Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku sensor stoi na drugim miejscu, to prawda. :) Wziąłem Roccata bo świetnie leży w dłoni, ma genialny scroll i jest idealnie wykonany. Nie wiem nawet jaki dokładnie ma sensor, wiem tylko tyle że optyk. Wyczytałem że optyk lepszy to wziąłem. Cena zarówno optyka jak i lasera była taka sama.

Odnośnik do komentarza

ja mam podkładkę z opakowania z grą diablo 2 kupione na premierę tejże gry :D   oraz jakąś podkładkę którą dostałem podczas euro jak pracowałem na pge arenie :)  Tak czy siak w swoim życiu na podkładki wydałem 0 zł

 

Myszke to w ogóle nie pamiętam kiedy wymieniłem chyba z 4 albo 5 lat temu ale chwalę sobie razer lachesis. U mnie myszki są dopóki działają. Wcześniejszą miałem chyba od 2001 roku wraz z moim pierwszym własnym komputerem.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

ja od 4 lat używam takiego cuda:

 

f-a4tech-xgame-laser-oscar-x747-fire-xl-

 

 

którą kupiłem na szybko za 50zł bo mi padł logitech jakiś stary i stwierdzam że ta myszka jest genialna. kosztowała ~50zł, kształt deathaddera, laser bardzo dobry, bez interpolacji itd itp, brak oznak zużycia od 4 lat, kilka stopni DPI, próbkowanie 1khz itd. Na prawde jestem w szoku.

 

ch uja  a nie ksztalt deathaddera

 

od 3-4 lat mam deathaddera i kiedys poszedlem do kumpla ktory ma tego a4techa i nie ma co porownywac. jesli chodzi o wygode korzystania to moj razer >>> a4tech kumpla. nie porownuje tego w grach, bo w cs'a gram dla zabawy, a reszte fpsow ogrywam na konsolach #casual

 

jak dla mnie warto wydac ta stowke wiecej i kupic taka myszke, ktora idealnie bedzie lezala w dloni bo to jednak ma spore znaczenie, nawet jesli chodzi o zwykle korzystanie z pc

Odnośnik do komentarza

Gdzie się kupuje teraz komputery PC? Chce sobie kupić coś do grania, animacji i 3d mam jakieś 10 tysi z monitorem. Od kilku lat siedziałem tylko na Macach i wiecie jak jest - wyciągasz z pudełka i działa.

Czy jak kupie sobie podzespoły to złożę wszystko samemu? To trudne jest? A może znacie jakieś miejsce w sieci gdzie mogę sobie kupić części i wyślą mi złożonego kompa? Ewentualnie jakiś sklep w Warszawie polecacie?

Odnośnik do komentarza

Na purepc znalazłem taki set:

 

125j30i.png

 

To jest chyba spoko conie? Żeby mieć cały komputer muszę dorzucić jeszcze obudowę i windowsa? To jest na morelach.net - składają tam kompy?

Czy gry na PC wychodzą jeszcze na płytach? Warto kupić napęd?

 

A i chciałbym wiecej ramu - 16gb to mam dorzucić jeszcze raz 2x4gb tego g.skilla?

Edytowane przez methodment
Odnośnik do komentarza

Dobry zestawik, nawet bardzo. Tak, obudowa, Windows i myszka z klawiaturą. Ze składaniem kompa to nie wiem gdzie, co, bo zawsze sam składam. Nie jest tu nic trudnego. Takie klocki lego dla dorosłych. :)

 

Gry są już teraz w większości cyfrowo. Moim zdaniem lepiej kupić napęd na USB, bo od czasu do czasu zawsze się przydaje.

 

Na 16gb lepiej zrobić 2x8gb.

Odnośnik do komentarza

Dodajesz to do koszyka. Następnie w koszyku wpisujesz kod W3FHN58JFW i masz złożenie komputera wraz z wysyłką za złotówkę.

Poszukaj informacji na temat dodawanej pasty termoprzewodzącej do tego chłodzenia. Jeśli jest nienajlepszej jakości to kupując pastę za kilkanaście zł zyskasz  kilka/kilkanaście stopni na procesorze co moze się przełożyć na ciut lepsze OC lub cichsze działanie komputera.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

6-rdzeniowy i7 będzie bardzo przydatny przy animacjach i 3D (do gier jednak jest w niektórych przypadkach słabszy od "zwykłego" i7 na podstawce 1150) - tutaj powstaje różnica 1000 zł za Intel Core i7-5930K względem i7-4790K, ale do zastosowań profesjonalnych może się to opłacić.

 

Tutaj masz test - http://pclab.pl/art60136.html

 

3dmax.png

 

aaf.png

 

Przy After Effects zaskakująco większa liczba rdzeni wiele nie daje (tutaj z kolei to pożeracz RAM, więc 16GB min. wskazane, a im więcej tym lepiej ;))

 

bf4_1920n.png

 

wd_1920n.png

 

Ogólnie ten zestaw z purepc jest bardzo w porządku, tylko wymień RAM na 2x8GB, jak tutaj już panowie podpowiadali no i przemyśl temat procesora, bo to już zależy od Twojej kieszeni i zastosowań  ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Ekstra! Dzięki wszystkim!

A ten monitor jest spoko? http://www.morele.net/monitor-asus-rog-swift-pg278q-665554/?gclid=CjwKEAjwxKSoBRCZ5oyy87DimEcSJADiWsvgolZgEa_QJVZ2_VFxznAtmX5-rMMMfNJXGapZjUG4JRoCEorw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

To duże odświeżanie to chyba spoko motyw przy video i grach, prawda? Robie rzeczy tylko do internetu więc olewam eizo i nec. Koniecznie rozdzialka większa niż fhd. Do tej pory w pracy mam Thunderbolt Display i nie wyobrażam sobie mieć czegoś mniejszego niż 27".

Odnośnik do komentarza

Duże odświeżanie jest spoko, ale tylko pod warunkiem, że grasz w gry, które osiągną liczbę klatek równą temu odświeżaniu - czyli 144. To z kolei oznacza, że albo inwestujesz w GTX980 SLI, albo jedziesz z detalami w dół (rozdzielczością też). 

 

Taki monitor może znacząco poprawić wyniki w grach - tutaj kolejny test - http://pclab.pl/art62453.html

 

Warto poczytać - będziesz wiedział co i jak ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Ekstra! Dzięki wszystkim!

A ten monitor jest spoko? http://www.morele.net/monitor-asus-rog-swift-pg278q-665554/?gclid=CjwKEAjwxKSoBRCZ5oyy87DimEcSJADiWsvgolZgEa_QJVZ2_VFxznAtmX5-rMMMfNJXGapZjUG4JRoCEorw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

To duże odświeżanie to chyba spoko motyw przy video i grach, prawda? Robie rzeczy tylko do internetu więc olewam eizo i nec. Koniecznie rozdzialka większa niż fhd. Do tej pory w pracy mam Thunderbolt Display i nie wyobrażam sobie mieć czegoś mniejszego niż 27".

ROG Swift jest obecnie najlepszy monitorem 1440p na rynku.

Odnośnik do komentarza
 

Duże odświeżanie jest spoko, ale tylko pod warunkiem, że grasz w gry, które osiągną liczbę klatek równą temu odświeżaniu - czyli 144

Nie trzeba mieć stałych 144 FPS, aby odczuć różnicę. Dodatkowo w monitorach z G-SYNC odświeżanie jest zależne od liczby klatek na sekundę.

 

 

Ekstra! Dzięki wszystkim!

A ten monitor jest spoko? http://www.morele.net/monitor-asus-rog-swift-pg278q-665554/?gclid=CjwKEAjwxKSoBRCZ5oyy87DimEcSJADiWsvgolZgEa_QJVZ2_VFxznAtmX5-rMMMfNJXGapZjUG4JRoCEorw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

To duże odświeżanie to chyba spoko motyw przy video i grach, prawda? Robie rzeczy tylko do internetu więc olewam eizo i nec. Koniecznie rozdzialka większa niż fhd. Do tej pory w pracy mam Thunderbolt Display i nie wyobrażam sobie mieć czegoś mniejszego niż 27".

ROG Swift jest obecnie najlepszy monitorem 1440p na rynku.

 

Możliwe, że już niedługo. Za około miesiąc powinien pojawić się Acer XB270HU. 27", 1440p, IPS, G-Sync.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak już się zacznie robić ten wyścig zbrojeń to zawsze coś dojdzie. A to jak masz taki procek to dorzuć lepszą kartę graficznę, a to jeszcze trochę by się ramu więcej zdało, no to jeszcze SSD, to i monitor 1440p by się przydał. Skarbonka bez dna. Z drugiej strony jak masz 10k na wydanie to możesz trochę zaszaleć

Odnośnik do komentarza

No tutaj nie da się zaprzeczyć, że ten monitor ASUSa z modułem G-Sync to ideał dla graczy i jak masz możliwości finansowe, to bierz i się nawet nie zastanawiaj. 

 

Tak z innej beczki.

 

Dużo się dzieje na rynku kart graficznych. Jeżeli dzisiejsze doniesienia się sprawdzą, to w 2016 roku zadebiutuje architektura Pascall od Nvidii (zastępując Maxwella), która na niektórych płaszczyznach przyniesie nawet czterokrotny wzrost wydajności. Dodatkowo wykorzysta pamięć tzw "3D", czyli moduły HBM, które jadą na 1024 bitowej szynie danych, a takich modułów mogą zastosować nawet i cztery w jednym układzie (pozwoli to na osiągnięcie przepustowości pamięci rzędu 750GB/s i więcej). Aktualnie najszybsza grafika na rynku - Titan X, będzie od tych grafik dwukrotnie wolniejszy (wyjdzie pod koniec marca, z ceną sugerowaną 4999 zł). 

 

Wobec czego, jeżeli ktokolwiek chce uderzać w 4K, to lepiej zakup odłożyć do 2016 roku, aż pojawią się i procesory, które nie będą ograniczać tych grafik i same grafiki, które już wtedy, prawdopodobnie, pozwolą na grę w 50-60 klatkach w 4K i ustawieniach high/ultra. 

 

Dość wspomnieć, że dzisiejszy, najszybszy procesor na sockecie 1150, i7-4790K, wykręcony do 4,5GHz tak czy siak ogranicza już nawet GTX980, nie wspominając o Titan X. Potrzeba potężnej ewolucji, którą prawdopodobnie przyniesie Skylake (chociaż tutaj plotki wahają się od 10% skoku do 25% skoku wydajności).


Okej a tak patrząc z perspektywy gracza PC - na ile czasu może wystarczyć taki komp o którym pisałem żeby pociągnąć gry na high w natywnej rozdziałce monitora? 2 lata?

 

Komputer o którym teraz rozmawiamy, patrząc na aktualny rozwój rynku gier i uwzględniając premierę DX12 - spokojnie 2 lata ;) Ale nie wiem jak to będzie wyglądać pod koniec 2016 czy w 2017, kiedy wymagania znacząco wzrosną w obliczu nowych, szybszych grafik od zielonych i czerwonych.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Przyszła podkładeczka Roccat Sense i jest świetna! Myszka chodzi już jak należy, kursor nie głupieje, a i jej rozmiar jest całkiem ok - nie za duża, nie za mała. Do tego jest cieniutka i bardzo dobrze trzyma się podłoża. Mogę polecić. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...