Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe przymierzam się do nowego tv. W końcu 65 cali bo 55 to za mało. Zrobiłem kalkulator i wyszło że przy moich 2,5 m to powinienem ponad 70 cali brać xD. Przeraża mnie jak rośnie cena do cali. Obecnie szukam dobrej okazji na cx65 i widzę jak co chwila jest promo na 55 i to nawet 1,5 k w dół a na 65 na razie chujowo z promo. Od razu napiszę że nie uznaje rat i tylko gotówka a wydanie więcej niż 9 k za tv bym nie mógł. 9 bo do tego chce brać gwarancję tak jak brałem na ks 9000. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Figuś napisał:

Dać komuś kto ma gorszy TV w domu za przysłowiową flachę żeby dobrze służył, albo zdać przy kupnie nowego w elektromarkecie :dunno:

Serio taki problem z dupy, jak jak kupię nowy TV to dam staremu TV albo komuś w rodzinie, a jak nie będą chcieli to oddam do eletromarketu, chyba że jeszcze jakiś fajny pieniądz mogę wziąć za 50" W809b

Mam tego w809. Na poddaszu stoi. AAle weźmiesz z niego z 1500-1700. Tyle stoi jak ostatmio patrzyłem. 

18 minut temu, blantman napisał:

Hehe przymierzam się do nowego tv. W końcu 65 cali bo 55 to za mało. Zrobiłem kalkulator i wyszło że przy moich 2,5 m to powinienem ponad 70 cali brać xD. Przeraża mnie jak rośnie cena do cali. Obecnie szukam dobrej okazji na cx65 i widzę jak co chwila jest promo na 55 i to nawet 1,5 k w dół a na 65 na razie (pipi)owo z promo. Od razu napiszę że nie uznaje rat i tylko gotówka a wydanie więcej niż 9 k za tv bym nie mógł. 9 bo do tego chce brać gwarancję tak jak brałem na ks 9000. 

Weź Sony ag8

Edytowane przez ListuniO
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

Coo, chyba 150-170 XD jakbym miał go wystawiać na sprzedaż myślałem o 400-500zł żeby było z czego zbić cenę.

 

Teraz sprawdziłem i większość ofert jest w widełkach które podałem

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-sony-kdl-50w805c-CID99-IDGCBIz.html#5c5a8795e0

 

Tu masz ze zyebaną matrycą

 

https://www.olx.pl/oferta/telewizor-sony-bravia-50-kdl-50w805c-uszkodzona-matryca-CID99-IDGtRsR.html#5c5a8795e0

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

A ty masz 809? Fuck. To twój chyba nwet nie występuje w 50 calach tylko w 55. 

 

To nawet więcej:

 

https://www.olx.pl/oferta/telewizor-sony-kdl-55w809c-CID99-IDGAMIW.html#29fc120b4b

 

Litera na końcy określna kolor ramki. Ja mam C to czarny, B to chyba srebrny?

 

I tu 50 cali (jednak jest)

 

https://www.olx.pl/oferta/sony-kdl-50w809c-fhd-android-ps4-xbox-telewizor-50-cali-CID99-IDGmRgT.html#3239d2401d

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Figuś napisał:

Dać komuś kto ma gorszy TV w domu za przysłowiową flachę żeby dobrze służył, albo zdać przy kupnie nowego w elektromarkecie :dunno:

Serio taki problem z dupy, jak jak kupię nowy TV to dam staremu TV albo komuś w rodzinie, a jak nie będą chcieli to oddam do eletromarketu, chyba że jeszcze jakiś fajny pieniądz mogę wziąć za 50" W809b

 

Odnośnik do komentarza

Ej to byly spoko tv x lat temu.
Dziś sa używanymi krawedziowkami LED bez hdr bez dolby vision bez wide color gamut z niska jasnością sdr itd itd.
To troche jak z PC na olx.
5 lat temu komputer kosztował 6tys ! Okazja tylko 2k!
No fajnie ale dziś za 2.5 można złożyć mocniejszego z nowych części.
I tak samo jest z tymi tv ....
Przecież xf9005 55 był już poniżej 3k.
To samo q70.
Nie wspomnę o panasonicach philipsach czy samsungach gdzie za 2k mozna kupić nowy przyzwoity tv.
Nikt ogarnięty nie kupi sony full hd za 3k xD.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
On 9/21/2020 at 12:15 PM, Michał102 said:

Mam LCDka FHD całkowicie wolnego od wad, ale żeby takiego trafić, to zrobiłem chyba z 10 zwrotów w MM. Nie chce mi się po raz kolejny przechodzić przez to szambo. 

Różnice w jakości obrazu w dokładnie tym samym modelu TV potrafią być ogromne, co jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. 

Jeszcze kij jak kupujesz jakiegoś słabiaka za 1500zl, jednak wydając 5k i wiecej i się z tym użerać, to już nie dla mnie. 

Ja bym dodał jeszcze upierdliwość związaną z wielkością obecnych TV. W 2017 kupiłem swojego Samsunga 4k i z tylko jedną wymianą (martwy piksel na start) miałem całego procesu serdecznie dość - ładowanie na styk pudła do auta, noszenie po schodach, składanie podstawy, ustawianie, znowu pakowanie do pudła, stres czy przyjmą zwrot, powtórka z wożeniem i noszeniem, nerwy przy testach nowego, potem jeszcze konfigurowanie ustawień obrazu... Łatwiej być Januszem w tym temacie, kupić TV w promocji z Zenkiem, postawić na meblościance, nie testować czegokolwiek i zostawić w automatycznym trybie.

 

Chyba następnym razem byłbym skłonny zapłacić za dowóz do domu i instalację, włącznie z testem matrycy i gwarancją natychmiastowej wymiany w przypadku problemów. Niemniej nie wiem jak z dostępnością tego typu usług.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na ja zazdroszczę tym, którzy w ogóle nie dostrzegają wad w obecnie produkowanych telewizorach. Znajomi często mają takie kible, że patrzeć na to nie idzie, a są wniebowzięci.

Ja niestety jestem mocno wyczulony i z wadami typu clouding czy banding nie jestem w stanie się pogodzić. 

Odnośnik do komentarza

Dużo zależy od szczęścia przy zakupie, ja kupiłem Sony FHD ponad 3 lata temu, a po roku wyglądał jak zamieściłem na zdjęciu stronę wcześniej. I dla Sony jest norma.
Niestety Sony obniżyło loty bardzo, przynajmniej z takimi akcjami mam kontakt. Mam ziomka z pracy funboy Sony.  Telewizor, wzmacniasz, konsola, słuchawki, jakieś akcesoria wszystko z Sony, jak by mógł to by pralkę z Sony kupił.
Niedawno kupował telewizor z Sony nie wiem jaki model ale coś 4 tysiące zapłacił dużo nie dużo, ale 3 razy wymieniał telewizor. Najpierw jakieś czarny punkt na matrycy po włączeniu, za drugim razem problem wyszedł po 2 tygodniach bo głośnik się wyłączał i za trzecim nie działało złącze hdmi.
Każdemu się zdarzy pewnie ale jednak Sony zawsze dla mnie było synonimem jakości, ale jak gadałem z tym kumplem dziś nie ma takich firm.
Ja kupiłem Sony bo miał niski inputlag i jakość była spoko, teraz nie tyle jestem niezadowolony co zawiedziony samym Sony.

Pytanie ilu jest takich graczy poza tutaj nami forumowymi co odczuje różnicę w obrazie jak się przesiądą na lepszy telewizor. Wiadomo jak ktoś przeskoczy z z 50" na 65" to jasne, ale w obrazie zobaczy różnicę niewiele. A większość ludzi nic nie ustawia tylko wyciąga z pudełka i włącza do gniazdka.
Przykład sąsiada co kupił coś koło 70" i można się przy nim opalać bo kontrast tak wywalony i nasycenie barw, ale nie liczy się obraz ważne, że wyłożył na telewizor 6k i jest duuuuuży :)

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Nono idealny tv do konsoli, niski input lag i 100hz!
Może jednak warto go rozważyć zamiast xh90?

Jeśli tylko akceptujesz panel IPS, to tak. Jeśli te LG byłyby na VA, to sam bym się nimi zainteresował.

13 godzin temu, blantman napisał:

Czemu u was wszystko się sprowadza do kupna sony... LG cx jest gotowy na nową generacje. Plus ma gsync i free sync. Jedno do pc (planuje karte rtx) a drugie do konsoli.

Ja ciągle wybieram między CX i Sony XH. Jeśli komuś zależy na HDMI 2.1, to wybór obecnie jest bardzo ograniczony. LG Nano na IPS - w moim przypadku odpada. Samsung jedno złącze HDMI 2.1 i brak Dolby Vision - dziękuję. Jeśli ktoś ma obawy co do OLEDa, to zostaje ten Sony, który czeka na obiecaną aktualizację. Czy się doczeka? LG ma wszystko, prosto z pudełka. Obecnie mój faworyt, ale nadal za drogi. Ja planuję 55 cali i jeśli do 10 listopada cena będzie w okolicach 5,5 tys. to zamawiam.

Odnośnik do komentarza

zajebiste promo na LGcx 65 cali obecnie w media expert sam kupiłem za 7400 taki tv to nigdy jeszcze nie widziałem. Polecam sprawdzić. Nie wiem czy można wklejać z peppera promocje to macie w spoilerze jak coś przepraszam moderacje

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Schranz1985 napisał:

Drogo panie, drogo!

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Drogo?  za jakość obrazu jaką oferuje? C9 nigdy nie było w podobnej cenie.  Dodatkowo tu masz kilka już portów na nową generacje gsync (aby rtx podłączyć) free sync idealne do konsoli. Dobry system który ludzie chwalą. Telewizor na kilka lat i już wszystko w komplecie. Ja długo się zastanawiałem co kupić ale tylko w kategorii oled bo o lcd już nie myślę. W kategorii oled LG najlepszy stosunek ceny do jakości. Oczywiście są lepsze oledy ale za 65 cali bym zapłacił 10 i więcej tysięcy. A to powyżej mojego budżetu na tv :) Niestety tu też cale mają znaczenie za dodatkowe 10 cali dopłata często ponad 2 k. A ja 55 cali miałem i nie chce więcej :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...