Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w media obejrzeć m.in. telewizorki no i ten qn91b 85" w trybie demo daje piękny obraz oczywiście. Fragmenty gameplayu gier nagranych na demówce naturalnie bez żadnych problemów xD Ale zdaję sobie sprawę, że demo to demo, w domu wyjdą kwiatki podczas normalnego używania tak jak chłopy pisali na forum z wcześniejszego screena.


Z ciekawości polizałem każdy kawałek LG C2 na wystawie i gnój nie miał żadnej czarnej kropki. Żodyn bad pixel, mimo że to wystawka ekspozycyjna, która gra 12h dziennie. Wierzę zatem, że po prostu miałem pecha do zgniłego egzemplarza.

Plan na nowy rok, C2 na wietrzeniu magazynów  :) Chyba że s95b tez zjedzie z ceny, ale tu chętnie poczytam opinie za jakiś czas jak z zagięciami matrycy i innymi defektami wieku dziecięcego. Przy okazji doczytałem, że C2 jest dużo lżejszy niż C1 co też jest mega zaletą, bo montaż przy ledwie 55" to była mordęga dla combo facet + baba.

Odnośnik do komentarza

@_Red_ Nagrałem krótkie filmiki to sobie zobacz, chociaż słabo widać bo nagrywane no widać jak xD Ale widać mimo wszystko i na pierwszym przełączam później na opóźnienie "szybkie" zamiast najszybszego to wówczas nie ma przynajmniej tej fioletowej poświaty za obiektem ale i tak, tak jak piałem, gorzej niż w moich poprzednich tv pod tym względem. Szkoda, bo obraz sam w sobie naprawdę super no ale kurde...

 

 

 

Odnośnik do komentarza

No to nie wiem, masz długie ręce chyba, że karton chwyciłeś za otwory po obu bokach i zaniosłeś xD Mnie z tym było niewygodnie, a jeszcze wyciągać go w bezpieczny sposób ze styropianu tak, by nie jebnął ekranem w podłoże? Szacun ;) Nawet w manualu jest narysowane, by dwóch typiarzy wyciągało i kładło, no ale wiadomo, da się skoro to zrobiłeś.


@Qbon
Fajnie, że nagrałeś, ale kurcze, przy tej jakości video nawet tak bardzo nie wyłapałem tego, co realnie omawialiśmy xD Tu chyba jest najbardziej ewidentny przykład, jaki znalazłem na YT. Ta balustrada to wręcz topka ghostingu, mogę potwierdzić, że tego typu efekty były nagminne np. podczas zwiedzania domu w Resident Evil 7
 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, _Red_ napisał:

O tak, pulsujące drzewka i gałęzie w nocy, moja zmora. Co za gunwo :/ Ten sam problem od lat, czy to w 10-letnim LCD czy nowym mini LED za 5.5k zł

No uważam, że w tej cenie to jest skandal, tak jest przy opóźnieniu na najszybsze przy sygnale 60hz,ustawienie na szybkie taki ghosting eliminuje ale to nie powinno mieć miejsca, TV przy najniższym input lagu dla gier nieobsługujących 120hz jest nie do użytku. No cóż, dałem jeszce szanse tej technogii, przy okazji przestrzegłem Ciebie żebyś nie musiał się bawić w kolejny zwrot i teraz jestem wstępnie zdecydowany na Sony a95k w 55 calach, C2 w 65 calach chyba będzie za duży, nie ma niestety złotego środka dla mnie w postaci 60 cali. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze jako posiadacz C1 od 2 lat, to jednak dzisiaj wolałbym dołożyć do Samsunga S95B jeśli chodzi o gierki z 2 powodów. Po pierwsze Game Motion Plus to na oledach jest game changer, bo gry w 30 fps (których będzie z czasem coraz więcej) to jest katorga dla oczu. Po drugie większa jasność - granie w ciągu dnia w gry HDR przy odsłoniętych oknach powoduje, że momentami nic nie widać. Jak już wydawać grubą kasę to raz a porządnie :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego ja mimo wszystko wybrałem led bo ta jasność była decydująca. Mam jasny salon i często w dzień jednak ostatnio gram. Sąsiad który ma lustrzane mieszkanie ma C1 i jak gra przez dzień to zasłania zasłony żeby zrobić ciemniej w salonie, ale nie można odmówić C1 pięknego obrazu bo faktycznie wieczorem czy w zacienionym pomieszczeniu robi wrażenie :)

Odnośnik do komentarza

Perypetie Reda są dokładnie tym, co zniechęca mnie do zmiany TV. Pięć lat temu miałem podobne zabawy; na szczęście skończyło się na jednej wymianie, ale i tak oznaczało to trzykrotne ładowanie TV do bagażnika i dwukrotne składanie. 
 

TV to wyjątkowo upierdliwy zakup. Problem z nowym smartfonem? Odnosisz do sklepu i dostajesz nowy. Z nowym samochodem? Umawiasz się do serwisu na poprawki. Z TV masz pakowanie i wożenie wielkiego pudła w te i z powrotem, a do tego większość problemów nie jest z gatunku działa/nie działa, tylko jakieś dead piksele czy bandingi, gdzie dochodzi jeszcze stres czy w ogóle to uznają za dobry powód do zwrotu. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...