Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Okej a tak patrząc z perspektywy gracza PC - na ile czasu może wystarczyć taki komp o którym pisałem żeby pociągnąć gry na high w natywnej rozdziałce monitora? 2 lata?

 

Jak kupisz solidny procek, duzo ram, mocny zasilacz zeby moc byla w zapasie,dobre MOBO to za 2-4 lata zaleznie od rozwoju rynku i wzrostu wymagan wymienisz tylko karte graficzna i pociagniesz kolejne kilka lat.

Odnośnik do komentarza

Uznajmy, ze podkrecenie kompa to modernizacja :D ile mozna podkrecic i5-3570k bez wymiany chlodzenia?

 

Mam ten procesor i na boxowym chłodzeniu w zasadzie nic się nie da podkręcić :P Jest okropne, głośne, no i szkoda procesora. Lepiej zainwestować w coś takiego (dobry stosunek jakości do ceny) - http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-pro-he924-spc081-518093/ i wtedy spróbować drobnego OC.

 

Procesor ma standardowo 3,4 GHz i w trybie Turbo Boost rozkręca się do 3,8 GHz - możesz spróbować na tym chłodzeniu odłączyć TB i ustawić standardowo 3,8 - zobacz jakie trzyma temperatury (teoretycznie może pracować nawet i przy 105 stopniach, w praktyce lepiej nie przekraczać 80, bo zaczyna się throttling) - podejrzewam, że do takich częstotliwości wystarczy 1,09-1,1V.  

 

Ja swój egzemplarz wykręciłem do całkiem standardowych 4,2 GHz na napięciu 1,16V i procesor przy maksymalnym obciążeniu (w testach OCCT czy w Prime95) nagrzewa się do 61 stopni na chłodzeniu Be Quiet Dark Rock 3 (chłodzenie ciche i śliczne, ale wydajność ma przeciętną). 

 

Wcześniej przez dwa lata miałem NZXT Havik 140 i procesor chodził na 4,5 GHz przy napięciu 1,28V, ale uznałem, że nie ma co go tak katować. Niby to jeszcze wartość "w normie", ale jestem spokojniejszy ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Sorry, że tyle pytam, ale jestem lamerem w PC.

 

Czy opyla się zamiast takiego składanego zestawu na morelach czy agito (boję się, że podsepoły będą niekompatybilne i jakiś Janusz z ich serwisu mi to źle złoży). Kupić taki komp:

http://www.komputronik.pl/product/258886/Elektronika/Komputery/Komputronik_Infinity_Intel_Extreme_Masters_2015_Edition_H004_.html

 

Mam tam już obudowę i windowsa.

 

+ pytanie:

 

Jaką bezprzewodową kartę sieciową kupić do tego mojego wcześniejszego zestawu? Widzę, że są opcje na pcie i usb. Czym to się różni? Niestety na chwile obecną nie mogę pociągnąć kabla :(

Edytowane przez methodment
Odnośnik do komentarza

Ja korzystam z takiej karty wi-fi - http://www.komputronik.pl/product/146673/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_karta_Wi_Fi_USB_150Mb-s_TL_WN722N.html

 

Wystarcza w zupełności. Wkładasz do USB, instalujesz sterowniki i działa :) W pokoju obok mam kartę na PCI-E i jedyna różnica, to więcej zabawy z montażem ;) W przypadku zastosowań do firm, karty na PCI-E mają de-facto możliwość zamontowania większych antenek, co równoznaczne jest z lepszym zasięgiem czy stabilniejszym połączeniem, ale w domu zdecydowanie wystarcza na usb. 

 

Co do komputera - nie ma informacji o modelu zasilacza, płycie, dysku, pamięciach, ale komputer ogólnie mega wydajny. W sumie finansowo można przyciąć kilka stówek, kupując każdy komponent osobno, ale skoro wolisz gotowy zestaw, to nie widzę przeszkód ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ociągałem się z kupnem dysku SSD, bo nie chciało mi się przeinstalowywać systemu, ale nadchodzi 10ka, więc czas na zmianę :P Nie chcę pakować w to jakoś dużo kasy, znalazłem coś takiego:

 

http://www.redcoon.pl/B445988-Sandisk-Standard-SSD-128GB-25_SSD-25-mSATA-M2-PCI-Express?refId=ceneo

 

czy polecacie coś innego do 3 stówek? Naprawdę różnica w prędkości jest taka widoczna?

Odnośnik do komentarza

Różnica jest ogromna i jak raz doświadczysz dysku SSD, to nie chcesz już wracać do starego ;) Windows 8.1 odpala się jakieś 3-4 sekundy, od naciśnięcia przycisku power do pulpitu Windowsa. Programy i gry dostają kosmicznego kopa i ładują się nawet do 70% szybciej (w zalezności od aplikacji). 

 

Ten dysk będzie lepszym wyborem ;) jest szybszy, ma 5 lat gwarancji i zbiera dobre opinie.

 

http://proline.pl/?p=SSDSC2BW120A401&&cno=1

 

Ja mam OCZ Vertex 4, 128GB od 2012 roku i do dziś chodzi bezawaryjnie.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Tylko SSD! Po jego zamontowaniu za nic w cholerę nikt nie zmusilby mnie do przesiadki na HDD. Ja mam Samsunga 840 Pro 128gb.

 

Bierz ten dysk co polecił Maciomaniak, będzie lepszy bo SanDisk jakoś nie jest popularny wśród ludu, a to znak, że nie jest jakiś rewelacyjny (zresztą to widać po parametrach). Ewentualnie jeszcze OCZ ma niezłe dyski, oczywiście Samsung czy Plextor też ale to już chyba wyższa półka cenowa.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Tu jest aktualne zestawienie wartych uwagi dysków, stan na 5 marca 2015:

 

??? Jakie modele są najbardziej warte uwagi???
Najtańszy dysk: Od 172zł - GoodRam SSD C50 60GB CENY - najlepszy z budżetowych SSD [Phison],

Od 235zł - Transcend SSD370 128GB CENY - tani zamiennik wolnego HDD, cena odpowiada wydajności [TS6500?jm],

Od 259zł - GoodRam SSD C100 120GB CENY - tania, rodzima produkcja o zadowalającej wydajności, [Phison],

Od 269zł - Crucial BX100 120GB CENA - najnowszy dysk tego producenta, dobry stosunek cena/pojemność przy dobrej wydajności [siliconMotion]

Od 264zł - SanDisk Ultra Plus 128GB CENY - dobra wydajność [MARVEL] 7mm,

Od 284zł - Plextor M6S 128GB CENA - szybszy następca udanego M5S, żadnych limitów zapisu [MARVEL]

Od 316zł - Samsung 850 EVO 120GB CENY - nowe wcielenie TLC V-NAND, dobra wydajność [samsung], 7mm

Od 335zł - Crucial M550 128GB CENY - najnowszy dysk tego zaufanego producenta, wysoka wydajność [MARVEL]

Od 369zł - Plextor M6 Pro 128GB CENY - godny następca udanego M5p [Marvel] 7mm, 5 lat gw,

Od 394zł - Crucial BX100 250GB CENA - najnowszy dysk tego producenta, najlepszy stosunek cena/pojemność/wydajność [siliconMotion]
Od 409zł - Samsung 850 Pro 128GB CENY - absolutnie bezkonkurencyjny, najnowszy produkt producenta, MLC V-NAND, 10lat gw [samsung],

Od 437zł - GoodRam C100 240GB  CENY - tania rodzima konstrukcja o dobrej wydajności, [Phison],

Od 465zł - Samsung 850 EVO 250GB CENY - nowe wcielenie TLC V-NAND, dobra wydajność, [samsung]

Od 480zł - Crucial MX200 250GB CENY - następca udanego M550, dobra wydajność [MARVEL 88SS9189]

Od 549zł - Plextor M6S 256GB CENY - szybszy następca udanego M5S, żadnych limitów zapisu [MARVEL]

Od 629zł - Plextor M6P 256GB CENY - godny następca udanego M5P [Marvel] 7mm, 5 lat gw,

Od 649zł - OCZ Vector150 240GB CENY - następca Vectora na kościach NAND Toshiby, [indlinx], 5 lat gw lub 91TB, OCZ pod skrzydłami Toshiby

Od 651zł - Samsung 850 Pro 256GB CENY - absolutnie bezkonkurencyjny, najnowszy produkt producenta, MLC V-NAND, 10lat gw [samsung],

Od 754zł - Crucial BX100 500GB CENY - najnowszy dysk tego producenta, najlepszy stosunek cena/pojemność/wydajność HIT! [siliconMotion],

Od 895zł - Crucial MX200 500GB CENY - następca udanego M550, [MARVEL 88SS9189],

Od 906zł - Samsung 850 EVO 500GB CENY - świetna wydajność, 5 lat gwarancji, TLC V-NAND [samsung]

Od 1279zł - Samsung 850 Pro 512GB CENY - absolutnie bezkonkurencyjny, najnowszy produkt producenta, MLC V-NAND, 10lat gw [samsung],

Od 1648zł - Samsung 850 EVO 1TB CENY - świetna wydajność, 5 lat gwarancji, TLC V-NAND, 150TBW [samsung MEX]

Uwaga dyski z asynchronicznymi pamięciami i kontrolerem SandForce! OCZ Agility 3, Corsair Force 3, Kingston V+200, Patriot Pyro, niektóre modele AData... Ten test powinien wyraźnie uzmysłowić jak dużą pułapką są takie konstrukcje, i jak dalekie są osiągi od deklarowanych przez producenta. Zdecydowanie odradzamy takie dyski!!!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajne zestawienie, dzięki, przyda się bo kumplowi mam złożyć jakiegoś kompa z dyskiem ssd m.in.. :)

 

Cooper polecam w takim razie zakręcić się koło Samsunga Evo lub Plextora M6S lub Cruciala. Porządne dyski. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Zestawienie pochodzi z purepc, jest aktualizowane wraz z tym co pojawia się na rynku i jest testowane. Są wybierane najlepsze dyski w danym pułapie cenowym i nie ma sensu szukać innych jeżeli komuś zależy na dobrym wyborze.

Sandisk robi bardzo dobre ssd, seria Ultra jest etgo najlepszym przykładem. ma oczywiście też w ofercie słabe dyski, tak jak ich najprostsze modele ale na nie nie ma co patrzec.

Odnośnik do komentarza

Dobrze wiedzieć. Do SanDiska nic nie mam, wręcz przeciwnie, ale jakoś do tej pory nie miałem rozeznania w ich ofercie. W każdym razie w okolicach 300zł idzie dostać naprawdę doby ssd, a ja kiedyś swojego Samsunga kupiłem za 450zł. Ceny lecą w dół i bardzo dobrze! :)

Odnośnik do komentarza

Czyli widzę z dyskiem tak samo jak z monitorami 120 . Do momentu jak uruchomiłem grę w 120fps myślałem że lepiej niż 60fps być nie może a jednak różnica spora. Kurde szkoda tylko że trzeba by było przy zmianie dysku reinstalkę systemu robić czego mi się zupełnie nie chce.

Odnośnik do komentarza

obraz dysku/partycji to jest kopia 1:1 każdego bajta

 

 

wszystko co skopiujesz się przeniesie - windows, rejestr, sterowniki, zainstalowane programy, dokumenty, ustawienai etc.

 

jest to zwykle klonowanie wiec wszystko jest tak samo

bootujesz acronisa z usb, robisz kopie obrazu dysku lub partycji z samym systemem, zapisujesz go na inny dysk i potem odtwarzasz jednym kliknieciem na nowym zainstalowanym dysku, nic nie trzeba ustawiac ani konfigurowac

Odnośnik do komentarza

Koledzy poltora roku temu mi super doradziliscie, wiec i tym razem wpierw zapytam Was o zdanie bo nie mam wiedzy wystarczajacej do zlozenia fajnego kompa. Budzet ~2,5k, oczywiscie chodzi o pogranie w gierki, fajnie by bylo jakby wiedzmin 3 fajnie latal. Cos doradzicie? Jak wyglada sprawa z SSD dyskiem? Juz to powinien byc standard powoli czy w tym przedziale mozna sobie jeszcze darowac?

Odnośnik do komentarza
Gość mastafaker

Sama skrzynie nowa do 2.5 to chyba ciezko zeby Wiesiek 3 ladnie latal. Chociaż tak naprawde nie wiadomo jeszcze jak bedzie zoptymalizowana ta gra. Bywało już, że wymagajace gry chodzily niezle nawet na slabszych sprzetach.

Edytowane przez mastafaker
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...