Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, tv lg oled55c6v (od teścia, były oglądane tvny i info kanały) , dużo wypalonych pasków info (jest nawet pegi 12 w lewym gornym rogu :)) czy opcja Usuń Szumy, która niby trwa ok godz coś da czy kaplica? Generalnie tv na swoje czasy kosztował majątek.

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.07.2024 o 23:14, Tomek P. napisał(a):

Kupował ktoś z Was tv w sklepie kajt24.pl prestigetv.pl? Ten drugi sklep ma samsunga qn95c w dobrej cenie plus kalibracja gratis

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Ja grilla u nich kupowałem jakieś 2 tyg temu, wszystko tip top :)

Odnośnik do komentarza

 

Veni, vidi, vici! ,,There he is!". Sony BRAVIA 7 | 85 cali K-85XR70. QLED, Mini-LED. Mam to! Hiper humor!

 

IMG20240718213157.thumb.jpg.adff5684bda04985afb3e1e3c1dff4bf.jpg

 

IMG20240718221533.thumb.jpg.2b770f1386ca729d04c4e4f10d85ab16.jpg

 

 

Zawisło w końcu na tej p********j ścianie! I jestem cholernie zadowolony! Bardzo, bardzo blisko OLEDa w kwestii wyświetlacza/matrycy, czyli tego co ekranik i technologie procesora tego SONY potrafią. Na razie zapoznaję się z tym, jakie możliwości ma ten TV! A opcji, ustawień, i to w obrazie i audio jest od groma! Na ten moment kalibracja odpada. Dopiero za pół roku, i to od specjalistów HDTV. Tylko! To jest i tak wysokiej klasy sprzęt RTV, więc technicy z Sony radzili mi najpierw samemu doświadczyć tego, co oferuje mi ten telewizor, a potem zrealizować taką usługę kalibracji, bo kalibracja czasami może przerosnąć nasze oczekiwania - dać nam to czego byśmy nie chcieli.

Soundbar dojdzie z czasem, ale tylko w opcji bluetooth - jakaś pojedyncza listwa z ewentualnym subwooferem. Na konsolce zagram z czasem, jak ogarnę obraz i dźwięk do filmu i seriali czy YT.

Wie ktoś jak w tym modelu Sony ustawia się proporcje obrazu/format? Np. aby go rozciągnąć, dostosować do 16:9, IMAXa etc. 

 
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Ryuk napisał(a):

Panowie kupilem sobie S95C 55 Cali do gaming room, pytanie ma ktos moze jakis adapter albo suggestie jak powiesic ten one box za tv? Jest jakis adapter ktory mozna przycepic do wall mount?

Jak TV stoi na szafce, to jest na podstawce z tyłu, specjalne  miejsce aby go zamontować.
Jak wieszasz to właśnie chyba po to on jest tak zbudowany (one Connect), że całe bebechy TV masz w tym boxie, dzięki temu mamy idealnie płaski tv (nigdzie nie odstaje od ściany) a to sobie schodzi jednym kablem (rynna albo listwa).

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kto próbował Inteligentnej kalibracji na Samsungu przy pomocy telefonu? Wczoraj się tym bawiłem i jestem pozytywnie zaskoczony. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na ręczne ustawienia na przykładzie kilku filmików i redditowych ekspertów, a tutaj wjeżdża apka Smarthings i w trakcie automatycznej kalibracji, która trwa kilkanaście sekund, wykręca lepszy obraz niż ja w trakcie kilku godzin zabawy suwakami.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Nie sądziłem, że monitory tak poszły do przodu jeśli chodzi o jakość obrazu. Normalnie mi to zwisało bo kupiłem do CoD I liczyłem się z " mgiełką " wypranymi kolorami, a tu obraz jest tak świetny, że gram w inne gry na nim. UW2725DF. No genialne wrażenie robi. Nic nie ustawiałem nawet a obraz jak w LG c3. Warte swojej ceny. W połączeniu z mocarnym pc musi to robić gigantyczne wrażenie. Jeszcze w 60- 120fps i plus. Polecam.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.07.2024 o 13:39, Donatello1991 napisał(a):

Nie sądziłem, że monitory tak poszły do przodu jeśli chodzi o jakość obrazu. Normalnie mi to zwisało bo kupiłem do CoD I liczyłem się z " mgiełką " wypranymi kolorami, a tu obraz jest tak świetny, że gram w inne gry na nim. UW2725DF. No genialne wrażenie robi. Nic nie ustawiałem nawet a obraz jak w LG c3. Warte swojej ceny. W połączeniu z mocarnym pc musi to robić gigantyczne wrażenie. Jeszcze w 60- 120fps i plus. Polecam.

Robi :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
2 hours ago, Tomek P. said:

Ma ktoś samsung s95c i może podzielić się ustawieniami obrazu pod konsole? Próbowałem kilku z YouTube ale cały czas coś mi nie pasują. Jakiś obraz mam cały czas rozmazany

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam, ale sprawdź od nich 

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/s95c-oled/settings

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Tomek P. napisał(a):

Ma ktoś samsung s95c i może podzielić się ustawieniami obrazu pod konsole? Próbowałem kilku z YouTube ale cały czas coś mi nie pasują. Jakiś obraz mam cały czas rozmazany

Najlepiej tutaj poszukać pod tryb gry.

https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
11 godzin temu, Homelander napisał(a):

Panowie, jest sprawa. Telewizor mi zdechł i jutro jadę po nowy. Co brać: LG B3 77 cali, LG C4 65, Bravia A80L 65, czy Samsung S90C 65 cali. Ceny wszystkiego identyczne (1500$). Kusi mnie ten B3, bo wielki. 77calowe wersje tamtych telewizorów to już 2500 jakies

Bierz 77 cali home. Nie pożałujesz:boski_miszcz:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...