Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

To sie idzie potem przy okazji do sklepu i wymienia na inna sztuke. W marketach wymienia Ci od reki tylko w media expert koles mi cwaniakowal i fochy robil przy przyjmowaniu reklamacji. Kabel za 5dych i samo mu sie zrobilo przebicie bo byl wygiety w jednj pozycji. Mam teraz najtanszy okolo roku i nic podobnego sie nie dzieje. Dodam ze w media expert nie wymienili mi od reki tylko czekalem dwa tygodnie na decyzje producenta lol, gdzie w biedrze czy kauflandzie daliby mi od razu nowy :D dlatego wzialem tymczasowo najtanszy i do teraz nic sie z nim nie dzieje. A producent tamtego uznal reklamacje i dali mi nowy.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Miałem raz taką historię odnośnie kabla HDMI. To idzie tak. 

 

Grałem swego czasu dużo w NFS Shift 2 Unleashed, po prostu wsiąkłem w tą grę i strasznie mi się podobała, ligi na GTPlanet, bicie rekordów w leaderboards itp. Więc grałem dużo i znałem grafikę w tej grze.

 

PS3 miałem podłączony do TV na gniazdo HDMI 1, tutaj zrobiłem swoje ustawienia obrazu. No ale dokupiłem odtwarzacz plików multimedialnych. Taki co to wystarczy wpiąć do niego przez USB jakiś dysk, i można oglądać filmy z dźwiękiem przestrzennym.

 

Więc pojechałem kupić jakiś tani kabel HDMI zapłaciłem 15 zł. I ten z konsoli wyciągnąłem i podłączyłem tamten odtwarzacz a nowy kabel podłączyłem do konsoli.

 

I jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem jak Need For Speed Shift 2 tak badziewnie mi wygląda na TV, a nie ma prawa, przecież sygnał idzie cyfrowo z konsoli do TV, więc co jest (PIPIP), ustawienia miałem takie same a zmieniłem tylko kabel bo potrzebowałem dodatkowego. Obraz był blady, kolory nie tak ostre jak na poprzednim kablu ale najgorsze były kanciate krawędzie, zupełnie jakbym uruchomił jakąś grę z PS2. Szok. Więc porównałem obraz na odtwarzaczu plików i też był zdecydowanie gorszy, wchodziłem w ustawienia obrazu, robiłem zdjęcie ekranu żeby sprawdzić czy przy zmianie kabla te ustawienia się nie zmieniają jakoś "magicznie" i były identyczne.  :scratch_one-s_head:

 

Więc dzisiaj kupuje tylko markowe kable.  :angry: Te wszystkie kable bez etykiet w Lidlu czy Auchan albo Media Markt, które leżą w takich koszach do kupienia za 15 - 20 zł omijam szerokim łukiem. Zapłacę powiedzmy za taki kabel HAMA nawet 45 zł czy 55 zł ale już takich niespodzianek nie mam. 

 

Może zdarzył mi się taki syfny egzemplarz ale wystarczy że raz zdarzy mi się mieć taki przypadek i ja dziękuje. 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że komoda i stół kupione, dobrze.

Nie podałeś modelu, a tu różnica w jednej literce może oznaczać różnicę kilku klas (i kilku tys. złotych w cenie).

Jednak patrząc na przedział cenowy stawiam, że zapoznałeś się z Samsungiem UE 55 J6300.

Zakrzywienie to akceptowalny bajer, z którym problemu nie powinieneś mieć (nader szybko się to zaaklimatyzuje). Sympatycznie prezentuje się to przy okazałych przekątnych, ewentualnie w mniejszych, jak siedzi się relatywnie blisko. Zdecydowanie lepiej curved zostało przyjęte niż trzy de, choć firmy dalej teren badają (od fHD na rzecz 4k odchodzą, ale w przypadku krzywizna często prezentują dany model, bądź zbliżony w dwóch wersjach - płaskiej i krzywej vide Panasonic CX800 oraz CR850).

Twój wybór z tytułu kwestii gustu. Należy sobie zadać tylko pytanie, czy nie lepiej te 400zł przeznaczyć przykładowo na wydłużenie gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza

No komoda, stół i 4 krzesła! Duży pokój nie będzie finalnie skończony gdy nie będzie sensownego TV na ścianie bo ten mój stary 37cali samsung straszy.

Problem jest taki, że media markt, expert i Saturn nie mają lub mają wersję curved na stanie za 3800 zł. Wersje płaska są np w agito, oleole a mnie interesuje 10 rat 10% a nie wszyscy to oferują

Odnośnik do komentarza

Warto przez siec zamówić. Zawsze możesz telewizor zwrócić, bez podania przyczyny, jak coś nie będzie pasowało (kwestia rat jest zawsze do omówienia). Jeżeli pieniądze w sklepie bezpośrednio wydasz, później może być różnie. Choć oczywiście nie zakładaj pesymistycznie, że uszczuplisz konto o niemal 4tys. i coś będzie nie tak.

Reszty musisz już bacznie pilnować. Ja niedawno chciałem zakupić PanasonicTX-58AX800E. Wszędzie ten model nieco ponad osiem tys,. kosztuje, a w Saturnie widniał za 6.900zł. Pomyślałem, że to fantastyczna oferta, jednak coś mi nie pasowało. Okazało się, że tv jest wystawowy (ten jeden, jedyny model jaki posiadają).


 

Odnośnik do komentarza

Wronerro co do zakrzywionych TV to wg testów Gmeru w przedostatnim numerze PSXE to raczej zbędny bajer, w sensie ze fajny przy bardzo dużym ekranie ale trzeba koniecznie siedzieć jak najbardziej centralnie przed TV aby miało to sens. Więc jako TV do salonu to moim zdaniem lipa.

 

Ogólnie polecam tamten numer. Fajny test zrobił kilkunastu modeli od topowy hi-end bo TViki za ok 3 tys zł.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Przyjaciel swego czasu pojechał do sklepu, wybrał ten, który wizualnie mu się podoba. Zapłacił i już naście miesięcy jest ekstremalnie zadowolony, a wyszedł z założenia, że skoro ok sześć tys. wydał za 40 cali, to nie może to być kiepski tv.

Poniekąd słusznie, gdyby bowiem zanurkował w odmęty sieci z pytaniem "cześć, który tv wybrać", dostałby z kilkanaście odpowiedzi, a najzabawniejsze jest to, że najprawdopodobniej każda byłaby inna.

Co nie zakupisz i tak będą modele lepsze, gorsze. Nie jesteś testerem, by za 4 miesiące ronić łzy, ponieważ nagle grasz na czymś innym, znacznie lepszym. Skoro, jak zaznaczyłeś, zasłużony, znacznie mniejszy TV odchodzi na emeryturę, to zapewne co byś nie kupił w tym przedziale cenowym (i jeszcze z taka przekątną) dostarczy wyraźnie lepsze doznania wizualne.

Tobie ma się podobać nowy sprzęt, ponieważ osobiście będziesz wydawał gotówkę i będziesz zeń korzystał, nie jakiś e-znajomy z sieci, bądź inny znawca tematu z magazynu.

Odnośnik do komentarza

Miałem raz taką historię odnośnie kabla HDMI. To idzie tak. (...)

Ostantio chciałem kupić kabel HDMI dla mamuśki, by miała laptopa pod tv podpiętego. Poszedłem do TESCO, a tam kable teskowe i dwa Hama: jeden za 35 zł, a drugi za 45. Na pudełkach ikonki różnych sprzętów, ale w przypadku droższego, było tego więcej. Myślę se "chłyt marketingowy, biere tańszy". I na miejscu okaząło się, że TV nie widzi lapka :/

---

wronerro: 8 zł i za parę sekund już czytasz test telewizorów. Nie trza latać do kumpla:

http://www.ppe.pl/sklep/74/psx-extreme-220-kalendarz-gracza-2016.html

---

Przyznam, że i ja planuję zmienić mój 46' 3D Samsunga na... chciałem coś z OLED, ale raz, że drogie, dwa - tutaj rządzi tylko LG, trzy - żywotność spada (co prawda i tak nie wyobrażam sobie 10 lat używania jednego tv w tych czasach). OLED odpada. 4K by się przydało, ale jak pomyślę, że na nowo mam zbierać kolekcję filmów w 4K, to trochę bez sensu. Tak, czy siak, celuję w 4K z Ambilight, a ta funkcja znowu rządzi u Panasonica. I chyba trza będzie wybrać jakiegoś '55 Panasonica 4K z Ambilight i dobrym smart tv, a czy z 3D, czy nie - nie wiem - trochę mi szkoda rezygnować z kilku płyt. geezys kur.wa, jaki to ciężki wybór.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

ja pytalem na 3 roznych forach i w sony centre i wszyscy polecili mi jeden model - sony w755

I trudno byłoby sie nie zgodzić ponoć matryca ta sama jak mój 55 W805C.To był najlepszy wybór na jaki mogłem się zdecydować a mam już na koncie 4 LED-y 2 x Samsung, Sharp i Sony 46 EX720 .Rewelacyjny kontrast, czerń czy odwzorowanie kolorów no i nie ukrywając dzięki moim ustawieniom  :ohboy:  .

A przy takim "Rayman-ie" czy animowanych filmie "Zaplątani"  kopara dosłownie opada do ziemi  :banderas: 

 

Jedyna wada to oglądanie pod kątem ale to już dotyczy większości led-owych modeli no i raczkujący android do którego miałem trochę obawy po ost. aktualizacji spisuje się bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

ja pytalem na 3 roznych forach i w sony centre i wszyscy polecili mi jeden model - sony w755

No mi już przyszedł 50 calowy plus soundbar ht780 ale zanim go przetestuje musze odmalowac pokoj :/ takze jeszcze troszke musze sie powstrzymac. W ogóle w sony centre czekałem kilka dni na zamówienie bo schodzą te tv na pniu i w kilku salonach są braki modeli.

Odnośnik do komentarza

No więc szukam telewizora 50 cali albo 55, który:

 

- ma dobry input lag

- niezły obraz na taką wielkość

- jak najmniejsze smużenie

 

 

Znajdę coś w cenie około 3000 zł? 

 

 

NIE interesują mnie 3D, duperele Androidowe itd. Interesuje mnie przede wszystkim jakość obrazu i input lag (i takie rzeczy jak odświeżanie czy kąt widzenia).

Odnośnik do komentarza

705c świetny input lag, matryca 60Hz, niższa cena

755c gorszy il, matryca 120Hz, lepsza jakość obrazu

Samsung ju6400 il 20-30ms, 4k, 60hz, na plus też jakość obrazu

Sam się zastanawiam nad tymi modelami tylko w rozmiarze ok 40 cali.

Edytowane przez kes
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...