Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

@zagul

Co do podanych Sony to są dosyć łatwo dostępne 

https://www.ceneo.pl/50217720?se=Aubvd6Vb-o6Fi1q34DTKB68MyUcF_Qmx&gclid=CjwKCAjw2rjcBRBuEiwAheKeL49cxGQU-rTui6qCa8DE7IuEMgTo8YKPyzB5S3hmC3HQauKTmCTYiRoCAmsQAvD_BwE

 

No i w modelu XE80 będzie lepszy HDR niż XE75

Choć myślę że oba mogą mieć identyczne matryce tylko w elektronice trochę pogrzebali. 

 

Wiem o czym piszesz z tą grafiką bo sam gram sporo w RETRO, ale jak zagrałem pierwszy raz na PS4 Pro na TV z HDR w The Last of us byłem w szoku i szczena mi opadła :) 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Tynio napisał:

@zagul

Co do podanych Sony to są dosyć łatwo dostępne 

https://www.ceneo.pl/50217720?se=Aubvd6Vb-o6Fi1q34DTKB68MyUcF_Qmx&gclid=CjwKCAjw2rjcBRBuEiwAheKeL49cxGQU-rTui6qCa8DE7IuEMgTo8YKPyzB5S3hmC3HQauKTmCTYiRoCAmsQAvD_BwE

 

No i w modelu XE80 będzie lepszy HDR niż XE75

Choć myślę że oba mogą mieć identyczne matryce tylko w elektronice trochę pogrzebali. 

 

Wiem o czym piszesz z tą grafiką bo sam gram sporo w RETRO, ale jak zagrałem pierwszy raz na PS4 Pro na TV z HDR w The Last of us byłem w szoku i szczena mi opadła :) 

 

Jeszcze pomierzę sobie w pokoju i może wezmę w euro rtv sobie ten XE75 za 3500, ale 55". Tam w sumie teraz promka na raty 0%.

Odnośnik do komentarza

Lecą obiecane foty i krotki filmik...

Spoiler

IMG_20180904_214352.jpg

Przypadkiem sie natknąłem na taki obraz, kiedy odpalałem gierkę z plusa - to myślę, ze zrobię fote niedowiarkom. Chyba pierwszy raz zdażyło mi sie zobaczyć takie pasy. Rozmieszczone sa w równych odstępach, wiec to pewnie wada fabryczna i pewnie każdy oled takie posiada. Dalej juz na temat.

 

 

IMG_20180904_213937.jpg

 

IMG_20180904_213905.jpg

 

 

 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Jutro puszcze sobie ten filmik na TV i zobaczymy do jakiego procentu jasnosci dojde. Przeczuwam, ze spokojnie do 20% dociagne :pechowiec:  Musze poczytac, co za tym stoi. Myslalem, ze tylko lcdeki maja bolaczki tego typu.  Dzieki @Ins

 

Reedycja..

Na telefonie 1+  3T  mam az do 50%. Wyglada na to ze kazdy wyswietlacz je posiada w mniejszym lub wiekszym stopniu. Dziwne ze normalnie tego nie widac. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

3 miesiące. Ja jestem strasznie wyczulony na takie efekty. Gry to "Outlast" - zaraz na początku gry, pierwsze ciemne pomieszczenia ale tam jest duże ziarno, wiec szybko zapodałem sobie "Here They Lie" i zaraz w pociągu już było to widać. 

 

Nie ma co kombinować.. pość sobie ten test z YT, co @Ins wrzucił i delektuj sie obrazem. Jeżeli nic nie masz to jesteś farciarzem.  Dla dokładniejszego badania sprawdź sobie pod wieczór. Będziesz zaszokowany różnicą. Chociaż u mnie to i w dzien widać, jak wiem gdzie szukać  :cray:

Polecam ten filmik własnie od Ins'a. Wszystkie sprzęty po robocie będę nim testował. Na gwarancje, jak ulał. 

 

 

 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Najpierw piszesz bzdury, że LCD nie mają bandingu, a teraz to:

 

2 godziny temu, II KoBik II napisał:

Ale co ma do rzeczy? Nic nie skaluje. Odpala sie konsola w takim trybie rozdzialki na ile potrafi i tv na taka wskakuje. 

 

Owszem skaluje. Praktycznie każdy telewizor skaluje obraz do swojej natywnej rozdzielczości. To jak mu to wychodzi to już inna kwestia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Alastor84 napisał:

Pytanie do posiadaczy TV 4K i konsol poprzedniej generacji. Jak prezentują się gry z Xbox360/PS3 na TV 4K?  Planuję kupić nowy TV, mam na oku coś takiego: LED SONY KD-49XF7596. 

 

Nie będę jak kukuryku i opisze swój przypadek.

 

Przesiadka z 32" FHD (9 letni) na 43" UHD 

Czy to PS3/czy Xbox 360 różnica jest widoczna jeżeli chodzi o kolory czy czerń co do rozdzielczości to nie masz co liczyć na wielkie różnice. (bardziej kosmetyczne sprawy i zależny jak TV skaluje)

Im większy TV tym niestety będzie uwypuklał ułomność rozdzielczości a zwłaszcza w grach  które mają 720p na PS3 

 

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...