Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Skorzystaj z tego zestawu: 

 

http://pclab.pl/art52777-14.html

 

Dobra oferta, świeże zestawienie, za 3000 zł myślę, że nic lepszego nie dostaniesz ;) 

 

Można tutaj powalczyć o lepszą i5, tyle, ze obecnie zdrożała do chorych kwot (ponad 1000 zł), podobnie jak w temacie kart graficznych nie ma zbyt wielkiego wyboru. W zasadzie z nówek, to albo kupujesz GTX970 (1500) lub GTX980 (2200), albo jesteś "skazany" na Radeony w kwocie do 1000-1100 zł. Tylko pamiętaj o wersji z "X" na końcu, bo jest szybsza. Tutaj masz wykres z drugiego Wiedźmina w rodzielczości 1080p:

 

witcher2_1920.png

 

Możesz zapolować na używkę GTX780, te są gdzieś po 1100-1200 zł. Też się sprawdzi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Możesz kupić mniejszy dysk, albo zrezygnować z SSD, chociaż stanowczo to odradzam, bo jak już poczujesz komfort działania na SSD, to stare 3,5" wyda Ci się tak wooolne i ślamazarne, ze nie będziesz chciał wrócić ;)

 

Ciężko tu coś uciąć. Jak chcesz, by Wiedźmin 3 chodził w dobrych detalach, to ten zestaw wydaje się rozsądnym wyborem. Możesz wziąć słabszą grafikę, Radeona R280, kosztuje te 2-3 stówki mniej, ale jak widzisz na powyższym wykresie, różnica jest ok ~15 klatek w Wiedźminie 2 i gdzieś blisko tych wartości w pozostałych produkcjach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Używany GTX 770 jest za ok. 800 zł w tym momencie (nówki chodzą za ok. 1200 zł) 

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-770-oc-twin-frozr-iv-gaming-2gb-i5218654843.html

 

Tutaj masz dla przykładu. Co do wydajności - cóż... Jest to poziom porównywalny do GTX960, ale obydwie karty mają kłopot w grach, które potrzebują wysokiej magistrali przepustowości pamięci. W takim Mordorze jest... prawdziwa mordęga dla tej grafiki (i GTX 960 też)

 

som_1920.png

 

Ten GTX przegrywa też z GTX 960 w BF4 czy w nowym Call of Duty. Nieznacznie, ale jednak. Czy warto ją brać? Cóż... z dwojga tych kart już wolałbym zainwestować w nowszą architekturę i kupić GTX960. Ale na Twoim miejscu poszukałbym jakieś używki GTX780. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślę nad zakupem dysku ssd do lapka, ale wyszedłem z obiegu, jeżeli chodzi o PC i laptopy. Każdy dysk się nada do Lenovo y50 70? A jak z modernizacją, rozumiem, że tylko ram mogę wymienić w przyszłości? Jakieś ograniczenia co do tego są ?

 

Tak w ogóle to odradzam zakup tego laptopa, chciałem gamingowy sprzęt i się pośpieszyłem, matryca to żart w cholere.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Myślę nad zakupem dysku ssd do lapka, ale wyszedłem z obiegu, jeżeli chodzi o PC i laptopy. Każdy dysk się nada do Lenovo y50 70? A jak z modernizacją, rozumiem, że tylko ram mogę wymienić w przyszłości? Jakieś ograniczenia co do tego są ?

 

Tak w ogóle to odradzam zakup tego laptopa, chciałem gamingowy sprzęt i się pośpieszyłem, matryca to żart w cholere.

 

Każdy dysk SSD się nada, kupuj bez obaw, najlepiej w zgodzie z tą listą, którą wrzucił Bizon dwie strony wcześniej :) 

 

No oprócz HDD, możesz wymienić tylko RAM, laptop obsługuje max. 16GB DDR3 1600MHz (szybszego nie ma sensu kupować, szkoda kasy). 

Odnośnik do komentarza

Używany GTX 770 jest za ok. 800 zł w tym momencie (nówki chodzą za ok. 1200 zł) 

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-770-oc-twin-frozr-iv-gaming-2gb-i5218654843.html

 

Tutaj masz dla przykładu. Co do wydajności - cóż... Jest to poziom porównywalny do GTX960, ale obydwie karty mają kłopot w grach, które potrzebują wysokiej magistrali przepustowości pamięci. W takim Mordorze jest... prawdziwa mordęga dla tej grafiki (i GTX 960 też)

 

som_1920.png

 

Ten GTX przegrywa też z GTX 960 w BF4 czy w nowym Call of Duty. Nieznacznie, ale jednak. Czy warto ją brać? Cóż... z dwojga tych kart już wolałbym zainwestować w nowszą architekturę i kupić GTX960. Ale na Twoim miejscu poszukałbym jakieś używki GTX780. 

 

 

o kurna jaka rzeź :o ale to chyba tylko świadczy źle o grze a nie o gpu

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mysle zeby zamienic mojego GTX 670 na cos lepszego (chociaz ladnie daje rade ciagle) i mam dylemat, co wybrac? Po ostatnich akcjach Nvidia nie chcialem im wkladac kasy do kieszeni, ale jednoczesnie ich karty poprostu sa dla mnie lepsze i mialem w zyciu duzo kart ATI i Nvidia i te drugie nigdy nie sprawialy mi problemow, czego nie moge powiedziec o ATI.

 

Moze GTX 970? A moze dolozyc do GTX 980 i miec spokoj na dluzej? A moze poczekac bo cos nowego ma wyjsc? Ewentualnie moge sprobowac ATI ale zupelnie teraz nie ogarniam juz tych modeli, R9 290 cos tam tylko kojarze.

 

W 85% przypadków bede gral w 1440p, w 15% moze wejsc wyzej.

Odnośnik do komentarza

Z nowych kart to w tym roku już nic ciekawego. Będą nowe Radki ale tylko flagowiec będzie na serio nowy a reszta to kotlety, no i ten flagowiec będzie wpisdu drogi. U Nvidii można jeszcze liczyć na zapowiadanego 980Ti tylko że ta karta będzie pewnie kosztowała grubo ponad 2 tysie... Zupełnie nowe karty to rok 2016.

 

Ja od siebie mogę polecić 970. 1440p ciągnie w większości przypadków bez problemu, wyżej niestety jest już gorzej. Mimo to karta świetna i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

980 to również ciekawa opcja, zależy tylko czy jest budżet, chociaż nie wiem czy jest sens dokładać kasę do niewiele wyższej wydajności. Ja nie widziałem w tym sensu. Za 3-4lata i tak cała jednostka pójdzie do wymiany...

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Mi tu doradzono gtxa 970 od msi i śmiga świetnie, GTA V ze wszystkim na ultra i msaa x8 zajmuje około 3,2gb z pamięci. Te ostatnie 500mb jest podobno sporo wolniejsze ale chyba jeszcze nie udało mi się wszystkiego zawalić i tak. No i gram na niepodkręconej, a karta jest podatna na OC i można z niej jeszcze więcej wycisnąć

Odnośnik do komentarza

Mały ale zależy z jakiej serii przeskakujesz. Ja generalnie przesiadajac się z gtx570 na 970 dostałem boosta prawie 100% :)

 

Edyta:

Velius inna sprawa że nasze procki nie są już pierwszej młodości, więc ten 970 czy 980 to już dla nich trochę zbyt dużo, nawet po oc procka. Kolejne generacje kart będą się chyba wiązały z wymianą procka, dlatego ja na tym zestawie będę chciał pociągnąć jak najdłużej a później wymienić całość.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Akurat z prockami sie nie zgodze, te procki sa wciaz bardzo dobre i najnowsze nie roznia sie wydajnosciowo(w grach) jakos znacznie, wiec ten procek spokojnie jeszcze posiedzi u mnie. Obecne karty ciagnie bez problemu, nowe prawdpodobnie po OC tez da rade wiec nie widze sensu wymieniania polowy kompa dla marginalnego przyrostu :) Owszem jest to juz martwa technologia, ale nie znaczy ze slaba, jakbym mial okazje nawet teraz, wciaz kupilbym ten sam procek bo jest solidny i wydajny.

 

Co do kart, no parcie mam z powodu Witcher 3, chociaz mysle zeby poczekac i zobaczyc jak bedzie hulał na gtx 670 (mam go po OC wiec jak bedzie dobra optymalizacja to da rade na V.High grac). Do GTX 980 przekonuje mnie tez solidonosc produktu, sprawdzalem tematy techniczne na temat kart to GTX 970 ma mnostwo tematow i issues, a GTX 980 prawie nic.

Odnośnik do komentarza

Z punktu widzenia normalnego użytkownika (czyli mojego) 970ka nie robi żadnych problemów. Od momentu kupna wszystko śmiga pięknie. Ludzie mają problemy bo a to benchmark, a to SLI, a to bierze 3900vramu a nie 4000 itd. Ludzie czasami sami nie wiedzą czego się czepiać. Inna sprawa że NVidia poleciała w chvja ze specyfikacją tej karty dlatego wszyscy kładą na niej lachę. Ja nie patrzę na cyferki tylko na wydajność a ta jest bardzo dobra zwłaszcza jeżeli weźmie się stosunek ceny do wydajności.

 

Jak tam chcesz. Generalnie obie karty są super. Procki owszem bardzo solidne ale z każdą kolejną generacją zostają coraz bardziej z tyłu. Tak jak pisałem te 3-4 lata jeszcze spokojnie u mnie posiedzi, później pójdzie na wymianę razem z płytą, ramami, grafiką (cała reszta na szczęście zostanie). :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

No podobno na duzych rozdzielczosciach sobie kiepsko radzi, albo przy uzyciu eyefinity. GTX 970 wyglada na solidna karte na 1080p i 1440p, zastanawiam sie poprostu co sie dzieje wyzej, bo na reddicie ludzie placza ostro. Na GTX 980 nie zaobserwowalem nic takiego.

 

Cenowo 970 mocno kusi, jeszcze pewnie dalbym rade opchnac swojego gtx 670 za 400-500zl to w ogole by cenowo wyszla bajka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...