Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2018 o 13:01, Rayos napisał:

Panowie, mam pytanie:

 

Przeprowadzam się niedługo na nowe mieszkanie i w nim jest już TV. Zastanawiam się, czy nie sprzedać przypadkiem mojego, jakby się okazało, że ten drugi jest lepszy. Doradzicie, powiecie który jest faktycznie lepszy? 

 

mój obecny:

Panasonic TX-50DS630E

 

na mieszkaniu:
LG 55LH6047

 

ja jeszcze podbije moje pytanie, bo moze mi ktos jednak odpowie :) 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rayos napisał:

 

ja jeszcze podbije moje pytanie, bo moze mi ktos jednak odpowie :) 

Ciężko wziac konsole i się do niego podpiac? Będziesz wiedział lepiej, jak sam sie do niego podłączysz i pograch chwilę. Sprawdzisz sobie laga, kolory i co tam bedziesz chciał. Masz taką mozliwosc?

Odnośnik do komentarza

Ja zawsze staram sie sprawdzic tv przed kupnem, jezeli mam wątpliwości i o ile sklep się zgadza. Jedynie LG był wyjątkiem. Ale tego nie trzeba tlumaczyc. To tak jak z jazdą samochodem. Sam musisz się przejechac, żeby ocenić, chodz są sprawdzone marki którym można zaufać - 96 BMW :Coolface:

 

P.S

Jaka masz pewność, że tv działa dobrze?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie wy kupujecie tv i je sprawdzacie przed kupnem, ale jak się zastanawiałem nad dwoma modelami ostatnio i w MM poprosiłem typa żeby mi odpalił na jednym jakiś mecz w 4k to włączył jakiś filmik na youtube, który działał w ~360p, a na pytanie czy mogę sprawdzić przed zakupem w jakimś tam trybie serwisowym czy nie był używany, to chyba nie wiedział ocb i powiedział, że każdy tv jest w stanie fabrycznym...

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wojtas1986 napisał:

TVP , C+ nie nadaje sygnału z HDR imo samo 4K.

 

Co Ty za bzdury wypisujesz, włącz sobie teraz powtórkę meczu Kolumbia-Japonia, HDR wygląda wspaniale, tak jak powinno. Słońce na stadionie wygląda mega. Normalnie sygnał HDR włącza się w TV tak jak z każdego innego źródła (PS4, odtwarzacz UHD itd.).

Oczywiście nie każdy mecz jest w HDR, tylko wybrane.

Odnośnik do komentarza

Jakis czas temu ktos pytal o artefakty w Oledzie, jakby komus to przeszkadzlo, a nadal woli ogladac filmy z lekkim motionflow polecam ustawic De-Judder na 3 i De Blur na 9.

Czesto tez ludzie pytaja o ustawienia obrazu - sam wzorowalem sie na Insa, mozna je ustawic pod siebie, ale chyba najgorszy tryb fabryczny to Sport - jak dla mnie przekolorowany, dlatego dla porownania wrzuce cos od siebie:

Oswietlenie:75

Kontrast:75

Jasnosc:50

Ostrosc:50

Kolor:50

Odcien:0

Temp.barw:0

 

W zaawansowanych Kontrast dynamiczny na Niski i Kolor na Wył.

Gamma Średnia

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wracając jeszcze do tego OLED'a C7V .

Tryb gry mam ustawiany - jest bajka!  Ale z satką juz tak nie mam. Nie umiem ustawić, żeby zniwelować klatkowanie otoczenia przy szybszym ruchu kamery, czy to na meczach, czy rożnego typu wyścigach czuje mały dyskomfort. W niedziele ekipa wpada i nie chce ich rozczarować jakością  obrazu. Zaraz będą wymyślać, ze kupa tv, przepłaciłem albo coś w tym stylu.  Moze to wina dekodera cyfrowego polsatu. Niby HD, ale jak to tam jest to diabeł ich wie. Głownie oglądam na TVP Sport HD. Odległość od kanapy to +3 metry.

Głownie chodzi o parametr TruMotion ? 

 

reedycja..

Dzieki @easye nie widziałem posta. Na pewno sprawdzę. 

 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Kontrast dynamiczny ostatnio ustawiałem i jest ogromna różnica w detalach w ciemnych pomieszczeniach.

Jako ze gram w RE7 to w końcu stanęło na niskim. 

 

Kurka, nie brałem pod uwagę ustawień bez HDR'a jeszcze. Spr. pod wieczór, jezeli mam takie gry ;)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do posiadaczy OLEDów.

Czy systemowy media player pozwala na odtwarzanie filmów ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS i bardzo dużych plików Ultra HD z HDR? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie z dysku twardego.

Waham się pomiędzy Samsungiem Q9FN a LG OLED, i nie ukrywam, że  sporym minusem Samsunga jest brak takiego wsparcia.

Z góry dziękuję za pomoc.


 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gregorij napisał:

W Euro jest najnowszy OLED panasonic (ocena referencja w hdtvpolska) za 7500, a w systemie ratalnym (dwie raty płaci sklep) za 6999. Całkiem dobra cena

Warto zastanowić się nad kupnem LG OLED B7 w cenie ok. 5200 zł (także w eurortvagd w systemie ratalnym). Dodatkowym atutem LG OLED jest wsparcie Dolby Atmos (tutaj znajdziesz nieco więcej na ten temat Dolby Atmos Polska). Jeżeli posiada ktoś większy budżet to zdecydowanie polecam LG OLED B7 w rozmiarze 65 cali, cena ok. 9 000 pln :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2018 o 08:16, Atos napisał:

Mam pytanie do posiadaczy OLEDów.

Czy systemowy media player pozwala na odtwarzanie filmów ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS i bardzo dużych plików Ultra HD z HDR? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie z dysku twardego.

Waham się pomiędzy Samsungiem Q9FN a LG OLED, i nie ukrywam, że  sporym minusem Samsunga jest brak takiego wsparcia.

Z góry dziękuję za pomoc.


 

Od znajomego pożyczyłem 2 filmy w UHD HDR w takim formacie...

Spoiler

MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HDR.HEVC.TrueHD.ATMOS.7.1-inTGrity

 

I jeden działa, a drugi nie. "Tomb Raider"  46.95GB z bitrate 52.4Mbps - bez problemu, żyleta; zaś "Thor:Ragnarok" 49.8GB, bitrate 49.2Mbps juz nie idzie. Nawet sie nie uruchamia. Tv po aktualizacji. Przeczuwam, ze wina leży w bitrate. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2018 o 08:16, Atos napisał:

Mam pytanie do posiadaczy OLEDów.

Czy systemowy media player pozwala na odtwarzanie filmów ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS i bardzo dużych plików Ultra HD z HDR? Oczywiście chodzi mi o odtwarzanie z dysku twardego.

Waham się pomiędzy Samsungiem Q9FN a LG OLED, i nie ukrywam, że  sporym minusem Samsunga jest brak takiego wsparcia.

Z góry dziękuję za pomoc.


 

U mnie filmy od kolegi z dysku latają aż miło. Ten cały  webOS jest doskonały, zero zacinek, zgrzytów czy błędów. @MEVEK przeczuwam, że wina leży w błędzie lub  źle pożyczonym filmie od kolegi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W LG to normalka, że pomimo wyłączenia ECO, wszystkich innych chroniących oczy itp. obraz przyciemnia się po zmianie obrazu z jakiegoś jasnego widoczku na ciemniejszy? To znaczy po przejściu na ciemniejsze tło obraz po chwili się rozjaśnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...