Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości @_Red_. Na tym Samsungu grasz w trybie gra?

Ja u siebie jak zauważyłem że tryb gra pogarsza obraz, wyłączam to, chociaż czuć wtedy że lag jest spory i w niektórych grach ciężko się gra.

W ogóle to auto motion plus w trybie gry jest słabe, bez trybu gry auto motion plus polepsza sporo klatkaz w grach 30fps. 

Odnośnik do komentarza
Tak z ciekawości [mention=2731]_Red_[/mention]. Na tym Samsungu grasz w trybie gra?
Ja u siebie jak zauważyłem że tryb gra pogarsza obraz, wyłączam to, chociaż czuć wtedy że lag jest spory i w niektórych grach ciężko się gra.
W ogóle to auto motion plus w trybie gry jest słabe, bez trybu gry auto motion plus polepsza sporo klatkaz w grach 30fps. 
Zobacz czy w trybie gry masz włączony Auto Motion Plus. Tryb gry to osobny tryb obrazu, który ma swoje własne ustawienia i chyba AMP jest domyślnie wyłączony. Najlepiej włączyć ręcznie i ustawić 10pkt dla 30fps i 3pkt dla 60fps czyli pierwszy suwak na 10, a drugi gdzieś w okolicach 3. Sam tryb gry niestety pogarsza w Samsungu mocno jakość obrazu, bo w celu zminimalizowania IL wyłącza dużo opcji procedowania obrazu.
Odnośnik do komentarza

Niestety tak jak pisałem w trybie gry Samsung mocno obcina pracę procesora tak aby wykonywał najmniej operacji dzięki czemu IL jest niższy. Coś za coś.

Natomiast osobiście na NU8000 nie widzę różnicy w AMP w trybie gry. Działa jak należy. Obraz też mocno nie dostaje po dupie ale NU8000 to raczej średnia półka więc może nie ma z czego ciąć. Wiem, że w QLEDach zdecydowanie widać różnicę w trybie gry. Wcześniej nie była aż tak widoczna.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście taka sytuacja mocno zdziwiła. W testach/recenzjach tego telewizora (q70r) ludzie podniecali się tylko jaki on dobry, jaki daje super obraz, jaki to on ma niski imput lag. Natomiast sytuacja jaka ma miejsce w trybie gry to jest jakis dramat, dziwne że nikt z szanujących się redaktorkow nic o tym nie wspomniał. Przecież to widać gołym okiem. 

Odnośnik do komentarza

No coż w takim razie nic nie zmienisz - taki telewizor. Na seriach K,M i N nie ma aż takich kwiatów. Z tego co wiem pojawiły się te problemy w QLEDach gdzie właśnie tryb gry strasznie tnie jakość obrazu. Dlaczego recenzenci o tym nie wspomniają? Bo mają płacone za pisanie tylko o zaletach. Oglądałem kilka testów QLEDów na YT, gdzie ewidentnie był ten problem wskazywany. Polecam kanał HDTV Test. Tam miedzy innymi wspomniali o tym porównując Q90 do OLEDów.

Odnośnik do komentarza

No właśnie z tymi aktualnymi QLEDami z serii T to jakos namieszali z numeracja, nie? Teoretycznie dopiero q80t jest odpowiednikiem q70r i sprzedają kastraty.

 

2 godziny temu, Soul napisał:

Czy zmienić tego średniaka q70 na CX? oczywiście, że tak w jakości obrazu jest przepaść.

 

Z ta przepaścią to chyba bez przesady. Czern oczywiście lepsza bedzie na Oled, ale wczesniej pisalem czy Oledy faktycznie limitują jasność gdy wyświetla się np. biała plansza? Ten brightness limiter, co czyni biała plansze szarawą. 

 

Z drugiej strony, nie zaszkodzi mi wystawic q70r na sprzedaz, zbadać rynek. Jak ktos wezmie za rozsądną cenę, to mogę do CX dopłacić, ale chciałbym czuć, ze płace faktycznie za znaczącą różnicę.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, MLeKSk napisał:

Sony KD-55XH9096 to dobry wybór?

 

Zaraz usłyszysz że (pipi) bo ma 32 strefy ;). Natomiast ja mam ten tv tylko 85 cali i mimo że mam też 65b7 uważam że to jest kawał dobrego tv w super cenie i z czerniami wciąż lepjej sobie radzi z 32 strefami niż konkurencja która ma ich znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza

Jestem w stanie przymknąć oko na większość wad LCD. Jednak rozjaśnianie całego ekranu w ciemnych scenach przy pojawianiu się jaśniejszych, małych obiektów, to dla mnie wada dyskwalifikująca. Czy jest obecnie jakiś LCD, który sobie radzi z tym? @kislawa jak to wygląda w XH90?

 

@_Red_ śledząc to i inne fora większość po przesiadce LCD -> OLED = efekt WOW. 

 

@Moldar czekać mogą Ci co mają jakiś znośni TV. Jeśli ktoś ma odbiornik 1080p, to chyba nie ma z czym zwlekać?

 

@MLeKSk tak. 

 

Błędy popełnianie przy kupnie TV według Chinczyka z HDTVTest:

1. Not thinking bigger

2. Thinking you need 8K

3. Thinking you need HDMI 2.1

4. Believing fake refresh rates

5. Thinking all HDR TVs are equal

6. Avoiding OLED due to burn-in.

 

 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem radzi sobie bardzo dobrze. Jasne ze pojawiają się słabe momenty takie jak ekrany ładowania gdzie jest maly ruchomy element na czarnym tle, ale ja jestem bardzo pozytywnie zaskoczony a tak jak mówię w salonie mam 65b7. Jasne to nie jest ten sam poziom czerni ale nie można mieć wszystkiego i ja uważam ze jest bardzo dobrze. Tv ma tez kilka przewag nad oled. Rozmiar pominę bo 85 robi robotę ;) ale jest jaśniejszy, lepiej radzi sobie z szarościami (5%) i nie ma zafarbu na białym (chociaż jest minimalna winieta).

 

Generalnie to jakbym miał brać 55/65 to wziąłbym cx i się sekundy nie zastanawiał ale w rozmiarze którym szukałem do wyboru był 77 oled albo 85xh90. 

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, REZOK napisał:

Testowałem w trybie gry lokalne wygaszanie na low i high, niewielka różnica. Na tym filmie akurat contrast enchancer był wyłączony 

 

Panowie z guvna bata nie ukręcicie, czy dasz na low czy na high nie wiele to zmieni.

 

Godzinę temu, _Red_ napisał:

No właśnie z tymi aktualnymi QLEDami z serii T to jakos namieszali z numeracja, nie? Teoretycznie dopiero q80t jest odpowiednikiem q70r i sprzedają kastraty.

 

 

Z ta przepaścią to chyba bez przesady. Czern oczywiście lepsza bedzie na Oled, ale wczesniej pisalem czy Oledy faktycznie limitują jasność gdy wyświetla się np. biała plansza? Ten brightness limiter, co czyni biała plansze szarawą. 

 

Z drugiej strony, nie zaszkodzi mi wystawic q70r na sprzedaz, zbadać rynek. Jak ktos wezmie za rozsądną cenę, to mogę do CX dopłacić, ale chciałbym czuć, ze płace faktycznie za znaczącą różnicę.

 

Jak byś miał możliwość postawienia tych TV obok siebie to może w tedy byś zrozumiał tą "przepaść" z reszta tak jak @Starh pisał TV Wars dopiero jak zobaczysz to na własne oczy zrozumiesz o czym jest mowa. Starh wspomina o ogromnej różnicy. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Prawda jest, ze nie porównywałem obok siebie w warunkach domowych na własnym materiale (np. gra), ale jak puszczałem (obok siebie) demowki typu "4K OLED" w sklepie to nie czułem, żeby to była przepaść między owczesnym C9 a q70r. No ale wierzę, że w praktyce technologia oled jest lepsza bo musi byc lepsze cos podświetlane z precyzja co do piksela vs podświetlane 50-kilkoma kwadratami. Podbijanie jasności wokół białych napisow w filmach jest nieuniknione na LCD.

 

Oledowcy na zagranicznych forach narzekali jednak na (pomijam wypalenia bo to loteria)

- banding

- wspomniane juz pulsowanie jasności gdy nagle plansza jaśnieje to TV szybko ją wyszarzy

- gubienie detali w czarnych fragmentach ekranu (wszystko jest czarna plamą - co mnie zdziwilo bo predzej tego bym się na lcd spodziewal)

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No w sklepie jest tyle światła, że tam aż tak różnicy nie widać, takie warunki sprzyjają bardziej technologii LCD, tu na samym forum parę osób już napisało co się dzieje w warunkach domowych w których OLED po prostu wymiata, więc albo zaufasz tym osobom i ich wrażeniom albo dalej będzie siedział na q70, która obok C9 nawet nie stała ja nie wiem jak można było mieć wybór takich TV obok siebie i kupić Q70:dafuq: jeszcze zrozumiał bym q90...

 

Ludzie myślę, że OLED to sama czerń ale dzięki tej czerni mamy też nieskończony kontrast i świetne kolory i sam obraz ma tą tak zwaną plastykę, wszystko fajnie wygładza.

Mój oled z białym nie ma problemu (wiadome, że to nie jest tak jak na direct LCD) ale ja tam problemu nie widzę a mam zboczenie i widzę prawie wszystkie niedociągnięcia.:cool:

 

 

 

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:

Prawda jest, ze nie porównywałem obok siebie w warunkach domowych na własnym materiale (np. gra), ale jak puszczałem (obok siebie) demowki typu "4K OLED" w sklepie to nie czułem, żeby to była przepaść między owczesnym C9 a q70r. No ale wierzę, że w praktyce technologia oled jest lepsza bo musi byc lepsze cos podświetlane z precyzja co do piksela vs podświetlane 50-kilkoma kwadratami. Podbijanie jasności wokół białych napisow w filmach jest nieuniknione na LCD.

 

Oledowcy na zagranicznych forach narzekali jednak na (pomijam wypalenia bo to loteria)

- banding

- wspomniane juz pulsowanie jasności gdy nagle plansza jaśnieje to TV szybko ją wyszarzy

- gubienie detali w czarnych fragmentach ekranu (wszystko jest czarna plamą - co mnie zdziwilo bo predzej tego bym się na lcd spodziewal)

 

Napisy na oled też drażnią bo się świecą jak psu jajca ;).

Z wad które uważam że są denerwujące codziennym użytkowaniu to vertical banding (na "prawie czarnych" obrazach), mnie doprowadza do szału. Różowo zielony zafarb na białym ekranie też wyglada średnio.

Więc trochę wybór czy chcesz mieć idealne czernie, kosztem mocno nie idealnych "prawie czerni" czy odwrotnie ;) 

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...