiać, ale zawsze jakieś subtelne modyfikację obrazu możesz sobie sprawić wedle uznania.

W każdym razie gratuluje zakupu i dawaj znać, co i jak. :drinks:

Oczywiście, ze tak. Wszystkie ustawienia będę robił pod siebie. Czy to na filmach, czy pleyce. Ale jest tez masa ustawień, ktore mogą negatywnie wpływać na komfort oglądania, a o których mogę nie mieć pojęcia - powiedzmy automatyczne dostosowywanie sie jasności obrazu do światła w otoczeniu, czy bardziej ważne - okresowe czyszczenie matrycy(panel noise). Czytam na necie o rożnych opcjach ktore natychmiast trzeba wyłączyć, żeby przedłużyć żywotność oleda. Stad moje pytania o takie i inne ficzery na ktore trzeba zwracać uwagę.  

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Panowie, mam pytanie:

 

Przeprowadzam się niedługo na nowe mieszkanie i w nim jest już TV. Zastanawiam się, czy nie sprzedać przypadkiem mojego, jakby się okazało, że ten drugi jest lepszy. Doradzicie, powiecie który jest faktycznie lepszy? 

 

mój obecny:

Panasonic TX-50DS630E

 

na mieszkaniu:
LG 55LH6047

Odnośnik do komentarza

poczytałem trochę internetów i wygląda na to, że w tym LG jest matryca 50/60hz, a moj to niby 100/120hz, wiec chyba lepiej jak zostane na moim :dunno: tylko ze dziwne, bo na stronach LG jest napisane 100hz, a w internetach szumia, ze klamio i jest mniej. 

 

nie wiem na ile można tej stornce ufać:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/ef11d85f

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...