Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ginn napisał(a):

No i w końcu wielki skurczysyn zajął swoje honorowe miejsce :obama:

 

 

IMG20240705085419.jpg

 

Świeżo po przeprowadzce, wszystko na kartonach, ale ścianka RTV miała absolutny priorytet w aranżacji :gigachad:

 

I jedna rzecz. Zakup soundbara z subem to był świetny pomysł - w połączeniu z telewizorem w trybie Q-symphony przepaść w jakości dźwięku względem samych pierdów z telewizora nie do opisania. Myślę jeszcze nad dwoma dodatkowymi głośnikami za kanapą, ale kwota 999 zł trochę mnie odstrasza. 

 

Ten sub to tam wciśnięty we wnękę jest? Daj mu oddychać chłopie. Musi mieć gdzie powietrze oddać a teraz wali prosto w mebel.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał(a):

 

Ten sub to tam wciśnięty we wnękę jest? Daj mu oddychać chłopie. Musi mieć gdzie powietrze oddać a teraz wali prosto w mebel.

 

Innego miejsca nie mam, a obok kanapy odczucia są gorsze. Do ściany ma 15 cm luzu, a otwór wychodzi z tyłu, więc jest okej. 

 

@Square tak, 77.

 

@Bartg kurna, no taka Diuna to aż się prosi, żeby wzmocnić przekaz z tyłu. Miałeś porównanie przed i po, czy od razu wjechał kompletny zestaw? 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Wojtas1986 napisał(a):

Poszukaj Sony mini leda z 2023 ale z wyższej serii niż 7.

 

 

Czy to OLED czy QLED z serii Bravia i XR - serie, te telewizory od SONY są lepsze (teoretycznie) od Samsunga z jednego/dwóch względów: Procesory i sieci neuoronowe algorytmów, także wsparcie dla produktów SONY jak konsola, smartfony etc. Tak, pozostaje, tak na 75%, kupno tego Samsunga QE85QN95C w tej klasie cenowej, o której pisałem, czyli do 15000zł. Okolica tej kwoty, przy wyborze sprzętu TV o przek. matrycy ekranu 85 calu, to i tak możliwość nabycia bardzo dobrego, ba!, wręcz wysokiego standardu jakościowego na każdym poziomie oferowanych przez typowy sprzęt TV obecnie możliwości. 

 

P.S. Mogę zdecydować się na SONY BRAVIA 7 K-85XR70P 85, ale jeśli dowiem się, czy salony RTV EURO AGD robią fachowo ,,kalibrację ekspercką" telewizora wraz z wniesieniem go i montażem na uchwyt na ścianie - bo tam ewentualnie chciałbym ten model kupić, tylko tam. 1500zł zwrotu za kupienie do 14 lipca, świetna opcja ubezpieczenia na 5 lat, a sama kalibracja w tej sieci sklepów i ogólny montaż to około 800-900zł. W ogóle ktoś z Was zamawiał tego typu usługi dla TV, jeśli kupowaliście z RTV EuroAGD?

 

2 godziny temu, McDrive napisał(a):

 

Te telewizory niczym się nie różnią, naprawdę mogłyby to być detale jak kolor ramki telewizora (sprawdź sobie na wszelki wypadek, czy tak jest w tym przypadku), albo data wyjścia sprzętu na rynek - jeśli późniejszy lub wcześniejszy od drugiego podobnego modelu, to może być z tego tytułu inny numer/nazwa TV. Naprawdę poważnych zmian i różnic nie ma - może ,,strzelaj i wybierz!". XD

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ginn napisał(a):

 

Innego miejsca nie mam, a obok kanapy odczucia są gorsze. Do ściany ma 15 cm luzu, a otwór wychodzi z tyłu, więc jest okej. 

 

@Square tak, 77.

 

@Bartg kurna, no taka Diuna to aż się prosi, żeby wzmocnić przekaz z tyłu. Miałeś porównanie przed i po, czy od razu wjechał kompletny zestaw? 

Subwoofer nie jest dźwiękiem kierunkowym więc może stać w każdym miejscu w pokoju. Im bliżej ściany tym bardziej się będzie nieść, nie jest to konieczne, ale ja swojego i tak mam albo na -6 albo na -12. Nie rozumiem po co to takie mocne robią, przy 0 to jest wręcz aż nieprzyjemnie tak wali.

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, ginn said:

 

Innego miejsca nie mam, a obok kanapy odczucia są gorsze. Do ściany ma 15 cm luzu, a otwór wychodzi z tyłu, więc jest okej. 

 

@Square tak, 77.

 

@Bartg kurna, no taka Diuna to aż się prosi, żeby wzmocnić przekaz z tyłu. Miałeś porównanie przed i po, czy od razu wjechał kompletny zestaw? 

 

Dokupiłem tył po 2 miesiącach, przepaść jest w porównaniu do samego przodu :) A jak się mecze epicko ogląda. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, ginn napisał(a):

 

Innego miejsca nie mam, a obok kanapy odczucia są gorsze. Do ściany ma 15 cm luzu, a otwór wychodzi z tyłu, więc jest okej. 

 

@Square tak, 77.

 

@Bartg kurna, no taka Diuna to aż się prosi, żeby wzmocnić przekaz z tyłu. Miałeś porównanie przed i po, czy od razu wjechał kompletny zestaw? 

Co za belkę masz?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.05.2024 o 21:48, Square napisał(a):

Ale to też chyba kurier nie powinien jej przyjąć w takim stanie?

 

 

:kekw: Jebłem śmiechem. 

 

Stoi na palecie szafka, przednie drzwi szklane- szkło pająk, na środku dziura. 

Kierownik mag przychodzi i mówi (zapiąć pasy) "może ktoś taką zamówił" xD  Dzwonie do firmy, bo to była firma meblarska. Jeżeli sama szyba, to wezmą, bo już dużo czasu na to zeszło, nie mają więcej. Pojechałem, odpakowali i jednak po obejrzeniu stwierdzili uszkodzenia i wracałem z tym. Nie była to sama szyba. 

 

Także ten.

Zasada jest prosta- wyjechać z protokołem uszkodzenia z magazynu i mogą mnie w pompkę pocałować. 

 

Z innych ciekawostek-paczkę dopiero po opłaceniu/podpisaniu odbioru można otworzyć. Sprawdzanie to też mit. Jak się trafił taki jeden Gin co sprawdzał to luz, normalnie jest 2 tyg na zgłoszenie problemu. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja dorwałem Samsunga S801b (biała bo mi do mebli pasuje) za 1299 i polecam w takich okolicach, zresztą teraz normalnie widze kosztuje ok 1370, bo za 1999, które bylo przez dlugi czas to na pewno nie. Jest pelna regulacja centralny, boczne, a po dołożeniu tylnych mozna w nich oddzielnie regulować głośność zarówno glosnika normalnego, jak i tego skierowanego do góry od Atmosa. Całość naglasnia pokoj ok 25m2 tak, ze powyżej 55-60% głośności jest juz zdecydowanie dla mnie za głośno ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, boywrc napisał(a):

U mnie też od jakiegoś czasu stoi 77 S95C i zastanawiam się czy podłączać starą belkę Yamaha YAS-207 czy brać coś nowego z obsługą tego Q-Symphony.
Chętnie bym poczytał jakie belki macie i co polecacie. 5fa23514034040a1e766bf4b449b6992.jpg

Jak odczucia z TV? Ja mam jakoś od jesieni. Jestem nadal mega, maga zadowolony. Super TV, dla mnie bez wad. 

Odnośnik do komentarza
Jak odczucia z TV? Ja mam jakoś od jesieni. Jestem nadal mega, maga zadowolony. Super TV, dla mnie bez wad. 
Póki co jestem bardzo zadowolony, mój stał od grudnia do maja w pudle, jeszcze nawet nie podłączyłem do niego konsoli. Ogólnie jeśli chodzi o jakość obrazu w streamingu i jasność to w porównaniu do poprzedniego Sony FALD to jest kosmos. Rozmiar też robi swoje. Nawet dźwięk z tych wbudowanych daje radę (dobrze słychać dialogi) więc dlatego zastanawiam się czy warto podłączać starą belkę Yamahy, czy od razu pójść w coś nowego..

Jedyny problem miałem z przykreceniem podstawy do tylnej ścianki, ale serwisant ogarnął nowy element.
Odnośnik do komentarza
Ja dorwałem Samsunga S801b (biała bo mi do mebli pasuje) za 1299 i polecam w takich okolicach, zresztą teraz normalnie widze kosztuje ok 1370, bo za 1999, które bylo przez dlugi czas to na pewno nie. Jest pelna regulacja centralny, boczne, a po dołożeniu tylnych mozna w nich oddzielnie regulować głośność zarówno glosnika normalnego, jak i tego skierowanego do góry od Atmosa. Całość naglasnia pokoj ok 25m2 tak, ze powyżej 55-60% głośności jest juz zdecydowanie dla mnie za głośno
No to gitara, właśnie się zastanawiałem czy warto dokładać do Q800 i nawet nie wiedziałem że można dołożyć tylne głośniki. A używasz tego Q-Symphony?
Odnośnik do komentarza

Q930C jest całkiem ok i o 1000zł tańszy niż najdroższy Q990C. Teraz jeszcze jest Q990D który ma wejście HDMI2.1. Poprzednie modele mają 2.0, ale to bez znaczenia jeśli się ma eARC... ja niestety nie mam.

 

Sam dźwięk z soundbara jest dość płaski, moje 15 letnie plastikowe kino Sonego grało według mnie lepiej, przetworniki są jednak trochę małe, ale za to nadrabia funkcjonalnością, efektami przestrzennymi i przede wszystkim rozmiarem. Dyskretna belka i dwie małe satelity, tyłu. Tylko ten subwoofer to krowa jednak.

 

Jak ktoś ma wolne parę złotych to polecam, przyjemność z oglądania TV jest o wiele większą.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie no soundbar z atmos plus głośniki z tyłu to must have. Polecam posłuchać sobie muzyki zremasterowanej pod Atmos np. Elton John Bennie and the Jets, Goodbye Yellow Brick Road itd. Ja korzystam z Apple Music. Niektóre instrumenty czy efekty, chórki są puszczone na tył i sprawia to wrażenie jakby nas muzyka otaczała. Świetny efekt.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...