Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary telewizor Samsung F6320, z którego teraz korzysta  moja narzeczona wrócił z serwisu. Niestety serwisant zrobił mu hard reset i apka Netflixa wróciła do tej wersji sprzed kilku lat i za cholere nie mogę jej zaktualizować :/

Ma. Ktoś jakiś pomysł jak to naprawić?

 

Odnośnik do komentarza

HDR lepszy w LG B7

Input Lag lepszy w LG B7

Czerń lepsza i kolory w LG B7

System lepszy w LG B7

Kąty widzenia lepsze w LG B7

 

Jeżeli nie grasz w jedną i tą samą grę przez przez 2 tygodnie po 12 godzin dziennie to lepszym wyborem będzie OLED. 

Jeżeli wybierzesz OLED'a kup B8, minimalnie droższy ale ma jaśniejszy obraz w trybie HDR Gra.

 

 

 

 

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Jeżeli różnica w cenie między XE9005 jest większa niż 500PLN to bierz Sony, jeżeli różnica jest mniejsza niż 500PLN to dopłać do OLED'a. Ja niedawno kupiłem B7 i no jest za(pipi)isty, ale netflix i ps4pro nie wykorzysta 100% jego możliwości. 

Co więcej, jak chcesz kupić TV to polecam tego sprzedawcę:

https://allegro.pl/uzytkownik/7514779/oceny

 

teraz nie ma żadnych aukcji, ale jak kupowałem to mówił, że ma dostęp do większości modeli. Starszy chłop, przywiózł mi spoza Warszawy telewizor osobiście zamiast wysyłać. Tego samego dnia co zamówiłem na allegro to już był u mnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Ölschmitz napisał:

czytalem recenzje B8 i troche mnie przestraszylo to wypalanie. no jednak czasem jak w jakas gre wsiakne to gram sporo. ostatnio jakies 5-6 godzin dziennie w soulsy jak mialem urlop.

 

to realny problem?

 

Nie. Jedynie wadliwy ekran może coś takiego spowodować. Ja często i gęsto wsiąkam w Rocket League i przez rok na B6 nic się nie pojawiło. Teraz od lutego męczę B7, często są to kilkugodzinne sesje i wypaleń brak. Dla mnie trochę rozdmuchany problem, no ale ryzyko jest większe niż w przypadku LCD.

 

W przypadku OLED'a trzeba mieć na uwadze to by nie wyłączać go z prądu na noc. W tym czasie robi on automatyczną kompensację, bez której ryzyko wypalenia zdecydowanie rośnie.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Kobik naćpany ok. Za krótko to w ogóle interesujesz się tematem by tu pisać. 

 

Mój Panasonic GT60 w SDR niszczył i wysrywał XE9005. No ale guwno nie ?

 

9 minut temu, Square napisał:

A w porównaniu do plazm?

 

Plazmy zdecydowanie prościej było wypalić. Wiem z doświadczenia. Udało mi się to po miesiącu użytkowania. Najgorsze w tym strasznym, okropnym i w ogóle deal breaker wypaleniu był fakt, że wiedziałem o jego istnieniu. Nie było to dostrzegalne przy użytkowaniu. Dopiero jak odpalałem PS4 to było widać jedynie delikatny ślad na jednolitym niebieskim tle. Wrzucałem zresztą tutaj zdęcia gdzieś tak koło 2013 roku.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...