Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Już gdzieś było pisane, ze ten update z VRR i ALLM dla tv na wiosnę ale bez konkretnych dat. Tak jak piszecie jak ogarną na konsole to pewnie i na tv wyjdzie.

Przed premierą PS5 tez pokazali ze nie umiejo w marketing.

A data modeli na 2021 w sklepach jest znana?
czy przypuszczalnie jak w tamtym roku czerwiec?

XH w US były jakoś chyba w kwietniu/maju u nas w PL chyba czerwiec. Wiec pewnie podobnie będzie z XJ.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

31,5" monitor OLED 4k do zastosowań profesjonalnych

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1610378125

 

Tegoroczne telewizory Sony powyżej X80J dostaną kodek AV1 dla 4k. Może Sony w marketing nie umie, ale w kodeki umie.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1610437984

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Kuźwa, w linku masz napisane:

 

Cytat

In response to the problematic roll-out of HEVC, companies like Amazon, Apple, Facebook, Google, IBM, Intel, Microsoft, Mozilla, and Netflix formed the Alliance for Open Media, which developed AV1 as an open, royalty-free video format/codec for SD, HD, 4K, HDR, and 8K streaming.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Ciekawe jakie parametry będzie miał x90j ile stref podświetlenia i ile nitów jasności sdr/hdr.
No i cena, ja jako bidok pewnie i tak będę czekał do listopada.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


 

 

Do listopada to bardzo dużo czekania co, widze że w SonyCenter jest też cena 3599, może jednak brać XH90 w tym miesiącu..

Odnośnik do komentarza

Jakbym wiedział ze ogarną ten vrr na 100% to może bym brał za 3.5 .
Ale tak to mi to ryba, poczekamy zobaczymy.
I tak gram tylko w rocket league praktycznie.
120 fps i vrr to mus.
Poza tym jak się okaże że nie ogarną to możliwe że ludzie będą się pozbywać tego tv na olx i może jakaś cebula wpadnie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza

Kupując teraz telewizor musowo trzeba myśleć już pod kątem nowych konsol, a skoro tak, to VRR jest koniecznością. Chyba nie sądzicie, że nowe gry będą trzymały stałe 60 klatek? Ja to się nawet obawiam, że wraz z kilkoma nowymi efektami graficznymi powrócimy do szarej konsolowej rzeczywistości i 30 fps... chociaż wtedy nam ten VRR i tak nic już nie da, bo to bodaj działa od 40 klatek w górę, więc dropów w okolicy 30 nie wyrówna. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Michał102 napisał:

Kupując teraz telewizor musowo trzeba myśleć już pod kątem nowych konsol, a skoro tak, to VRR jest koniecznością. Chyba nie sądzicie, że nowe gry będą trzymały stałe 60 klatek? Ja to się nawet obawiam, że wraz z kilkoma nowymi efektami graficznymi powrócimy do szarej konsolowej rzeczywistości i 30 fps... chociaż wtedy nam ten VRR i tak nic już nie da, bo to bodaj działa od 40 klatek w górę, więc dropów w okolicy 30 nie wyrówna. 

Może nie będzie tak źle, jeszcze gry nie zaczęły w pełni korzystać z nowych konsol np. z vrs, a może pojawi się też jakaś rekonstrukcja obrazu za jakiś czas. 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Michał102 napisał:

Kupując teraz telewizor musowo trzeba myśleć już pod kątem nowych konsol, a skoro tak, to VRR jest koniecznością. Chyba nie sądzicie, że nowe gry będą trzymały stałe 60 klatek? Ja to się nawet obawiam, że wraz z kilkoma nowymi efektami graficznymi powrócimy do szarej konsolowej rzeczywistości i 30 fps... chociaż wtedy nam ten VRR i tak nic już nie da, bo to bodaj działa od 40 klatek w górę, więc dropów w okolicy 30 nie wyrówna. 

No to na pewno, zwlaszca ze dopiero co wyszła 1 generacja RTXow 30XX i konsole już są dużo z tyłu.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Michał102 napisał:

Ja to się nawet obawiam, że wraz z kilkoma nowymi efektami graficznymi powrócimy do szarej konsolowej rzeczywistości i 30 fps.

 

No ale ktoś myślał inaczej?  W gierkach singlowych nastawionych na grafikę zawsze producenci będą celować w 30 klatek i tak żyłować sprzęt aby nie spadać poniżej. Grafika najlepiej sprzedaje gierki niestety. Nawet jak dojdzie DLSS znany z PC to i tak będą żyłować gierkę do 30 klatek. 

Odnośnik do komentarza

Vrr to mus przecież ta generacja jest obliczona na 7/8 lat.
Oczywiście że będą problemy i to pewnie juz za 3/4 lata .
Juz na start trzeba wybierac RT/60fps
Pamiętam jak days gone działał u kumpla na fat.
Taki vrr pewnie by mocno poprawił sytuację.

Tak ostatnio zerkałem na olx i znalazłem samsunga 2018r sk9500.

I tak czytam ze high end najwyższy model itd.
Patrzę a tam matryca ips z kontrastem 1000-1.
I to był ich najlepszy led? Ciekawe jak on się sprawdza, bo hdr/sdr ladnie ponoć świeci.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Ja nie jestem tego w stanie zrozumieć, bo te 30 klatek, to są ładne, ale na statycznym screenie :pawel:

 

Poruszasz kamerą, szarpanie wszystko rozmarze i wuj z tej wyczesanej grafiki. Teraz to doskonale widać gdy mamy więcej gier z możliwością przełączania klatkarzu. Kiedyś wyboru nie było i człowiek się do rozmazanego gówna przyzwyczaił i nie zwracał tak na to uwagi. 

Odnośnik do komentarza

No też bym wolał żeby standardem było 40-60 klatek ale sobie możemy chcieć. Większości nie przeszkadza 30 klatek więc twórcy wolą się spełniać ze strony artystyczniej :) W tej generacji mamy jeszcze problem z parciem na 4K na co nowe konsole nie są gotowe co nawet widać po niektórych portach z poprzedniej generacji. 

 

Problemem tego rynku jest jeden standard dla TV. Gdyby była np seria dla graczy z 1440P to była by bajka. A tak gierki nigdy nie nadążą za filmami które wymagają dużo mniej mocy do wygenerowania obrazu 4k. Przez to tracimy też na jakości obrazu, jeśli obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdziałce matrycy albo w odpowiedniej skali to też lipa. 

 

Także szykujcie się na dynamiczną rozdzielczość przez cała generację. A za 3 lata pewnie dostaniemy wersje PRO obecnych konsol. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Schranz1985 napisał:

Vrr to mus przecież ta generacja jest obliczona na 7/8 lat.
Oczywiście że będą problemy i to pewnie juz za 3/4 lata .
Juz na start trzeba wybierac RT/60fps
Pamiętam jak days gone działał u kumpla na fat.
Taki vrr pewnie by mocno poprawił sytuację.

Tak ostatnio zerkałem na olx i znalazłem samsunga 2018r sk9500.

I tak czytam ze high end najwyższy model itd.
Patrzę a tam matryca ips z kontrastem 1000-1.
I to był ich najlepszy led? Ciekawe jak on się sprawdza, bo hdr/sdr ladnie ponoć świeci.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Przy 30 to vrr niewiele ci da, bo tak od 40-60 działa, więc jakby co to lepiej jakby celowali w latające 60, niż 30. A z tymi 8 latami to chyba nie wierzycie, że nie wyjdą wersję pro za jakieś 3 lata (ja tam się piszę na to jakby co, o ile nie kopnę w kalendarz do tego czasu). 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że wyjdą, postęp technologiczny jest nie do zatrzymania.
Ja pewnie też kupię "pro".
Jednak jak się spędza +- 100h msc na giereczkach i gra w nowe gierki to imo warto.
Co innego niedzielniaki grające w fife czy tam 3/4 gierki rocznie bo hajp mocno.
Tym bardziej że to kwestia sprzedania starej i dołożenia strzelam 1000zl.
Za komfort na następne 3/4 lata, mozna psioczyc ale i tak wielu kupi.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że wersje Pro znowu pewno będą celować w próbę wyświetlenia czegokolwiek w 8k i z wydajności znowu będzie dupa, ale za to na pudełku fajnie będzie wyglądał napis "super hiper mega ultra hd 8k" i janusz to kupi. Już teraz coraz więcej jest telewizorów 8k, a z każdym rokiem będzie tego przybywało, bo jakoś trzeba nowe TV sprzedawać. Producenci wolą iść w puste cyferki zamiast poprawiać jakość w tym co mamy obecnie, więc dalej będą nam serwować bandingi, kludingi i cały ten syf, no ale super rozdziałka będzie. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Michał102 napisał:

Problem w tym, że wersje Pro znowu pewno będą celować w próbę wyświetlenia czegokolwiek w 8k i z wydajności znowu będzie dupa, ale za to na pudełku fajnie będzie wyglądał napis "super hiper mega ultra hd 8k" i janusz to kupi. Już teraz coraz więcej jest telewizorów 8k, a z każdym rokiem będzie tego przybywało, bo jakoś trzeba nowe TV sprzedawać. Producenci wolą iść w puste cyferki zamiast poprawiać jakość w tym co mamy obecnie, więc dalej będą nam serwować bandingi, kludingi i cały ten syf, no ale super rozdziałka będzie. 

Te też mają takie napisy o 8k ale nikt tego nie bierze na poważnie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...