Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
20 minut temu, YETI napisał:
Hud w gierce zazwyczaj można wyłączyć, będziesz wówczas bardziej pro emoji6.png Logo hbo już nie wyłączysz, a Soprano i Wire wleci przy premierze Maxa (liczę na dobrą jakość). 
Śmieszna dyskusja, zwłaszcza jeżeli mowa o tv za nie małą kasę :dynia:

Loga są przecież przezroczyste już niemal wszystkie. Więc no stres. Ja też oglądam seriale.

Ostatnio widziałem zdjęcie, jak komuś wypaliło się logo netflixa, które jest tylko widoczne przy przeglądaniu zawartości serwisu oraz... dialog na dole ekranu z jakiegoś serialu. 

Odnośnik do komentarza
Ostatnio widziałem zdjęcie, jak komuś wypaliło się logo netflixa, które jest tylko widoczne przy przeglądaniu zawartości serwisu oraz... dialog na dole ekranu z jakiegoś serialu. 
To z netflix wypalonym to był fejk. Stary jak świat. No ale właśnie stąd się potem biorą te teorie o wypalaniu.
Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak byłem ostatnio u babci gdzie wisi dalej plazma Pansy, mój pierwszy telewizor FHD i wciąż muszę się potężnie przypatrywać żeby znaleźć wypalenie, a było tam grane mocno i oglądany TV dzień w dzień. Mam nadzieję, że OLED też tak dobrze się utrzyma, bo ta jakość obrazu to jest kryształ, nic lepszego na oczy nie widziałem. :banderas:

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, easye napisał:

Plazmy były niezniszczalne porównując je do Oledow...

 

Zostaje mi liczyć, że nie będę miał pecha jak Ty i jednak matryca przeżyje długo. Ostatnio w sumie robiłem test i poza lekkim bandingiem na 5% żadnych wypaleń, a telewizor używany od trzech lat praktycznie dzień w dzień - gry, Netflix i YT.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przeglądam strone media expert i jest tam opcja, że typ ci podłączy tv, połączy z netem itp. rzeczy, z których chyba może skorzystać tylko babcia z dziadkiem lub jakaś ameba. W pakiecie pełen komfort, jest min. wymienione wniesienie. Czyli co, chłop podjeżdża autem pod dom/blok, wyjmuje pudełku 77 calowego tv i radź sobie sam, no chyba że zapłacisz dodatkowe 60zł za pomoc w niesieniu?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, KOŁD napisał:

Ogólnie jak bierzesz dedykowany transport od sklepu to tak xD

 

Jakieś 3 lata temu brat brał kino domowe, wielkie i dość ciężkie pudełka od głośników. Przyjechało dwóch panów z euro rtv i wnieśli na 2 piętro. Już wolę dać 50zł tym gościom, niż mieć doliczone to do ceny tv.

 

 

Jeszcze pytanie o raty, czemu decydując się na raty, płace mniej? Co sklep na tym zyskuje, wciśnie mi jakąś gwarancje, bo inaczej to panie na raty nie da rady? Np. 65C1 obecnie w ME 7tys, a decydując się na raty 6300.

12 minut temu, C1REX napisał:

Dlaczego Sony jest tak popularne na tym forum dla graczy?

Sony ma około 50%-80% gorszy input lag w zględem LCD od LG i Samsunga. Nie przeszkadza to nikomu?

18ms to niski imput, chyba ze ktoś jest prosem i nie chcę żadnych opóźnień, to wówczas kupuje monitor.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, YETI said:

18ms to niski imput, chyba ze ktoś jest prosem i nie chcę żadnych opóźnień, to wówczas kupuje monitor.

Niby mało, ale Samsung ma 10ms.

20ms z motion flow, który podobno daje zbyt dużego laga i się odradza.

 

Nie wiem, ale by mi siedziało z tyłu głowy, że pewnie w tekkenie przegrywam przez gorszy input lag, bo na 100% blokowałem ten dolny cios. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Moldar said:

Pany z cx, czy migocze wam ekran w menu w halo infinite kiedy macie odpalone w konsoli 120hz, a w grze tryb 60fps? Trochę to irytujące, przełączyłem konsole na 60hz finalnie.

Brzmi jak Black Frame Insertion do zmniejszania motion blur, ale pewny nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

Niby mało, ale Samsung ma 10ms.

20ms z motion flow, który podobno daje zbyt dużego laga i się odradza.

 

Nie wiem, ale by mi siedziało z tyłu głowy, że pewnie w tekkenie przegrywam przez gorszy input lag, bo na 100% blokowałem ten dolny cios. 

Przecież 20 ms to w zasadzie prawie tyle co nic a jak to jeszcze jest z motion flow mega spoko.

Pamietam jak wchodziły na forum pierwsze tv z hdr z prawdziwego zdarzenia tj. ks7000 i dalej i tam chyba miały one 21ms imput lag co bylo wręcz wartością niemalże doskonałą. A teraz to niby za dużo :o

 

Swoją drogą na przestrzeni tych 5 lat od tamtych premier, gdzie w szczytowych momentach tamte tv miały chyba pod 800-1000 nitow w zasadzie wiele sie nie zmieniło. Generalnie to chyba nawet cofnięto się w rozwoju. Jakby wszystko szło jakoś nie wiem.... normalniej to teraz każdy tv nawet za 1500 zł powinien startować z pułapu 700-800 nitów hdr. 

Edytowane przez Jakim
Odnośnik do komentarza

Fajnie ze samsung ma niski input lag, ale niestety jest on kosztem jakości i obraz w trybie gra na samsungu mlekiem z chujowo działającym algorytmem wygaszania.

No i brak DV to dla mnie deal breaker.

 

edit: mówię tu o modelach z ostatnich 3 lat, wcześniej miał samsung kilka perełek.

Edytowane przez kislawa
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@WisnieR

Większość nowych Samsungów i LG ma około 10ms

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

 

@Jakim - tylko Samsung ma motion flow przy zaledwie 20ms. Inne TV mają blisko 100ms. Trochę mylący mógł być mój wpis.

 

@kislawa - a to nie jest tak, że każdy LCD ma mleko w Gamę Mode, bo wyłączają się wszelkie poprawiacze obrazu i local dimming?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak piszesz. Postprocesy są wyłączane aby zmniejszyć input laga i jakość obrazu leci na pysk (w przypadku LCD, na Plazmach i OLEDach nie ma z tym problemu).

 

Nie wiem czy było wrzucane ale ten filmik pokazuje, że pomiar IL nie do końca odzwierciedla rzeczywiste opóźnienie.

 

 

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...