Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Komputer, w który celujesz -> TAK, jest dobry, nawet bardzo dobry, posiada renomowane bebechy bardzo dobrych firm. Nie zmienia to jednak faktu, że za tą samą cenę, złożyłbyś cosik, conajmniej, dwa razy wydajniejszego. Ale skoro dla rodziców, którzy nie dystrybuują chęcią posiadania potwora, dla których części nie mają żadnego znaczenia, będzie w porządku, ba, będzie demonem prędkości nawet...

Odnośnik do komentarza

Nie ma żadnego tematu o OC? Albo ślepy jestem, albo nie ma no.

 

 

 

 

Tak więc kupiłem to o czym pisałem, spoko loko 11000 3d smarkow 06 mam, a to winda po radeonie, zasyfiona i ogolnie z 500 wyciagne jeszcze, no wlasnie bo podkrecilem proca z 2.6 na 3.0 i pytanie sie moje pojawia - 50 stopni to normalna temperatura? Wlaczylem prime95 to z 47 do 50 podskoczyla i tylko tyle :D Jakby na tym procu ten prime wrazenia nie robił...

 

Napisałem tu bo mozecie pamietac jaki sprzet mialem zamiar kupic i jaki kupilem. Proc to e5300 tak dla przypomnienia.

 

 

 

edit: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

 

 

 

Zamknalem okienko prime'a i patrze na temp... A on dalej w trayu siedzial, jest 35 stopni w idle póki co, więc cacy.

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Mam w tej chwili taki zestaw na oku: http://www.proline.pl/sklep.php?p=CYCLONE+BERYL bedzie OK? Czy rzeczywiście podzespoły w nim użyte są renomowanych firm i nie zawiodą??

 

stona: nie bawie się w żadne pyskówki, użyłem takiego samego zwrotu jak Ty. Nie chcesz mi doradzić? -ok. Poza tym napisałeś trzy posty, które prawie w ogóle mi nie pomogły w żaden sposób..

Twoja ostatnia wypowiedz zaprzecza jeszcze wcześniejszej, z tego wynika że piszesz cokolwiek, byle coś napisać...

 

 

niezły, ale... nie lepiej byłoby zainwestować w laptopa?? Jak juz siadzie to przynajmniej łatwo przetransportować:) dodatkowo laptopy maja wyjście hdmi więc rodzice mogliby to do telewizora hd podłaczyć, żeby np film/zdj obejrzeć

np ten laptop http://www.scan.co.uk/Products/173-Acer-Aspire-7736-C2-Duo-T6600-22GHz-3GB-RAM-250GB-HDD-DVDRW-Webcam-Win-7-HP kosztuje mniej niż komp, który podałeś, w przeliczeniu 2114zł a pewnie jest bardziej odpowiedni do potrzeb Twoich rodziców (na co im gforce 9600gt w kompie, w którym nie ma blu ray, do gier?)

 

ps. zespoły renomowanych firm? HAHAHAHAHA, dzisiaj to nic nie znaczy, sprzęt projektuje się na max 3 lata działania, więc nazwami firm nie zawracaj sobie głowy. Zresztą obudowa jest fatalna, grafika się tam ugotuje w mniej niz rok, zaraz po niej płyta główna

Edytowane przez skyblue
Odnośnik do komentarza

prosze o rade;]

 

procesor: athlon xp 2400+@2800+

Grafika; GF6800GT

RAM: 1gb DDR

zasilacz 350W

system; windows xp sp2

 

pc aktualnie służy jako skladzik plików w sieci domowej, 'serwer' dla drukarki... i jeszcze odpalam na nim mp3 ;]

co zrobic zeby dzialaly na tym filmy w 1080p? 720p dzialaja bezproblemowo. wystarczy wymiana procka na athlona z rodziny barton[ewentualnie athlon mobile + kręcenie]? czy odpuscic sobie taka zabawe?

kupno nowego pc odpada, bo nie potrzebuje 4-go w domu.

 

zainstalowałbym linuxa ale moja drukarka sie buntuje...

Odnośnik do komentarza

Jak kodeki w niczym już nie pomagają, to zostaje zmiana grafy na radka z rodziny HD2XXX które zajmują się sprzętowym odtwarzaniem filmów HD. Tylko to pozostaje IMHO.

 

@One!

 

Lat? XD Dobra, powiedz jeszcze w jakiej rozdziałce? Poza tym, nikt nie ma szklanej kuli :potter:

Odnośnik do komentarza

Ostatnio myslalem nad zakupem nowego kompa do domu z serii Mini ITX.

Wszystko mialoby hulac na plycie Asus AT5NM10-I, ktora ma integrowanego procka dual-core Atom D510. Do tego bym dorzucil 4gb ramu i pewnie dysk 500/640/750gb wd'ka. Dorzucam porzadny monitor 24" FullHD i mam to co potrzebuje.

2 pytania odnosnie tego zestawu:

 

Czy ten procek bedzie sie nadawal do ogladania bez przeszkod filmow w fullhd? Na tym mi najbardziej zalezy. Zeby nic nie cielo, zeby system (W7) chodzil plynnie itp, itd.

Monitor 24" jaki polecacie? Chcialbym monitor, ktory wypala galki oczne jezeli chodzi o matryce, kolory. Ofkorz cos domowego a nie EIZO. Samsung, Iiyama? tak max do 1300zł mysle.

Odnośnik do komentarza

Czy ten procek bedzie sie nadawal do ogladania bez przeszkod filmow w fullhd? Na tym mi najbardziej zalezy. Zeby nic nie cielo, zeby system (W7) chodzil plynnie itp, itd.

system na Atomach lazi plynnie, ale zapomnij o filmach w FHD. Znajomy ma Winda, musial proca w nim krecic by mogl ogladac.

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3692&p=4

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

Procesor da rade, Asus 1201n jest na Atomie dual-core i odpala filmy w 1080p. Pytanie tylko czy grafa da rade, co tam bedziesz mial ?

 

@Firekage

Wind jest na jednordzeniowym Atomie.

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na początek zapoznaj się z testami:

 

http://pclab.pl/art38674.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Radeon_HD_5870_-_premiera_kart_graficznych_AMD_5800-2311.html

 

Akurat ja osobiście tego modelu nie mam, ale o jednym mogę Cię zapewnić - sterowniki od AMD już od dawna są bardzo dobre. Ja bym brał karcioszkę w ciemno, ale jak Ci się nie śpieszy to poczekaj miesiąc na premierę nVidia GF GTX480 (Fermi) - wtedy ceny na pewno sporo spadną.

Odnośnik do komentarza

Nie spadną sporo, to raz.

A dwa, że nvidia przekłada premierę non-stop i tak naprawdę nie wiadomo kiedy normalne karty będą w sklepach.

 

Sam rozkminiam zakup albo HD5850 albo 5870 z tym, że raczej PowerColor'a lub Szafira.

Odnośnik do komentarza

Hej panowie co myślicie o takich konfiguracjach(Filmy HD i gry) :

 

Procesor:

Intel Core i7-860 /2.8GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

1030 zł

Płyta główna:

Gigabyte P55-USB3 /intel P55/

460 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

A-Data 8GB 2x(2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

Dysk twardy:

Seagate 320GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.11

159 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1439 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

430 zł

 

Zestaw drugi :

 

Procesor:

Intel Core i7-920 /2.66GHz, 4.8 GT/s, 8MB, LGA1366, 45nm, BOX/

1030 zł

Płyta główna:

Asus Rampage II GENE /intel X58/

839 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II Rev.B

175 zł

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz Xtreme Series

399 zł

Dysk twardy:

Samsung 160GB 7200rpm 8MB cache SATA-II F1

139 zł

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

1439 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black)

99 zł

Obudowa:

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

219 zł

Zasilacz:

Antec TruePower New 650W

430 zł

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...