Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie sprawdzaliśmy wszystko po kolei. To akurat Bright z Netflix na zdjęciu. Jasne sceny jeszcze os biedy można porównywać na upartego, chociaż już kolor skóry robił wielka różnice, ale jak wchodziła jakaś ciemna scena to była przepaść nie do opisania. Sąsiad z żoną zachwyceni. A był sceptycznie nastawiony, mimo iż jarał się u mnie jak wpadł pooglądać 77.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

Namówiłem sąsiada na oled. 65c1. Byłem teraz montować. Takie fajne foto z porównania oled kontra dobry led Panasa sprzed 4 lat w cenie dzisiejszego oled. 086ecb40c1c09000593699c44c28ecfc.jpg
 

Panasonic z przed 4 lat nawet local dimingu nie mają, chuj a nie dobry LED.

Odnośnik do komentarza

no nie dziwne, równie dobrze jeżeli chodzi o poziom czerni mógłbyś porównać krawędziową mante.

 

W dniu 8.04.2021 o 23:24, easye napisał:

Budżetowy XH90 75' za 6800 zł z marnymi 34 strefami:

image.thumb.png.c5cd9b62391d35ece36f48528a571f15.png

image.thumb.png.b3e03c83cba2f5a4d83e9aee2e2266b0.png

image.thumb.png.f6a58bb9de27185543d94441439cd492.png

 

Rozświetlenia - tak - minus, ale żeby ciągle powtarzać, że mleko, szarość, brak czerni? 

A to średnia półka, tv który nie kosztuje krocie, bo przecież te lepsze LCD zamiast 34 stref mają 700.

 

 

 

 

 

Zobacsz jak wyglada czern na 75 calach FALD za 1/3 ceny Oleda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No u mnie w Faldzie tak mnie irytuje to podświetlanie. W dzień tego nie widać, ale w nocy jest to uciążliwe. Chociaż wiadomo jakby się oglądało bez napisów problem byłby dużo mniejsze.  Z drugiej strony bez tego po prostu cały obraz był szary. 

Następny TV to na pewno OLED albo mini LED. Zobaczymy co świat przyniesie

 

Odnośnik do komentarza
SDR 75
HDR 100
DV 100
Na spec forach piszą że DV 50.
Może wiesz jak sprawdzić źródło obrazu?
Żeby pokazało rozdzialke i czy hdr/sdr.
Ktoś tu już pisał ale na c1 nie wystarczy strzałka do góry.

Boli mnie też brak apki canal plus sad.gif
Nie mogę meczy oglądać.

Aha no i ten panel gracza, pokazuje 60 fps w rdr2 gdzie przecież wszyscy wiemy że jest 30.
Co za badziewie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza

mi w każdej grze pokazuje 120 przez vrr xd

 

co do rozdziałki itd (i kilku innych informacji) to wciśnij szybko, kilkukrotnie zielony przycisk. tam masz "ukryte" menu w c1

jak przytrzymasz 0 to masz  menu aplikacji, pod jakim przyciskiem ustawić sobie szybki dostęp do apek

 

i jeszcze jedną menu masz jak wciśniesz kilkukrotnie przycisz wycisz. tam bodajże ustawiasz logo przy włączeniu tv i braku sygnału

 

no a czy sygnał jest w hdr czy sdr to wystarczy podstawowy przycisk ustawienia żeby sprawdzić

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie z innej beczki do tych, co mają TV i monitor do grania. 

Dlaczego gracie na monitorze, przeważnie z gorszą jakością obrazu i rozdziałką, zamiast na TV lepszym pod niemal każdym względem? 

 

Dlaczego ktokolwiek by wybrał monitor zamiast TV?

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
Mam pytanie z innej beczki do tych, co mają TV i monitor do grania. 
Dlaczego gracie na monitorze, przeważnie z gorszą jakością obrazu i rozdziałką, zamiast na TV lepszym pod niemal każdym względem? 
 
Dlaczego ktokolwiek by wybrał monitor zamiast TV?
Ja tak miałem. Granie z pc na tv to koszmar. Współpraca Windows z hdr to koszmar. Da się, ale trzeba naprawdę kombinować, ustawiać i się w(pipi)iać. A i tak nie zawsze jest okej. Do tego problem z bandingiem kolorów.
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, PiPoLiNiO said:

Ja tak miałem. Granie z pc na tv to koszmar. Współpraca Windows z hdr to koszmar. Da się, ale trzeba naprawdę kombinować, ustawiać i się w(pipi)iać. A i tak nie zawsze jest okej. Do tego problem z bandingiem kolorów.

Miałem przez ostatni czas combo monitor + TV i prawie we wszystko grałem na 65' TV. Jedyny problem miałem z Dark Souls 2.

Jednak po przeprowadzce mam PC i TV w różnych pokojach. Drugi TV do PC pewnie będę ze 3 lata wybierał. :yao:

Przez to maleńkie 27 calowe gówno nie chce mi się grać. Jedynie do bijatyk to się nadaje i tyle. W żadną niemal grę nie mogę się wczuć. No tragedia jakaś. :( 

Jeszcze rozumiem do PC, bo taniej i można na małym biurku się zmieścić, ale niektórzy kupują monitor do konsoli. 

No nie rozumiem tego.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem 

36 minut temu, PiPoLiNiO napisał:
1 godzinę temu, C1REX napisał:
Mam pytanie z innej beczki do tych, co mają TV i monitor do grania. 
Dlaczego gracie na monitorze, przeważnie z gorszą jakością obrazu i rozdziałką, zamiast na TV lepszym pod niemal każdym względem? 
 
Dlaczego ktokolwiek by wybrał monitor zamiast TV?

Ja tak miałem. Granie z pc na tv to koszmar. Współpraca Windows z hdr to koszmar. Da się, ale trzeba naprawdę kombinować, ustawiać i się w(pipi)iać. A i tak nie zawsze jest okej. Do tego problem z bandingiem kolorów.

Co trzeba ustawiać? wystarczy 1 przycisk wcisnąć w ustawieniach ekranu - włącz HDR - koniec. Od dłuższego czasu gram na na PC głównie przez lepszą jakość w grach i akurat z HDR to nigdy nie miałem problemów poza 2 tytułami od EA, gdzie stawiali na DV.

 

Ja czasami grywam na monitorze i o ile większość gier bez porównania lepiej wygląda na TV, tak są gry, które wyglądają rewelacyjnie też na monitorze. Mam 32 cale VA.

Dużo osób też w FPSach wybiera monitor, o wiele wyższe odświeżanie i łatwiejsze celowanie na mniejszym ekranie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście też nie miałem problemu z włączeniem HDR na PC. Prawy klik na pulpicie i HDR jest wszędzie. Sam jednak nie lubię HDR ani na PC, ani na konsoli. Gram wieczorami i ta jasność mnie męczy na moim TV. 

 

@easye - w Tekkena grałem też na monitorze. Jakoś mi lepiej szło. Jednak przy większości gier nie ma wczucia na małym ekranie. Coś jak oglądanie dobrego filmu na dobrym, ale małym ekranie komórki/laptopa vs chujowym, ale dużym obrazie w kinie. 

Odnośnik do komentarza
Pytanie do właścicieli lg c1, tą folie z tyłu obudowy też zerwaliście? Pytam bo jest wyjątkowo dobrze przyklejona i trzeba nieco się na męczyć żeby to zerwać.






Nie tyle powinieneś, co musisz ją zdjąć niby, bo utrudnia odprowadzanie ciepła z tego panelu. Ale fakt, na niektórych egzemplarzach jest ciężko zacząć ściąganie, bo tak trzyma.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...