Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę, ale słyszałem że wiele osób marudzi, że średnio wyglądają te jego ustawienia. 

 

Tak w ogóle to jest jakaś różnica w którym porcie hdmi jest podpięta konsola? Bo właśnie zmieniłem hdmi1 na 2, i po uruchomeniu GOT wskoczyła jakaś informacja chyba zwiazna z hdr, nie widziałem jej wcześniej. Poza tym jest zdecydowanie jaśniej i kolory są żywsze. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, YETI said:

Sprawdzę, ale słyszałem że wiele osób marudzi, że średnio wyglądają te jego ustawienia. 

 

Tak w ogóle to jest jakaś różnica w którym porcie hdmi jest podpięta konsola? Bo właśnie zmieniłem hdmi1 na 2, i po uruchomeniu GOT wskoczyła jakaś informacja chyba zwiazna z hdr, nie widziałem jej wcześniej. Poza tym jest jaśniej i kolory żywsze. 

Nie wiem jak w Twoim, ale wiele TV ma ustawienia ekranu oddzielnie na różne wejścia HDMI.

 

Czyli HDMI1 może być na GameMode, a HDMI2 na pozmienianym VividMode. 

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, YETI said:

Jak wyłączyłem grę, to wszystko wróciło do poprzedniego stanu, czyli szaro i wyprane z koloru. Więc poprostu przy uruchomieniu gry tv wskakuje na jakiś tryb obrazu powiązany z hdr.

Na dniach wpadnie PS5, to się przy tym posiedzi dłużej. 

W konsoli HDR włącza się chyba tylko podczas gry i tylko przy grach, które wspierają HDR. 

Tak przynajmniej jest w ps4. 

W moim TV też chyba tylko 2 z 4 wejść obsługują HDR. Coś jak limit HDMI 2.1 w nowych TV. 

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza

 

Kupujecie telewizory za grube tysiące, to czemu nie zamówicie profesjonalnej kalibracji? Każdy pyta o jakieś ustawienia żeby jakoś to wyglądało. Jak kupiłem oleda, to dwa dni później był u mnie typ z HDTV, nie fajnie jest wykorzystać pełen potencjach tych sprzętów i ustawić wszystko tak, żeby miało ręce i nogi? A nie jakieś pseudo ustawienia randomów z sieci, a później niebieskie zęby i inne gówna od człowieka ziarno.:/

 

Kupcie jakiś szajs za 1k i też będziecie mieć gówno na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wooyek napisał:

 

Kupujecie telewizory za grube tysiące, to czemu nie zamówicie profesjonalnej kalibracji? Każdy pyta o jakieś ustawienia żeby jakoś to wyglądało. Jak kupiłem oleda, to dwa dni później był u mnie typ z HDTV, nie fajnie jest wykorzystać pełen potencjach tych sprzętów i ustawić wszystko tak, żeby miało ręce i nogi? A nie jakieś pseudo ustawienia randomów z sieci, a później niebieskie zęby i inne gówna od człowieka ziarno.:/

 

Kupcie jakiś szajs za 1k i też będziecie mieć gówno na ekranie.

 

Kalibracja nie sprawdza się pod gry. Tylko do filmów i treści telewizyjnych więc jesli przeznacznie zdecydowanie na granie to można odpuścić. 

 

Inna sprawa że ta kalibracja przy filmach robi mega robotę. 

Odnośnik do komentarza

Gdyby każdy człowiek wolał profesjonalną kalibrację, to by firmy sprzedawały TV z takimi ustawieniami. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy jeden TV miał domyślnie skopiowane ustawienia po kalibracji. 

Jest jednak powód, dlaczego tak nie jest i dlaczego domyślne ustawienia są jakie są i dlaczego w ogóle producenci dają możliwość regulacji obrazu. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, LiŚciu napisał:

Ale nie że robiłeś tą kalibracje profi (kosztuje ok. 1000 PLN) tylko na podstawie ustawień z konsoli, tak?

 

Taaa, co masz w ustawieniach. Na razie obraz od bardzo dobrego po obłedny. :lapka:

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, C1REX napisał:

Jak ktoś ma kasę i 88cali  OLEDa, to taka profesjonalna instalacja i kalibracja ma sens. 

A skoro jest w ogóle taki zawód, to są chętni i jest zapotrzebowanie. 

No nie wiem. Ten "zawód" powstał niedawno.  Mam tu deja vu jak przy dodatkowym ubezpieczeniu, kiedy ubezpieczalnie zauważyły, że na RTV AGD też można zarobić zamiast tylko oferować ubezpieczenia mieszkania. Czemu od początku płaskich ekranów (kiedy faktycznie obraz był często do tyłka) nikt tego nie oferował, a teraz wyrosło tych "usługodawców" jak grzybów po deszczu. Do tego nie chce mi się wierzyć, że ludzie często przesiadujący przed TV przy grach czy filmach nie wiedzą jak obsługiwać pilota i suwaki na ekranie.

No, ale nie mój cyrk, nie moje małpy. Postoję z boku i będę się dalej śmiał z ludzi, którzy za podbicie kontrastu płacą 500-1000 zł

Odnośnik do komentarza







No nie wiem. Ten "zawód" powstał niedawno.  Mam tu deja vu jak przy dodatkowym ubezpieczeniu, kiedy ubezpieczalnie zauważyły, że na RTV AGD też można zarobić zamiast tylko oferować ubezpieczenia mieszkania. Czemu od początku płaskich ekranów (kiedy faktycznie obraz był często do tyłka) nikt tego nie oferował, a teraz wyrosło tych "usługodawców" jak grzybów po deszczu. Do tego nie chce mi się wierzyć, że ludzie często przesiadujący przed TV przy grach czy filmach nie wiedzą jak obsługiwać pilota i suwaki na ekranie.
No, ale nie mój cyrk, nie moje małpy. Postoję z boku i będę się dalej śmiał z ludzi, którzy za podbicie kontrastu płacą 500-1000 zł


Co za bzdury...

Po pierwsze, z tego co pamiętam [mention=10624]gmeru[/mention] ma opcje, że jak nie widzisz zmian po kalibracji, to nie płacisz i wraca do domyślnych ustawień. Więc widocznie są efekty spore biorąc pod uwagę często odległe terminy na kalibrację.

Po drugie, sam pilotem to możesz się po plecach jedynie podrapać. Bez kolorymetru i całej reszty sprzętu za dziesiątki tysięcy zł + profesjonalnego oprogramowania... wciąż zostaje drapanie po plecach.

Po trzecie, to nie ma na celu podbić kontrastu (który w oled jest nieskończony, więc ciężko go podbić), a wydobyć detale z czerni oraz ustawić kolorystykę tak jak widział to reżyser.

Dla mnie masz ewidentny ból czterech liter po prostu, że ktoś sobie może pozwolić wydać 600-700 zł aby poprawić obraz w swoim TV.
Odnośnik do komentarza

Ja np równierz mając wybór pomiędzy wizją reżyserską obrazu a tym co mi się rzeczywiście podoba wybieram tą drugą opcję.Dla mnie to coś jak z wyborem pomiędzy hgig a dtm.Zresztą bracik który ma skalibrowany tv przez chopców z hdtv i którą swoją drogą bardzo zachwala,dawno temu stwierdził że kalibracja nie dla mnie.Są osoby które po prostu lubią np lekko podkręcone  kolory i mają do tego prawo.Wolność Tomku w swoim domku:drinks:

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Taaa, co masz w ustawieniach. Na razie obraz od bardzo dobrego po obłedny. :lapka:

 

I super. Też uważam że ta kalibracja profesjonalna do gier nie ma kompletnie sensu. 

8 godzin temu, Figaro napisał:

 

XD

 

No to może mnie zwałowali. Co prawda ja to miałem to zrobione w TV jak go kupowałem w MM (dostałem dodatkowo raport z kalibracji) i zapłaciłem 500 PLN - wtedy mówili że to połowa ceny regularnej. XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...