Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Bo 2000 nitów używasz w słoneczny dzień mając wszystkie nasłonecznione okna otwarte na roścież xD

Jedyna bolączka takiego leda to rozświetlanie scen przy nocnym oglądaniu, ile stref by nie miał to sobie z tym nie zawsze poradzi, do tego możesz kupić gwarancje na 4-5 lat, która chroni przed wszystkim.

Ja przeszedłem z Oleda na LCD i najśmieszniejsze jest to, że czerni na 48 strefach mi w ogole nie brakuje - już bardziej tęsknie za kontami widzenia, nie wiem dlaczego, bo i tak zawsze oglądam telewizje siedząc centralnie przed ekranem xD

 

Odnośnik do komentarza

Poleciałem praktycznie po 3 postach kupić, więc nie można mi zarzucić wielomiesięcznych analiz xd I mam za swoje :nosacz: Teraz chcę skrupulatniej podejść i rozeznać się w rynku. 
Rtings opisuje QN90B jako świetny model, ale dziwi mnie kompletny brak popularności u nas - zero opinii, najtaniej sprzedaje sferis, za to zero sztuk w Media Marktach i innych o f i c j a l n y c h sieciówkach.

Ogółem całego rynku nie chcę przeorać, mam topkę w postaci:
- OLED: C2 Evo lub S95b

- (mini)LED: tu chcę jakieś propozycje, bo wypadłem z obiegu.

Odnośnik do komentarza
Nikt Ci tutaj tego nie poleci bo co oled to oled. Oczywiście wszystko może się zepsuć  o czym się przekonałeś ale nie ma co się zniechęcać. Od awarii masz gwarancje i tyle. Pobaw się w pipolino i szukaj do skutku. 
Otóż to. Stary, ja wymieniałem nawet 77 cali. A uwierz, to jest (pipi)a przedsięwzięcie
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Michał102 napisał:

Może tego Samsunga u nas po prostu nie ma. 

Oni czesto też zwią model tak samo, a to co jest u nas, a np w USA, to zupełnie inne telewizory. 

Do tego loteria jakiego producenta matrycę dostaniesz. 

Ja już te cyrki z Samsungiem przechodziłem i póki co jestem wyleczony xD

Tak - inna sprawa, że Polska żyje marką SONY xD

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, easye napisał:

Tak - inna sprawa, że Polska żyje marką SONY xD

 +komsola sonki z fifka musi byc 

 

swoja droga ile trzeba dac za jakis sensowny tv? widzialem teraz na black frajer jakas bravie 55 cali za 3,5k tylko nie pamietam jaki model

 

sensowny czyli nie oled za 10k tylko po to zeby raz przejsc jakiegos samograja od sony :kratoswoke:

Edytowane przez Chewie
Odnośnik do komentarza

Z Rtings o x90j

 

Cytat

 

There are 24 local dimming zones, and the zones are pretty large. Zone transitions are very visible with our test pattern

 

 

 

 

Wow, a myślałem że ok 50 stref w Q70R to mało. Przyznam że coraz bardziej podoba mi się ten mini LED Samsung z 700 strefami, u nas sprzedawany jest qn91b (qn90b rzadziej, ale nie kumam różnicy).

 

Tylko koniecznie chciałbym sprawdzić w ruchu, bo jak będzie znowu pulsowanie czarnych lub cienkich obiektów...

Odnośnik do komentarza

W XR to jest minus z ilością stref bo często w filmach w nocy widać te rozświetlone strefy w ciemnych scenach choć ostatnio przyciemniłem obraz bo był zbyt jasny ale w grach zupełnie mi to nie przeszkadza bo najczęściej w hdr nie widać. Poza tym tv dla mnie klasa i jestem zadowolony ale to zależy co kto oczekuje od tv wziąłem leda świadomie.

Odnośnik do komentarza

No problem ze strefami jest taki, że oprócz nich trzeba mieć dobrze napisane oprogramowanie, widzialem juz niejedna wypowiedź, ze 24 strefy Sony działały lepiej niż 700 stref Samsunga.

 

Kiedyś Ins wrzucał recenzje stref Samsunga i nie było kolorowo.

Odnośnik do komentarza

Porownujesz konkretne modele, czy ogólnie "Samsunga"? Styczność miałem tylko z local dimming w serii Qled 2019, w testach qn90/91b bardzo chwalą, na tyle na ile technologia pozwala. A 24 strefy w tym Sony raczej tak sobie bo duże kwadratowe plansze się rozjaśniają. Oczywiście jak np. białe koło lata po czarnym ekranie to i tak nie będzie to tak kontrastowe i dokładne nawet przy 700 strefach, porównując np. do oledow i ich natychmiastowego wygaszania pojedynczych pikseli.

 

Odnośnik do komentarza

Cztery porty 2.1

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn90b-qled

 

https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-samsung-qn91b-qled-mini-led-opinie-cena/

 

90b ma Sferis za 5199 zł 55", 91b jest w sieciowkach typu Media markt. Nie doczytałem się w końcu jaka jest różnica w cyferce.

 

Nadal 5500 zł za Leda 55" wydaje się średnio bo to już budżet C2 55" w tańszych sklepach (chociaż oficjalnie nadal ponad 6 koła).

Odnośnik do komentarza

@_Red_ ja wysłałem swojego Oleda od Alienware na serwis, wyskoczyły mi martwe pixele. I też zastanawiam się nad miniledem. Polecany model w podobnej cenie w moim przypadku to  Samsung Odyssey Neo G7 który ma 1200 stref i na filmikach ta czerń dobrze wygląda :notbad: 

 

Tylko ja teraz szukam monitora nie TV.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Michał102 napisał:

Jeszcze uległem hajpowi i odpaliłem plansze testowe z kolorkami - nie ma ani jednego zjebanego piksela. 

Ale cóż to były za emocje :obama:

 

ja niestety tez przez Reda odpaliłem plansze testowe i zacząłem jeździć okiem po matrycy i zauważyłem jeden martwy pixel w S95B xD

 

dzięki Red, teraz nie będę spał przez noce

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...