Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o serwisie LG słyszałem dobre rzeczy - kolega kilka razy wymieniał matryce. Nawet mówił że sa tak obcykani w tej wymianie że chłop z serwisu zmienia matryce w kilka chwil. Ale widzę że to jednak nie jest standard. 

 

Odnosnie matryc od LG we wszystkich TV - myśle że dużo zalezy od elektroniki TV i tego jak ona wpływa/wykorzystuje matryce. Stąd LG ciągle w serwisie a mój Soniak z tą samą matrycą chula półtora roku bez zarzutu. Ale LG 65 kosztował wtedy 7000 PLN a Soniacz 10 500 PLN. 

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

@second, nie. Jest jeszcze Samsung z jednym złączem HDMI 2.1 - trochę żonglerki kablami dla sportu. Lub LG na IPSie, jeśli ktoś bardzo nie lubi czarnego koloru.

 

Obawiam się, że w następnym roku będzie jeszcze trudniej o dobrego LCD 4K. Z roku na rok można zaobserwować zjazd jakości u wiodących producentów. Podobna cena za następny model, a gorsze parametry - mniej stref (fald), słabszy HDR, mniejsza przepustowość HDMI itd.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę serwis to nie mam dużego doświadczenia, a te które mam są niestety bardzo złe. Miałem kiedyś samsunga uszkodziło się coś serwis przyjechał wymienił co trzeba po temacie. Później miałem Sharpa to jest to chyba 12 letni telewizor i działa bez problemów.
Teraz mam od jakichś 4 lat Sony FHD i po roku użytkowania zrobił się taki clouding, że dramat. Matryca ma dookoła jaśniejsze plamy co widać na czerni bardzo.
Zgłosiłem do serwisu, przyjechał gość zabrał telewizor na 1,5 oddali i powiedzieli, że wg norm mieści się w granicach i nie podlega gwarancji.

 

Szarpałem się jeszcze ze 3-4 razy i odpuściłem więc teraz mam mocne wątpliwości czy wziąć telewizor Sony jak mają takie podejście. A trzeba będzie coś znaleźć w niedługim czasie ale chyba nadal LCD tego oleda jakoś się obawiam może niesłusznie.

 

Znalazłem zdjęcie matryca wyglądała tak: https://ibb.co/hs69469

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Zdjęcie zrobione wieczorem, generalnie się przyzwyczaiłem bo taka statyczna czerń jest rzadko, a jak telewizor wyświetla kolory to nie przeszkadza i obraz jest ładny.
No ale jednak wygląda to fatalnie, ale dla serwisu Sony wszystko jest w granicach normy, a pan z serwisu mi powiedział, że telewizory z krawędziowym podświetleniem tak mają. Tylko, że jak telewizor kupowałem to matryca była gładka i  jednolita, po jakimś czasie pojawiło się to rozjaśnienie w lewym górnym rogu delikatne, a później co raz gorzej. Wiecznie problem z netem w telewizorze bo wiecznie gubi sieć. Ze słuchawkami Sony serwis też mi powiedział, że uszkodziłem słuchawki mechanicznie bo przestała jedna słuchawka grać, a słuchawek używałem tylko ja do grania więc też strzał z liścia.
Telewizor kupiłem 4 lata temu bo gość mi polecił żeby kupić dobre full hd niż naciągane 4K i generalnie na początku byłem zadowolony.
Kiedyś uważałem Sony za wyznacznik jakości bo u teściów 12 letni Sony Bravia działa bez zarzutów. A teraz mocno się zastanowię zanim coś kupię ze sprzętu Sony.
Na szczęście moje PS4 działa, ale jak się przesiądę na next gena to telewizor raczej nie z sony. Bo cały obraz Sony jako producenta zniszczył mi serwis, który wiecznie jest na nie ze wszystkim.
 

Odnośnik do komentarza

Aparat zawsze prześwietla, pewnie na żywo jest dużo lepiej.
Nie masz tam jakiejś opcji dimming?
Miałem kiedyś Panasonica et60 też krawedziowka i byla taka opcja
Praktycznie niweluje to clouding.
Ja teraz montowalem siostrze jakiegoś Thomsona za 900zl do bajek i clouding minimalny .... może dobra szt może bo mały ekran 40" .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Aparat zawsze prześwietla, pewnie na żywo jest dużo lepiej.
Nie masz tam jakiejś opcji dimming?
Miałem kiedyś Panasonica et60 też krawedziowka i byla taka opcja
Praktycznie niweluje to clouding.
Ja teraz montowalem siostrze jakiegoś Thomsona za 900zl do bajek i clouding minimalny .... może dobra szt może bo mały ekran 40" .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


 

Rozmawiałem z serwisantami chyba 3 i żaden nie podpowiedział żadnej opcji żeby to zredukować.
Jak po każdym praktycznie każdym wyłączeniu telewizora telewizor gubił połączenie z netem i później trzeba było przywrócić ustawienia fabryczne żeby znów znalazł sieć to w serwisie mi powiedzieli, że nie wiedzą co może być przyczyną, dopiero na jakimś forum wyczytałem żeby się pobawić bramkami na routerze bo może telewizor wyszukując sieć chce się połączyć z routerem z bramkami, których nie obsługuje. Coś to pomogło, ale nada się zdarza mimo iż telewizor jest podłączony kablem z routerem.
Więc przejść miał z nim sporo. Ale do oglądania telewizji i grania na razie wystarcza. A serwis w żadnej kwestii nie okazał się pomocny.

A jak będę zmieniał to jakieś 4k ale nie odczuję go zapewne bo telewizor będzie 50-55" maks a siedze ok 2,5-3m od telewizora więc pewnie przeskoku w jakości nie odczuję.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Michał102 napisał:

Są za to inne kichy w postaci bandingu i zafarbów. 

Obecnie nie ma telewizorów bez wad i trzeba wybrać taki, który nas będzie wcurviał najmniej

Osobiście się liczyłem z jakimś lekkim smużeniem czy coś rozumiem ułomność LCD, ale nie aż taką. Przyzwyczaiłem się i nie denerwuję się tym,a są w życiu większe problemy niż telewizor, ale mimo wszystko niesmak pozostał. Dlatego będę musiał się solidnie zastanowić zanim kupię coś Sony poza ewentualnie konsolą :)

 

Soul wszystko trzeba sprawdzić, Oleda tak starszą, że się wypala zwłaszcza u graczy gdzie są wyświetlane długo elementy ale z drugiej strony wielu graczy mówi, że nie miało takich akcji.

Ja generalnie nie mam jakiegoś fioła na punkcie telewizora, ale jednak fajnie żeby cieszył oko ;)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Ja nowy telewizor kupuje już chyba ze 2 lata i kupić nie mogę :pawel:

 

Mam LCDka FHD całkowicie wolnego od wad, ale żeby takiego trafić, to zrobiłem chyba z 10 zwrotów w MM. Nie chce mi się po raz kolejny przechodzić przez to szambo. 

Różnice w jakości obrazu w dokładnie tym samym modelu TV potrafią być ogromne, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. 

Jeszcze kij jak kupujesz jakiegoś słabiaka za 1500zl, jednak wydając 5k i wiecej i się z tym użerać, to już nie dla mnie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiecie, ale coś jest z tą jakością  sprzętu. U teściów 12 letnia Bravia działa, kumpel z roboty ma ponad 10 lat plazmę Sony, za która dał kupę kasy, a teraz się modli żeby się zepsuła bo żona mu kręci nosem żeby zmienić działający telewizor na nowy większy :pawel:

A teraz wydaje się pensję na telewizor i jeszcze się modlisz żeby nie trafić bubla.

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mario10 napisał:

teraz się modli żeby się zepsuła bo żona mu kręci nosem żeby zmienić działający telewizor na nowy większy

Dać komuś kto ma gorszy TV w domu za przysłowiową flachę żeby dobrze służył, albo zdać przy kupnie nowego w elektromarkecie :dunno:

Serio taki problem z dupy, jak jak kupię nowy TV to dam staremu TV albo komuś w rodzinie, a jak nie będą chcieli to oddam do eletromarketu, chyba że jeszcze jakiś fajny pieniądz mogę wziąć za 50" W809b

Odnośnik do komentarza

Bo niektórzy szanują piniądz :nosacz:
To tylko tv, działa to nie ma sensu wymieniać.
Wiem że na forumku oledzik co 3 lata to nie problem.
Zobaczcie ile osób nadal siedzi na full hd ....
Bez 4k bez hdr bez dolby vision itd.
Serio netflixa ma prawie każdy a popytajcie czy wiedzą co to dolby vision .

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...