Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktoś szuka ciekawej i taniej, gamingowej myszki, to od siebie mogę polecić to urzędzenie: 

 

http://www.morele.net/mysz-tracer-recon-usb-laser-avago9500-573095/

 

Sam ją kupiłem, właśnie ze względu na cenę i parametry, bo ma zmianę rozdzielczości DPI aż do 5000. Wszystko za pomocą łatwego w obsłudze przycisku pod scrollem. Oprócz tego 9 konfigurowalnych przycisków, 16 kolorów podświetlenia, całą aplikację do ustawień, która jest na małej płycie CD, no i oczywiście nieplączący się, opleciony materiałem kabel. Wygodnie leży w dłoni, nic nie trzeszczy, jak za te pieniądze to jestem aż nadto zadowolony ;)

 

Szarku, nie wiem ilu oni mają klientów dziennie i jestem świadom tych tematów, bo wiele osób na nich psioczy, ale akurat mnie się tam jeszcze nic złego nie przytrafiło. Może do czasu, kto wie ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Powiem tak, wiadomo, że myszki od topowych producentów akcesoriów dla graczy typu Razer/Steel series czy inne, od razu zwiększają komfort pracy/ zabawy i jak ktoś z takimi obcuje cały czas, to taki paździerz jakiego ja używam, to bym mu dał raka dłoni. Ja mimo wszystko uważam, że nie są warte tych dolanów, a po drugie wiele osób myśli, że jak będą mieli super mychę, albo klawiaturę z nasa, to od razu będą mieli w fpsach ratio 10:1 

Edytowane przez Ferris71
Odnośnik do komentarza

Może nie 10:1, ale dobra mycha zauważalnie poprawia wyniki w każdej grze - sam korzystałem z takich paździerzy idąc podobnym tokiem rozumowania i najwięcej w swoim życiu wydałem na myszkę 40 zł (ale się wtedy szarpnąłem). 

 

A później zobaczyłem co to znaczy mieć 5000 DPI i jak wygodnie jest móc ustawić różne funkcje pod dodatkowymi przyciskami na myszce, a takie tuzy od Steel Series znacząco poprawiają wyniki w grach. Warto zainwestować. 

Odnośnik do komentarza

Ja swoje na Razer wydalem ale nie myslalem ze dzieki temu bede top graczem lol. Uwazam ze ceny sa przesadzone ale komfrot Deathadder'a jest niesamowity i tylko dlatego ta myszke kupilem (i 149zl to nie bylo jakos duzo moim zdaniem za tak solidnie zrobiony produkt). Najwiecej hajsu wydalem na Razer Blackwidow ale tez sie zakochalem w tej klawiaturze i jak kiedys padnie napewno kupie taka sama. Co nie zmienia faktu ze ceny sa przesadzone a jest coraz wiecej tanszych alternatyw ktore nie odbiegaja juz tak mocno jakoscia od Razer.

 

Przypomnial mi sie Razer Nostromo i marketing Swiftiego

 

Odnośnik do komentarza

Ja nie kupuję myszek co rok-dwa, swojego G9 wymieniłem wczoraj po 8 latach (pomimo że ostro wysluzony to cały czas na chodzie i bez awarii do tej pory) i jak bozia da to tyle też czasu będę używał Roccata. 240zł to imho nie dużo jak na tak rzadkie wymiany i za taką jakość wykonania oraz wygodę, no ale co kto lubi. Inna sprawa, że wcale nie chodzi mi tutaj o lepsze wyniki w grach, bo głównie gram w RPGi. :reggie:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

ja od 4 lat używam takiego cuda:

 

f-a4tech-xgame-laser-oscar-x747-fire-xl-

 

 

którą kupiłem na szybko za 50zł bo mi padł logitech jakiś stary i stwierdzam że ta myszka jest genialna. kosztowała ~50zł, kształt deathaddera, laser bardzo dobry, bez interpolacji itd itp, brak oznak zużycia od 4 lat, kilka stopni DPI, próbkowanie 1khz itd. Na prawde jestem w szoku.

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Ja nie kupuję myszek co rok-dwa, swojego G9 wymieniłem wczoraj po 8 latach (pomimo że ostro wysluzony to cały czas na chodzie i bez awarii do tej pory) i jak bozia da to tyle też czasu będę używał Roccata. 240zł to imho nie dużo jak na tak rzadkie wymiany i za taką jakość wykonania oraz wygodę, no ale co kto lubi. Inna sprawa, że wcale nie chodzi mi tutaj o lepsze wyniki w grach, bo głównie gram w RPGi. :reggie:

 

No kurfa, tyle kosztuje jedna gra na ps4, ktora starcza na 5 godzin (jak lizesz sciany).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja nie kupuję myszek co rok-dwa, swojego G9 wymieniłem wczoraj po 8 latach (pomimo że ostro wysluzony to cały czas na chodzie i bez awarii do tej pory) i jak bozia da to tyle też czasu będę używał Roccata. 240zł to imho nie dużo jak na tak rzadkie wymiany i za taką jakość wykonania oraz wygodę, no ale co kto lubi. Inna sprawa, że wcale nie chodzi mi tutaj o lepsze wyniki w grach, bo głównie gram w RPGi. :reggie:

 

To bedziesz szybciej levele wbijal z taka myszka :reggie:

 

No moja mycha od 2009-2010 roku chodzi porządnie, mialem kiedys chrapke na Nage jak gralem powaznie w gry MMO zeby na PVP miec latwiejszy dostep (bo niekiedy skilli tyle ze sie na klawiaturze nie mieszcza) ale ostatecznie dalem sobie spokoj bo i o dobre MMO coraz trudniej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W myszy głównie warto zwracać uwagę na sensor, pozniej filtrowac te myszy z dobrymi sensorami pod względem tego ile nam jest potrzebnych przycisków, czy lubimy lekkie/ciezkie myszy i jaki kształt nam pasuje.

Polecam coś stąd - https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ZzbKDmFOqsP_ut2RdctD01OEbZzbXol6HLwqVkSmZcg/edit?pli=1#gid=0

 

Ja sam używam Roccat Savu, na agito dostępna za 160 zł, sensor Avago 3090. W tej cenie to bardzo dobry deal jeśli taki kształt myszy komuś pasuje. Warto się przejść też do Euro RTV AGD, mieli jeszcze niedawno zestawy z tą myszą, podkładką Roccat Taito mid i słuchawkami z mikrofonem (dousznymi niestety) w przecenie za 200zł.

 

I nie dajcie sobie wmówić że im więcej DPI tym lepiej. Profesjonalni gracze w CSa trzymają się poniżej 1 tys. , w Starcrafcie zdarzają się pojedyńcze przypadki jak Huk czy DRG którzy grają na 1600 dpi ale większość także wybiera niższą wartość. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jutro może dojdzie do mnie podkładka Roccat Sense (40x28cm) to dam znać jak będzie się sprawować. Do tej pory na sensorze laserowym używałem Everglide Titan, coś jak QCK od SteelSeries.

 

Co do DPI to do tej pory zawsze używałem 2000 i tyle też uważam za wystarczające. Nie gram w nic dla sportu albo zawodowo, więc średnio interesuje mnie ile dpi używają gracze lola, csa, czy innego gó.wna.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Co do DPI to do tej pory zawsze używałem 2000 i tyle też uważam za wystarczające. Nie gram w nic dla sportu albo zawodowo, więc średnio interesuje mnie ile dpi używają gracze lola, csa, czy innego gó.wna.

Nie chodzi mi o to żeby się sugerować w sposób "mirek z pro teamu gra na 800dpi więc tak jest pro i najlepiej", w skrócie chodzi o to, że na mniejszym DPI precyzyjniej możemy celować. Nie ma to znaczenia czy grasz zawodowo czy nie, po prostu jak można dokładniej celować to po co celować niedokładnie? :P tu poszczególni pro gamerzy z CS:GO i ich settingi - https://docs.google.com/spreadsheets/d/12PSHqb8Vwg8rSCOkGjbbsj8iBsm8p52jOLffDc88iy8/pubhtml

 

Jak ktoś nie próbował tak grać to polecam przegrać 1-2 dni w ten sposób.

Odnośnik do komentarza

Dokładne celownanie w RPGu?? Na co i po co? :reggie: Wolę zostać przy swoim 2000dpi, a nie walić myszką po biurku aż w całym domu będzie słychać. Ja rozumiem że można celować dokładnie co do piksela, ale mi to nie jest do szczęścia potrzebne. Nawet jeśli czasem, raz na ruski rok, zagram w tą szczelankę to i tak nie muszę być najlepszy żeby się dobrze bawić. Przy 2000dpi dobrze mi się celuje, nie widzę tu problemu. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...