Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

A tam takie gadanie "mogłem wydać 15tyś ale nie wydałem bo się nie opłaca".

A Ty masz 55" tak? i na 4 lata taki tv?  Panie a idz pan, trzeba było wziąć KS9000 to jest high end i byś oglądał mecze NBA i grał jak Król!

 

KS8000 to jest to samo co KS9000 tylko jest płaski. KS8000 różni się od KS7000 obudową i tym, że ma dwa tunery. Jedyna różnica w jakości obrazu jest między KS9500, a resztą KS'ów bo ten ma sporo lepszy HDR, który w połączeniu z FALD daje niesamowite efekty. Ogarniamy Fanek ?

 

KS7000/8000/9000 to praktycznie to samo i jest to high end z 2016, DX900, KS9500 i ZD9 to premium/referencja. No ale zależy jak ktoś robi sobie podział i od czego on wg niego zależy. 

 

Szkoda, że DX900 nie ma tak niskiego laga jak KSy, byłby to dla mnie ideał.

Odnośnik do komentarza

No ale piszesz o domysłach czy o molm tłumaczeniu i jaraniu się TV bo już nie wiem co cie mierzi?

Co do dobrego wyboru to nie wiem (w sumie wali mnie to) ale wiem, že jestem tym tv zachwycony i ma bardzo dobre parametry w tej cenie, to co mam pisać? Że jest słaby, a te cyferki to ściema?

 

No i pisałem że mógłbym mieć TV za 15, a nie za 10. Co w tym takigo dziwnego że czasami kupuje się tańszą rzecz mimo że stać na droższą bo poprostu ta tańsza wystarcza/jest bardziej racjonalna?

 

Sorry ale wyczuwam dopier dalanie dla samego dopier dalanie się i jakieś delikatne prywatne wycieczki. To ja już wolę wróżyć z fusów niż o tym dyskutować...

Odnośnik do komentarza

No ale piszesz o domysłach czy o molm tłumaczeniu i jaraniu się TV bo już nie wiem co cie mierzi?

Co do dobrego wyboru to nie wiem (w sumie wali mnie to) ale wiem, že jestem tym tv zachwycony i ma bardzo dobre parametry w tej cenie, to co mam pisać? Że jest słaby, a te cyferki to ściema?

 

No i pisałem że mógłbym mieć TV za 15, a nie za 10. Co w tym takigo dziwnego że czasami kupuje się tańszą rzecz mimo że stać na droższą bo poprostu ta tańsza wystarcza/jest bardziej racjonalna?

 

Sorry ale wyczuwam dopier dalanie dla samego dopier dalanie się i jakieś delikatne prywatne wycieczki. To ja już wolę wróżyć z fusów niż o tym dyskutować...

No fajnie że cię stać tylko co z tego skoro nie kupiłeś, teraz to tylko gdybanie, nie znam cię, każdy tu może pisać, że stać go na dowolny tv a w domu rubin:)

Wiem, że jesteś zadowolony, czytam ten wątek od jakiegoś czasu.

Nie ma się co spinać, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

@up

 

 

V

 

 

 

 

O, wiedziałem że tak będzie. Już widzę HDR 1500/2000. I teraz co roku będą wychodzić TV z coraz wyższymi nitami. Czyli najlepiej co 2 lata zmieniać TV:-) beka z tego.

Masakra jak to musi gałki oczne wypalać (dosłowni i w przenośni) . Pytanie tylko czy już nie za bardzo? Mi na średnim hdr czyli ok 500 nitów w materiałach z dobrym efektem wieczorową porą już mega daje po oczach, aż strach pomyśleć co będzie jak średni hdr osiągnie te 1500/2000. Z drugiej stronydla mnie jednak ten szeroki gamut to znacznie większy "czendżer" niż sam hdr.

Odnośnik do komentarza

@up

 

 

V

 

 

 

O, wiedziałem że tak będzie. Już widzę HDR 1500/2000. I teraz co roku będą wychodzić TV z coraz wyższymi nitami. Czyli najlepiej co 2 lata zmieniać TV:-) beka z tego.

Masakra jak to musi gałki oczne wypalać (dosłowni i w przenośni) . Pytanie tylko czy już nie za bardzo? Mi na średnim hdr czyli ok 500 nitów w materiałach z dobrym efektem wieczorową porą już mega daje po oczach, aż strach pomyśleć co będzie jak średni hdr osiągnie te 1500/2000. Z drugiej stronydla mnie jednak ten szeroki gamut to znacznie większy "czendżer" niż sam hdr.

 

 

Zdecydowanie przesadzają z nitami i kiedyś odegra to niemiłą rolę na naszym wzrokowym zdrowiu.

Odnośnik do komentarza

Pany, bo tu chodzi o to, że TV FHD (nawet nie LEDowe) sprzed może nie 10 ale 7 lat (sam mam słynnego Szajsunga B650 w sypialni na którym zaczynałem grać na PS3) a dzisiejsze najlepsze FHD się nie różnią krva praktycznie niczym.

Teraz weszło HDR i inne szerokie palety duperele i różnica będzie coraz większa na korzyść nowych modeli.

Tak Ins, dalej mam beke bo zobaczysz że jak teraz wymienisz model pod Pro to za 3 lata wymienisz go jeszcze raz pod PS5. Czyli rzecz niewiarygodna od początków TV FHD, kiedy to pozbywaliśmy się wreszcie starych CRT.

Teraz będzie tak, że lepszą grafikę będzie generował TV niż konsola. I z tego mam bekę :D

Odnośnik do komentarza

No nie wiem jak ja wymienilem szajsa full hd na te bravie to mniej wiecej jak przesiadka z ps3 na ps4 albo jeszcze bardziej. Te kolory, ta paleta barw, odswiezanie, plynnosc obrazu. Choc to w sumie i tak czolowka bo soniaki co jak co ale obraz to maja klasa. Ale nawet ze sredniej jakosci hdr jest wow z przesiadki z takiego starego full hd.

Daras no ale piszesz jakies oczywiste oczywistosci, to chyba logiczne ze my jako gracze tv nie dobieramy pod barwy szczescia tylko gry i mozliwosci konsol. Byl kineskop, bylo hd ready, bylo fhd, jest 4k no a na ps5 na 99% bedzie 8k.

 

Z konsolami tez juz raczej trzeba sie przyzwyczaic ze co 3 lata bedziemy opylac model slabszy , dokladac i grac na nowszym. Niestety tak sie branza rozwija

Wiadomo ze to w chu.j niewygodne ale obstawiam ze ja pewnie za jakies 4 czy 5 lat zmienie ten tv

Odnośnik do komentarza

Daras no co ty przecież takie 8letnie full hd to słabe podświetlanie, często mega ale to mega wysokie input lag, smużenie, słabe kolory i kontrast. Naprawdę różnica jest bardzo duża, nie mówiąc już o obecnych technologiach. Kto tego nie spróbuje to się nie przekona. Ja miałem tak samo jak Kabi mimo, że poprzedni TV też nie był jakiś słaby czy stary. Był to Sony Bravia KDL HX750. Miałem go trochę ponad 4 lata i myślę, że to taki ość racjonalny czas na użytkowanie TV.

Odnośnik do komentarza

Ja musze zgodzić się z balonem po co przepłacać. Ja żałuję że kupiłem za 8 k ten ks9000 jak mogłem poczekać 2-3 tygodnie i miałbym taniej ks7000 . Niestety z dostępnością na początku czerwca było kiepsko u mnie w mieście a czekać mi się nie chciało. 2 tysie to byłby prosiak :D     Heh no cóż nauczka na przyszłość że cierpliwość popłaca.  

 

BTW u mnie też obudowa odchodzi odkryłem ostatnio. Dobrze że mam 5 lat ubezpieczony. Mam małą szparke (na razie małą) w dolnej części . Z pozytywów seria ks nie wybucha  :kaz:

Odnośnik do komentarza

Daras no co ty przecież takie 8letnie full hd to słabe podświetlanie, często mega ale to mega wysokie input lag, smużenie, słabe kolory i kontrast. Naprawdę różnica jest bardzo duża, nie mówiąc już o obecnych technologiach. Kto tego nie spróbuje to się nie przekona. Ja miałem tak samo jak Kabi mimo, że poprzedni TV też nie był jakiś słaby czy stary. Był to Sony Bravia KDL HX750. Miałem go trochę ponad 4 lata i myślę, że to taki ość racjonalny czas na użytkowanie TV.

Akurat input mialem bardzo niski w tym szajsie, ale dokladnie, podswietlenie, kontrast czy roznica w jakosci barw to przepasc. Mimo ze ten moj soniak ponoc kontrast ma taki sobie to i tak przepasc.

No ale moj samsung byl 8 letni :)

Odnośnik do komentarza

Pany, bo tu chodzi o to, że TV FHD (nawet nie LEDowe) sprzed może nie 10 ale 7 lat (sam mam słynnego Szajsunga B650 w sypialni na którym zaczynałem grać na PS3) a dzisiejsze najlepsze FHD się nie różnią krva praktycznie niczym.

Teraz weszło HDR i inne szerokie palety duperele i różnica będzie coraz większa na korzyść nowych modeli.

Tak Ins, dalej mam beke bo zobaczysz że jak teraz wymienisz model pod Pro to za 3 lata wymienisz go jeszcze raz pod PS5. Czyli rzecz niewiarygodna od początków TV FHD, kiedy to pozbywaliśmy się wreszcie starych CRT.

Teraz będzie tak, że lepszą grafikę będzie generował TV niż konsola. I z tego mam bekę :D

No tez sie z tym nie zgodze - wymienilem po 7 latach calkiem niezly telewizor Full HD Sony i różnica jest przeogromna nawet w materialach SDR, filmach i kolorach w grach.

Nie widze tez sensu wymieniać telewizora co 3 lata, a juz na pewno nie dla wiekszej ilosci nitow, o ktorej piszesz - stestuj na wlasnej skorze choc raz jak dziala HDR nawet na 500 nitach i sam zrozumiesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza

Pany, bo tu chodzi o to, że TV FHD (nawet nie LEDowe) sprzed może nie 10 ale 7 lat (sam mam słynnego Szajsunga B650 w sypialni na którym zaczynałem grać na PS3) a dzisiejsze najlepsze FHD się nie różnią krva praktycznie niczym.

 

Sorry, ale  :dynia:

 

 

 

Ja akurat mam 2 full hd Bravia W5500 i W829.

Różnica w obrazie na korzyść tego drugiego to jak przenieść się z tv czarno białego na kolorowy :obama:

Odnośnik do komentarza

Mnie dziwi, że producenci TV nie wspominają w ogóle o graczach. Nie ma za bardzo modeli polecanych do konsol, input lag jest mierzony tylko przez recenzentów, zamiast być normalnym kryterium w ulotkach wystawianych w Media... Samsung coś tam współpracował z MS za czasów X360, więc tym bardziej zastanawia mnie cisza Sony w kontekście TV pod PS4 (Pro). Ja bym to widział jako oczywiście 4K, dobry HDR, oficjalnie podawany wyjątkowo niski input lag, dostępność mniejszych wersji (np. od 40 cali) i cięcie kosztów na mniej wyrafinowanym designie (przykładowo czarny albo biały plastik zamiast metalu, pod kolor konsol) oraz ograniczeniu funkcji smart, dublujących te oferowane przez konsole.

Odnośnik do komentarza

Ja liczę, że w 2017 będą tv z HDR w przystępnej cenie. Obecnie to trzeba się liczyć z wydatkiem 4,5-5k aby w ogóle myśleć o HDR. 

Jakby tak w tym roku dałoby się to samo upchnąć w przedziale 3-4k byłoby ok. Szczerze mówiąc jakimś maniakiem obrazu nie jestem i bardziej wolę się cieszyć samą grą niż obrazem dlatego wydawanie powyżej 6k na telewizor to dla mnie trochę przegięcie. W dodatku na razie mam zwykłe PS4 i nie mam zamiaru kupować PRO. Chciałbym jedynie aby kupić tv, który załapałby się na premierę PS5, albo nowego Xboxa, bo szczerze polityka Sony trochę mnie zaczyna wkurzać  :smutas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...