Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Shagohad napisał:

Kurde, jeżeli taka sytuacja faktycznie ma miejsce, to Samsungi u mnie odpadają, bo bardzo mi na tym zależy, heh. 

 

Jeżeli masz X'a to optyka przecież możesz podłączyć do samej konsoli i będziesz miał DTSa. Co do kompa to już kwestia ile z niego korzystasz i w jakich celach (gry, filmy, praca). 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Soniacz napisał:

Czytam sobie właśnie opinie o B8 na ceneo i wielu ludzi ma problem z bandingiem... Serio ? 6k plnów i banding ? Oled i banding ? :O

 

Ludzie mają problem z cieniem pod przyciskami na youtube. Ludzie mają problem z za ciemnym obrazem bez dotykania ustawień. Ludzie mają problem z wieloma dziwnymi rzeczami. 

 

A temat bandingu był poruszany. Tak, na małym podświetleniu i na szarej planszy dopatrzysz się czegoś takiego. Masz zamiar oglądać filmy/grać w gry czy patrzeć na szare plansze przy 5% podświetlenia?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, chrno-x napisał:

 

Jeżeli masz X'a to optyka przecież możesz podłączyć do samej konsoli i będziesz miał DTSa. Co do kompa to już kwestia ile z niego korzystasz i w jakich celach (gry, filmy, praca). 

 

Ja wiem, że X ma optyk, ale nie jest to dla mnie rozwiązaniem, więc w ten sposób nie chce wszystkiego łączyć (PS4 np. nie ma optyka, a być może sobie sprawie). Poza tym w ampli mam ograniczoną liczbę wejść optycznych, no i do tego nie chce mi się ciągnąć po 2 kable od każdego urządzenia. Wygląda na to, że jednak daruje sobie Samsunga i przymierzam się finalnie do LG 50UK6950, który akurat jest na matrycy VA.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Shagohad napisał:

 

Ja wiem, że X ma optyk, ale nie jest to dla mnie rozwiązaniem, więc w ten sposób nie chce wszystkiego łączyć (PS4 np. nie ma optyka, a być może sobie sprawie). Poza tym w ampli mam ograniczoną liczbę wejść optycznych, no i do tego nie chce mi się ciągnąć po 2 kable od każdego urządzenia. Wygląda na to, że jednak daruje sobie Samsunga i przymierzam się finalnie do LG 50UK6950, który akurat jest na matrycy VA.

 

Ja mam właśnie tak podłączonego koxa i ps4, dźwięk do tv przez hdmi i optykiem do głośników. Sygnał puszczam dts i działa normalnie.

 

Gdzieś czytałem że dts brak tylko kiedy chcemy coś puścić z pena.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Square napisał:

A jaki masz ampli? Nie możesz podłączyć sprzętów do niego i jeden kabel HDMI do TV?

 

Ampli mam bardzo dobry (Onkyo TX-SR606) tylko już leciwy i niestety nie obsługuje 4K poprzez HDMI.

 

Godzinę temu, Moldar napisał:

 

Ja mam właśnie tak podłączonego koxa i ps4, dźwięk do tv przez hdmi i optykiem do głośników. Sygnał puszczam dts i działa normalnie.

 

Gdzieś czytałem że dts brak tylko kiedy chcemy coś puścić z pena.

Dzięki! Dokładnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :drinks:

Odnośnik do komentarza

No właśnie o to mi chodzi, że jak idzie dźwięk z Xboxa podczas oglądania jakiegoś filmu z płyty, to żeby było to  DD, bądź DTS skoro film ma taką scieżkę dźwiękową. Jeżeli nie, to może być emulowane, tak mam też obecnie na ampli. Po prostu słyszałem, że jak jest coś w DTS, to Samsung w ogóle nie puszcza dźwięku przez optyk i jest cisza..  Tego potrzebowałem się upewnić :)

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, mam "problem" z moim OLEDem, parę dni temu zauważyłem tzw stuck pixel. Dosłownie jeden pixel w kącie telewizora świeci permanentnie na czerwono. W zasadzie widać to tylko na czarnym ekranie i kiedy mam ryj w telewizorze, ale troche mnie to mierzi. Próbowałem tych dwóch rodzajów odświeżania pikseli i nie pomogło, jscreenfix również i nie wiem co robić. Na stronie LG jest omawiany ten problem i zalecają nawet użyć suszarki do włosów xD https://www.lg.com/us/support/product-help/CT10000018-20150765474191-pixel-outage-or-colored-dots-on-screen

 

miał ktoś podobny problem z jakimkolwiek telewizorem/ekranem?

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2018 o 14:44, Brolly PL napisał:

Sprawdzony Sony XF90 czy wchodzić w nowe w postaci OLED LG B8? Dręczy mnie to od wczoraj i bardziej jestem za xf90 (cena głównie przemawia)

Warto brać bo 65 cali lata za 6.7k a ten model to lepsza wersja xe90. Szkoda, że w tym najwyższym modelu zf9 kontrast nie daje rady ponieważ jakby był na poziomie zd9 to przy swoich kolosalnych wynikach w jasności oraz szybkości reakcji matrycy byłby najlepszym wyborem do 11k.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2018 o 19:24, szejdj napisał:

Jak już nakupujecie tych telewizorów firmy SAMSUNG to nie wstydźcie się potem tutaj napisać, że nie działa pilot, że jakaś funkcja nie działa, że tv się resetuje, że po wyjęciu z pudełka nie działa. 

Od lat kupuję Samsungi i nie wiem o czym Ty piszesz, pewnie gdzieś się bzdur naczytałeś. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, King Arthur napisał:

Warto brać bo 65 cali lata za 6.7k a ten model to lepsza wersja xe90. Szkoda, że w tym najwyższym modelu zf9 kontrast nie daje rady ponieważ jakby był na poziomie zd9 to przy swoich kolosalnych wynikach w jasności oraz szybkości reakcji matrycy byłby najlepszym wyborem do 11k.

Już zamówienie złożone. Xf90 będzie prawdopodobnie w piątek. Wybrałem 55 cali, co powinno wystarczyć do mojego pomieszczenia. Troszkę ponad 4 tys, w tej cenie nic lepszego chyba nie znajdzie się.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...