Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Homelander napisał(a):

Panowie, jest sprawa. Telewizor mi zdechł i jutro jadę po nowy. Co brać: LG B3 77 cali, LG C4 65, Bravia A80L 65, czy Samsung S90C 65 cali. Ceny wszystkiego identyczne (1500$). Kusi mnie ten B3, bo wielki. 77calowe wersje tamtych telewizorów to już 2500 jakies

Bierz ten co ci się najbardziej podoba. Ja ci polecę c4 inny samsung inny bracia. Każdy wybór i tak będzie dobry, więc ten który ci siada. Proste.

Odnośnik do komentarza

Mam już od kilku dni S90D 65 cali. Pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy ma matrycę samsunga czy LG(tego się obawiałem), szybko się okazało że są 3 subpiksele typowe dla matryc samsunga. Przed zakupem naczytałem się że qd oledy mogą mieć problem z nasyceniem kolorów w okolicach czerni oraz lekki black crash (recenzja s95d na hdtv polska). I tutaj bardzo pozytywne zaskoczenie, nie dopatrzyłem się żadnej desaturacji w cieniach a detale  i przejścia tonalne są wyraźnie lepsze niż na skalibrowanym  LG C9(testowanie na różnego rodzaju planszach i scenach z filmów). Ogólnie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne bo spodziewałem się problemów w okolicach czerni i że może być pod tym względem gorzej od poprzedniego, skalibrowanego TV, a jest wyraźnie lepiej nawet bez kalibracji. Sposób wyostrzania obrazu czy  upłynniacz też na plus względem LG C9. Zaskoczyły mnie też kolory. Zazwyczaj samsung w fabrycznych trybach przesyca kolory w swoich TV, a w s90d są bardziej stonowane, przynajmniej w trybie filmmaker. W trybie SDR kolory są bardzo podobne do skalibrowanego C9, jest bardzo dobrze nawet bez kalibracji, na oko może minimalnie balans bieli skręca w stronę żółci. W HDR  zalecałbym trochę podbić kolory, bo średnio nasycone kolory wydają się mniej nasycone niż na LG C9, ale już jasne kolory są wyraźnie lepsze w s90d(jak wiadomo qd oled ma lepszy color volume). Ja u siebie ustawiłem lekkie wzmocnienie koloru i jest rewelacja.

Podsumowując Obraz jest lepszy od LG C9 pod wieloma względami - lepszy color gamut i color volume, lepsze przejścia tonalne, więcej detali w cieniach, większa jasność, lepsze odwzorowanie ruchu(upłynniacz daje mniej artefaktów), game motion plus. Jedyne czego mi brakuję to pilota LG :( A i jest problem z odtwarzaniem filmów w HLG, to znaczy nie przełącza się w tryb HDR a odtwarza film w SDR, tutaj minus względem LG który nie miał z tym problemu :( 

Jakby ktoś się zastanawiał między 65 calowym LG C4 a s90D to zdecydowanie polecałbym S90D, tym bardziej że jest znacznie tańszy od C4.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.09.2024 o 12:16, Goshkee napisał(a):

@Wulfen1, robisz porównanie S90D z C9 i wychodzi Ci, że lepiej wybrać tego S90D zamiast... C4. Coś mi umknęło w tekście, czy jak? 

Niestety LG z serii C niewiele się od siebie różnią od ostatnich 5 lat. Więc mając C9 wiem mniej więcej czego można się spodziewać po C4. W nowych C4 color volume dalej jest słaby, color gamut dalej nie wykracza poza P3, kąty widzenia te same co w c9(czyli słabsze niż w qd oled i MLA woled), problemy z przejściami tonalnymi,  brak upłynniacza w trybie gry itd.

Odnośnik do komentarza

Właśnie stoję w niezłym rozkroku i nie wiem co wybrać pod PS5. Czy Samsunga S95C czy LG C4 w rozmiarze 65”. Przesiadam się z telewizora Full HD więc jeśli chodzi o jakość obrazu to zapewne w obydwu przypadkach będę więcej niż zadowolony ale kwestie oprogramowania telewizorów, interfejs czy jakość dźwięku z bazowych głośników to już szerszy temat a opinie w necie mocno podzielone. Oczywiście telewizor będzie używany również do powszechnej telewizji jak i portali streamingowych. 
Jakoś bardziej przemawia do mnie LG ale opinie o Samsungu są bardzo ale to bardzo pozytywne i jestem rozdarty a czas najwyższy podjąć jakąś dezycję bo jak tylko pojawią się jakieś fajne promki to nie będzie czasu na przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Tralalala napisał(a):

Właśnie stoję w niezłym rozkroku i nie wiem co wybrać pod PS5. Czy Samsunga S95C czy LG C4 w rozmiarze 65”. Przesiadam się z telewizora Full HD więc jeśli chodzi o jakość obrazu to zapewne w obydwu przypadkach będę więcej niż zadowolony ale kwestie oprogramowania telewizorów, interfejs czy jakość dźwięku z bazowych głośników to już szerszy temat a opinie w necie mocno podzielone. Oczywiście telewizor będzie używany również do powszechnej telewizji jak i portali streamingowych. 
Jakoś bardziej przemawia do mnie LG ale opinie o Samsungu są bardzo ale to bardzo pozytywne i jestem rozdarty a czas najwyższy podjąć jakąś dezycję bo jak tylko pojawią się jakieś fajne promki to nie będzie czasu na przemyślenia. 

Ja mam tego Szajsa od prawie roku. Wszystko pięknie śmiga (to 90c miała raczej czasami problemy z wykonaniem).

Co do parametrów obrazu to jest to lepszy wybór jak C4, jego odpowiednik w linii LG to G4, ale np pod kątem jasności w grach (ważny element w OLED) to S95c nie maił sobie równych.

 

Odnośnik do komentarza

Ja mam trochę offtop pytanie.

Czy wam też w grach HDRowa jasność działa z opóźnieniem? Tzn pikselom zajmuje chwilę, żeby dobić do max jasności, jaką są w stanie wykręcić. Grając teraz w Astro Bota dało się to dostrzec, jak np trawa czy niebo raz są dosyć blade, a raz świecą elegancko, często w momencie jak przestanę ruszać kamerą to widać jak piksele zaczynają się rozjaśniać. W Plague Tale 2 też miałem podobne wrażenie.

Zastanawiam się czego to wina? Za niskie możliwości TV? Jakieś zabezpieczenie przed nagłymi skokami jasności, żeby się piksele nie wypaliły? Może da się wyłączyć w serwisowym menu? Czy raczej wina gry i implementacji HDR?
LG C3.

Wydaje mi się, że to TV, bo jak się bawiłem w zmienianie peak mastering w override menu, to też piksele rozjaśniały się stopniowo. Tylko czy da się to przyspieszyć jakoś?

Edytowane przez Dahaka
Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z Was używa/używał TV do grania firmy Hisene?

Rozglądam się za TV do grania za ok 3k. Akurat w nowym numerze PSXE trochę o tym pisali i polecili dokładnie ten model:

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-hisense-55e7kq-pro-55-qled-4k-144hz-dolby-vision-dolby-atmos-hdmi-2-1?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwrp-3BhDgARIsAEWJ6SwjbrcYAm7ae-lAnCrllP-Kch3rjartCZZhLw2Qr2Hp9jcoNfnOvVgaAibqEALw_wcB

 

Ktoś może tę firmę polecić? Nigdy nie miałem z nią do czynienia. Obecnie używam starego już Sony KDL jakiś tam model i był ok. Więc ewentualnie brałem pod uwagę też to:

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd55x75wlaep-uhd-4k-hdr-google-tv-tv-procesor-x1-2023?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwrp-3BhDgARIsAEWJ6SzmReF4PA0Iru-gak0NIVHdrDjvgsAp9peVZcn2XkzBz2B7fpYMfLcaAvGJEALw_wcB

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...