Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Michał102 napisał:

Po wyłączeniu tego TPC nie działa też opcja "jasność logo" (czy jak to tam się dokładnie zwało). 

Wcześniej zmieniając tą opcję dało się zauważyć niewielkie zmiany w jasności i ostrości obrazu, a teraz w każdej pozycji jest tak jak na off. 

Regulacja luminacji w logo po wylaczeniu tpc dziala tak samo. Potwierdzone. Pozdro

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Michał102 napisał:

Panowie, a co z ewentualną aktualizacją softu gdy TCP jest wyłączone? 

Po akrualizacji wszystko wraca do ustawień fabrycznych, a może aktualizacja w ogóle się nie zrobi? 

Po aktualizacji tcp jest ciagle wylaczone takze mozna smialo aktualizowac. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Miałem B6, ale w pierwszych modelach tego chyba nie było, bo tam przy materiałach HDR od razu na stałe było włączone oszczędzanie energii, którego nie dało się wyłączyć przez co w ciemnych miejscach zawsze było jak w dupie...
Nieprawda. Miałem B6. W ciemnych scenach ściemniał się tak samo jak każdy inny.
  • This 1
Odnośnik do komentarza

W sumie jak gadacie tyle o tym ściemnianiu, to w GOW: Ragnarok taki efekt widzę, ale nie wiem, czy to kwestia TV, czy implementacji gry, bo w np. w Exodusie tak nie ma.

Pokręćcie kamerą w jakiejś oświetlonej lokalizacji - jak najadę np. z nieba na skały to nagle ta część skał zaczyna ciemnieć w oczach, podobnie jak odsuwam się nieco od jakiejś jaskini. Bardziej wygląda mi to na sposób, w jaki gra rozświetla i doszczegóławia scenę, ale nie mam teraz jak porównać z innym ekranem.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Red_ napisał:

W sumie jak gadacie tyle o tym ściemnianiu, to w GOW: Ragnarok taki efekt widzę, ale nie wiem, czy to kwestia TV, czy implementacji gry, bo w np. w Exodusie tak nie ma.

Pokręćcie kamerą w jakiejś oświetlonej lokalizacji - jak najadę np. z nieba na skały to nagle ta część skał zaczyna ciemnieć w oczach, podobnie jak odsuwam się nieco od jakiejś jaskini. Bardziej wygląda mi to na sposób, w jaki gra rozświetla i doszczegóławia scenę, ale nie mam teraz jak porównać z innym ekranem.

Obejrzyj sobie jakiś film gdzie dłużej są ciemne sceny. Niby wszystko wydaje się ok, bo ściemnianie postępuje tak, że tego nie zauważysz, ale jak dasz pauzę i wzniwisz film, to nagle jeb i robi się o połowę jaśniej. 

 

Początkowo nie zwracałem tak na to uwagi, ale teraz z perspektywy czasu uważam to za największą wadę tego telewizora. Całe szczęście, że w ogóle jest możliwość wyłączenia tego badziewia, bo serio jakość w ciemnych scenach leci z tym na ryj

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

LEDy mają lekki blooming wokół napisów, a to przeszkadza w odbiorze, mówili.
Kup OLEDa, mówili, bo tam nie ma bloomingu xD

A teraz od paru stron tylko czytam o wadach z uporczywym ściemnianiem ekranu i cashbackach 500 zł xd 

I WANT REFUND!! :cebula:

 

 "brawo facet, walcz o swoje, nie daj się hejterom, nie bój się pokazać publicznie swojego prawdziwego ja".

Odnośnik do komentarza
LEDy mają lekki blooming wokół napisów, a to przeszkadza w odbiorze, mówili.
Kup OLEDa, mówili, bo tam nie ma bloomingu xD

A teraz od paru stron tylko czytam o wadach z uporczywym ściemnianiem ekranu i cashbackach 500 zł xd 

I WANT REFUND!! :cebula:

Ale to ściemnianie to na LG, bo ja u siebie na panasie tego nie zauważyłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, easye napisał:

To już zależy dla kogo, mnie banding wqrwial 3 razy bardziej niż roswietlanie napisów na netflixie.

 

Ale teraz znowu wrzucasz wady, które mogą, a nie muszą wystąpić. 

Banding może być w 1 na 10 przypadków, a rozświetlone napisy będzie mieć każdy egzemp ;)

Odnośnik do komentarza

Banding szybko się u mnie wygładził i jest wciąż git.

 

Przy okazji, jaki macie symbol po kropce za nazwa modelu?

 

IMG_20230101_160205.thumb.jpg.264768c7c1afd8f70cb30c437e8d5de7.jpg

 

W sklepie LG jest podane "xx.AEUxx".

U mnie jak na foto .DEU, ale oprócz tego "assembled on 11/2022 in Poland", wiec faktycznie Sferis miał swiezutkie wyroby prosto z fabryki, a nie leżanki magazynowe ściągane z Emiratów. Ciekawe jak jest w przypadku tych obecnych wyprzedaży w xkomach.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

 

Ale teraz znowu wrzucasz wady, które mogą, a nie muszą wystąpić. 

Banding może być w 1 na 10 przypadków, a rozświetlone napisy będzie mieć każdy egzemp ;)

No jasne podobnie jak fakt, że nagle może się zrobić, ale zostawmy to.

Godzinę temu, _Red_ napisał:

Ciekawe jak jest w przypadku tych obecnych wyprzedaży w xkomach.

A jakie to ma znaczenie. Nawet jakby przeleżał 4m w kartonie, w co wątpię to nic sie z tym telewizorem nie dzieje...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...