Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam Asusa PG278Q i w 1440p działa cudownie. To wysokie odświeżanie + g-sync naprawdę daje radę w takich grach jak cs, czy hots.

Nie ma żadnych pasów, jedynie jak odpala się gra w 1080p to trochę rozmazany obraz przeszkadza.

 

Jak chcesz dowiedzieć się o nim więcej to wal.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra dorosłem do decyzji aby wymienić mojego gtx 770 2gb na jakiegoś lepszego (tak wiedźmin 3). Mam do was kilka pytań.

 

1. Na ile mogę wycenić gtx gigabyte 770 windforce oc 2gb? Jeszcze rok gwarancji w komputroniku

2. Który gtx 970 jest obecnie najlepszy chłodzenie /wydajność?

3. Czy zasilacz tigana 750 w wystarczy czy to też muszę zmienić?

4. Czy procek i7 4771 3,5 ghz będzie kartę spowalniać czy na razie się nada?

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Musisz dokupic dobre chlodzenie na cpu i podkrecic go na 4,5ghz. Co do GTXa to osobiscie bralbym MSI GTX 970 gaming. Ma niskie temperatury oraz pol pasywne chlodzenie. W idluw ogole ono sie nie wlacza, przy obciazeniu w tescie wypada bardzo dobrze na tle konkurencji:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,22

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobra dorosłem do decyzji aby wymienić mojego gtx 770 2gb na jakiegoś lepszego (tak wiedźmin 3). Mam do was kilka pytań.

 

1. Na ile mogę wycenić gtx gigabyte 770 windforce oc 2gb? Jeszcze rok gwarancji w komputroniku

2. Który gtx 970 jest obecnie najlepszy chłodzenie /wydajność?

3. Czy zasilacz tigana 750 w wystarczy czy to też muszę zmienić?

4. Czy procek i7 4771 3,5 ghz będzie kartę spowalniać czy na razie się nada?

 

GTX 970 ma niski pobór pradu wiec zasilacz spokojnie wystarczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

też tak powoli czytam  :D Po kilku artykułach na różnych portalach wygląda na to że w 60 fps to trzeba tytana za 4 k :D albo 2x 980 w sli.    Ehhh fuck it ide nad jeziorko a poczekam na oceny wieśka i optymalizacje. Chyba że kartę uda mi się za dobrą cenę opchnąć na allegro.

Odnośnik do komentarza

Karty graficzne do pewnego momentu byly mega wydajne az w koncu ktos wpadl na pomysl, ze w dzisiejszych czasach "satndardem" powinno byc granie w rozdzielczosci ~2500px z msaax4 i teksturami na ultra + ultra miekie cienie, teselacja i woda i teraz mamy co mamy. Najlepsze graficzne sprzety distaja zadyszki bo fullhd graczom juz nie wystarcza i trzeba titan x'y laczyc w sli.

Odnośnik do komentarza

No ale moim zdaniem nawet w 1440p GTX 970 czy GTX 980 spokojnie da sobie rade, co dopiero mowic o 1080p, wiec po co ten tytan to ja nie wiem.

Możemy się założyć że 970 nie uciągnie gry w 1080p ultra i stałe 60 fps , pewnie jak przytniesz detale , wyłączysz bajery nvidii to da radę. Liczę że mój wykręcony do granic możliwości 780 ghz uciągnie na ultra w 1080p w tych 30-40 klatkach a co dopiero jakieś technologie nvidii :D

Odnośnik do komentarza

Czy dobra to trudno okreslic, zalezy kto ma jakie wymagania. Takie GTAV przy maksymalnych ustawieniach w 1440p wyciaga srednio tylko 30fps na 970.

 

Ale jakosc obrazu bajka, jak zobaczylem takie gta to szczeka mi opadla. 

 

Wystarczy zjechać z detalami odrobinę - włączyć refleksy, trawę i post-fx na bardzo wysokie (ultra są przegięte, a różnicy praktycznie nie widać), do tego ustawić suwaki przy grafice zaawansowanej na połowę i zmniejszyć refleksy MSAA do x2 (zjadają dużo mocy, a nawet wyłączone kompletnie niczego nie zmieniają, różnica jest mega marginalna). 

 

Na takich ustawieniach gram w rozdzielczości 2880x1620 przy włączonym FXAA i wyciąga 60 klatek bez problemu, a gra wygląda obłędnie ;)

 

Co do Wiedźmina 3 - uważam, że po odpaleniu wszystkich możliwych bajerów, GTX970 może ustępować GTX980 w rozdzielczości FullHD, jeżeli będziemy chcieli osiągnąć 60 klatek, ale poczekam do czasu premiery pełnej wersji :)

 

Ja mam GTX970 od ASUSa i ma podobnie pasywne chłodzenie do momentu, aż grafika nie przekroczy 65 stopni. Podkręca się kapitalnie, kosztuje podobnie co MSI, więc możesz rozważyć i tę opcję  :)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Macio, ale tym sposobem to wiele rzeczy jeszcze bardziej mozna wylaczac i miec jeszcze wiecej fps'ow a to nie o to chodzi.

 

Mozna sobie wejsc na strone nvidii, wydali bardzo obszerny artykul do ustawien ich grafik pod GTA, pelno screenow i porownan jak ktos chce sobie zoptymalizowac pod swoja karte.

 

Z tego właśnie skorzystałem - wiem, że nie o to chodzi, pytanie tylko, po co ustawić wszystko na ultra, jeżeli nie ma to wpływu na jakość obrazu ;) (no zasięg rysowania ma, ok). 

 

Trawa rzuca trochę cienia. 

Sugeruję, że w przypadku GTX970 trzeba pójść na pewne kompromisy, bo nie jest to karta wystarczająca go grania na ultra (maksymalnie ultra) w najnowszych grach :/

Odnośnik do komentarza

Mnie tam 1080p w zupełności wystarcza :reggie: zresztą taki też mam maks w monitorze, więc to 1440p mogę dać ale tylko dzięki sterownikom i DSR.

 

Przestanie gadać o tym Wiedźminie bo grać mi się chce coraz bardziej a tu do premiery jeszcze 3 tyg. :frog:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Macio, ale tym sposobem to wiele rzeczy jeszcze bardziej mozna wylaczac i miec jeszcze wiecej fps'ow a to nie o to chodzi.

 

Mozna sobie wejsc na strone nvidii, wydali bardzo obszerny artykul do ustawien ich grafik pod GTA, pelno screenow i porownan jak ktos chce sobie zoptymalizowac pod swoja karte.

 

Z tego właśnie skorzystałem - wiem, że nie o to chodzi, pytanie tylko, po co ustawić wszystko na ultra, jeżeli nie ma to wpływu na jakość obrazu ;) (no zasięg rysowania ma, ok). 

 

Trawa rzuca trochę cienia. 

Sugeruję, że w przypadku GTX970 trzeba pójść na pewne kompromisy, bo nie jest to karta wystarczająca go grania na ultra (maksymalnie ultra) w najnowszych grach :/

 

 

Akurat pisalem o tescie przy Very High, ultra to w ogole mozna zapomniec.

Przy very high 30fps srednio.

 

GTX 970 jest swietna, zaje bista karta. Ale cudow to ona nie zrobi niestety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...