Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.08.2018 o 11:48, schabek napisał:

 

To są typowe low endy, w zasadzie nie dostaniesz nic poza 4k.

Ja bym polecił ci 55 cali tcl 7026

4k wide color gamut pełny hdr10 (10bit matryca nie oszukana) 400nitów i wbudowany soundbar JBL.

Do tego ładny, wizualnie wyróżnia sie z tłumu,aluminiowa ramka (szczotkowana!)

Android.(dla mnie to by był minus/kolega wniebowzięty)

Kolega niedawno go kupił i muszę powiedzieć że bdb tv.

Niby 60hz ale oglądam u niego regularnie meczy na nc+ i jest wypas.

Te 400nitów też jak na tą półkę to bdb wynik i sprawdzałem na prosiaku, ładnie to świeci w uncharted czy horizon, widać różnicę gołym okiem między włączonym a wyłączonym hdr.

Jedyny problem jaki miał to z wifi ale zaktualizował andka z pena i wsio extra hula.

No i w ME dostał dodatkowego pilota do tego tv za zł :)

 

A jak nie to dozbieraj na OLEDA albo XF9005

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, poszukuje niekoniecznie dużego telewizora 43-49 cali do seriali i pogrania czasem na prosiaczku, więc fajnie by było gdyby  wyposażony był w hdr. Cena budżetowa, gdzieś do 2k. Coś godnego uwagi się znajdzie? Obczajam sobie te dwa modele. "Wideofilem" nie jestem, ale dobrze by było widzieć jakąś różnicę między nowym telewizorem, a monitorem 22''  lub mantą hdr, którą dostałem od teścia i z przymusu ją posiadałem ;) 

 

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49uj634v.bhtml

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-samsung-led-ue43mu6172,id-848784 

 

Jeden 49'' drugi 43''

 

Totalnie się na telewizorach nie znam. Są tu jakieś poważne różnice między np. tymi dwoma poza przekątną? 

Edytowane przez Kosmos
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Schranz1985 napisał:

To prowokacja? Z tych 2 to manta hdr najlepszy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

No przeciez napisał, że się nie zna. 

 

A ty byś mógl kurczę juz nauczyć się wyłączać ten podpis z tapa

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie mowie o p605/607 tylko o c7026.
Ten tv wygral Eisa award w 2017 na najlepszy budrzetowy tv.
Tcl jako firma walczaca o rynek daje ciut wiecej.
W sensie troche mocniej swieci jest 10bit(hdr10) matryca, wide color gamut i soundbar.
Input lag do grania wysmienity.
Wiadomo ze za 2k to nie sa duze roznice nie dostaniesz hdr z efektem wow ale wide color gamut juz robi.
Mialem okazje ogladac/grac na nim i moge powiedzieć ze jak ktos nie patrzy na ramke/nóżkę/ i prestiż wśród somsiadow to byl by moj 1 wybor wśród tanich tv.



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SG1-ZIELU napisał:

 

Jedna strona pisze że to 60 Hz, jakby tak sprowadzali TCL 55R617 to bym brał z zamkniętymi oczami

 

https://www.tclusa.com/products/home-theater/4-series/tcl-49-class-4-series-4k-uhd-led-roku-smart-tv-49s405

 

https://www.walmart.com/ip/TCL-49-Class-4K-2160P-Roku-Smart-LED-TV-49S405/692591895

 

Tam piszą, że 120Hz, na allegro od Sferis też widziałem, że 120Hz.

 

A i serio bez złośliwości, jestem ciekaw jak ten telewizor daje radę w porównaniu z innymi do 2k.

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem, czlowiek chcialby telewizor kupic a czytajac opinie to sie tylko wku rwi xD Teraz sie zastanawiam miedzy tym samsungiem 58 cali a tym Tcl 55 co podal @Schranz1985. Czytalem jakies forum hdtv i ludzie tam wypisuja ze android niestabilny, trzeba zrobic kalibracje ekranu (juz widze siebie jak to robie xd) ale z drugiej strony multum apek jak np Kodi gdzie w Samsungu jest bieda i podobno nie ma playera czy ipli ktore czasami by sie pewnie przydaly.

 

@Schranz1985 twoj znajomy poza aktualizacja cos tam jeszcze grzebal? Polowa osob na tamtym forum jest zachwycona, a reszta narzeka ze tv wariuje, sam sie wlacza/wylacza. Za to prawie wszyscy uwazaja ze jakosc obrazu lepsza niz u konkurencji. Musze sie przejsc do sklepu i zobaczyc je na zywo ale czas decyzji sie zbliza bo tylko do 31 w me daja pilot smart za 1zl xd

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, schabek napisał:

Ja nie wiem, czlowiek chcialby telewizor kupic a czytajac opinie to sie tylko wku rwi xD Teraz sie zastanawiam miedzy tym samsungiem 58 cali a tym Tcl 55 co podal @Schranz1985. Czytalem jakies forum hdtv i ludzie tam wypisuja ze android niestabilny, trzeba zrobic kalibracje ekranu (juz widze siebie jak to robie xd) ale z drugiej strony multum apek jak np Kodi gdzie w Samsungu jest bieda i podobno nie ma playera czy ipli ktore czasami by sie pewnie przydaly.

 

@Schranz1985 twoj znajomy poza aktualizacja cos tam jeszcze grzebal? Polowa osob na tamtym forum jest zachwycona, a reszta narzeka ze tv wariuje, sam sie wlacza/wylacza. Za to prawie wszyscy uwazaja ze jakosc obrazu lepsza niz u konkurencji. Musze sie przejsc do sklepu i zobaczyc je na zywo ale czas decyzji sie zbliza bo tylko do 31 w me daja pilot smart za 1zl xd

 

na hdtv.com.pl rządzi kiki i blackninja którzy naganiają klientów na swoje telewizory, polecając przede wszystkim telewizory TCL i Philips. Czesto jak się weźmie od nich telewizor to masz taniej i kalibracje masz gratis, trzeba być tylko w tym klubie hdtv.com.pl. Oprócz tego ich domeną są soundbary JBL, które też polecają w pierwszej kolejności. Na pierwszy rzut oka to wszystko śmierdzi, ale są zadowolone osoby, a w razie problemów z TV zawsze pomogą. Rzeczywiście zastanowić by się można było nad tym TCL skoro jest sprowadzany.

 

Może jeszcze Philips 49pus7502, jeden z tańszych TV z matrycą 120Hz, ale wiadomo to Philips i trzeba by było go zobaczyć na zywo.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Rok temu kupilem sony sd8505 55cali, w tamtym  tygodniu po przeczytaniu recenzji  na rtings  kupilem sony xf83 60 cali glownie z ciekawosci jak sprawuje sie direct led. Roznica w czerni pomiedzy tymi modelami mocno zauwazalna. Natomiast  sam tv w koncu  nie zamula ,w przeciwieństwie do sd85. Panowie w sklepie  usilnie starali sie wcisnac mi Samsung  65 cali nu8072t .Moze i lepszy ale od lat wybieram  sony . 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No juz sie troche naczytalem i odpuszcam jednak tego tcl.

 

w nastepbym tygodniu robie wycieczke po sklepach i zobacze na zywo te co mnie interesuja. Teraz tez zastanawiam sie czy dolozyc 1k i wziac 65cali samsunga. I tak przesiadka z mojego blaupunkta to bedzie pewnie inny level, z reszta nie mam takiego oka zeby wylapac wszystkie wady jakie te samsungi maja, a jak czytam tych ekspertow internetowych to na dobry tv dycha by nie wystarczyla wedlug nich, yebac. No ale musze zobaczyc czy ta wielkosc w ogole mi jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, schabek napisał:

nie mam takiego oka zeby wylapac wszystkie wady jakie te samsungi maja

 

Podstawowa wada - psują się, myślę, że nawet niewprawione oko zauważy niewłączający się telewizor, poczytaj na hdtv tematy o telewizorach samsunga, temu nie działa pilot, ten ma jakieś paski, temu się nie włącza telewizor, temu się wiesza.

Odnośnik do komentarza

Juz bez przesady, mialem juz kiedys samsunga, moi starzy tez mieli kilka, znajomi tez i nikt nie narzekal. Tym anonimowym typom z hdtv niedlugo zacznie przeszkadzac ze telewizory nie maja funkcji robienia lachy. 

 

Jeszcze taki mi wpadl dzisiaj w oko

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65pus6262-12.bhtml

 

Na stronach roznych sklepow opinie ma niezle ale na oficjalnej philipsa ludzie go doslownie zjedli xD no i podobno nie ma hbo go, a to by sie akurat przydalo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...