Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem? Kłóciłbym się z tym że nie było tak przełomowej gry. No ok, każdy już przyzwyczaił się do takich przepychów graficznych, ale między czasie od tamtej gry pojawiło się kilka tytułów, które w pewnien sposób również wyznaczyły jakieś standardy w oprawie graficznej. Utarło się że Crysis był tym pierwszym benchmarkiem i z tym w pełni mogę się zgodzić.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Bez tego gra jest plastikfantastik. Maciomaniak skąd generalnie brać te sweetfxy? Jest już jakaś stronka z modami czy może bezpośrednio od autora? Chodzi mi o to żeby gdzieś tam zaglądać i patrzeć czy nie ma czasem nowszej wersji albo coś w tym stylu.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem? Kłóciłbym się z tym że nie było tak przełomowej gry. No ok, każdy już przyzwyczaił się do takich przepychów graficznych, ale między czasie od tamtej gry pojawiło się kilka tytułów, które w pewnien sposób również wyznaczyły jakieś standardy w oprawie graficznej. Utarło się że Crysis był tym pierwszym benchmarkiem i z tym w pełni mogę się zgodzić.

Na przykład co? Crysis do tej pory miażdży graficznie a to gra z 2007 roku. Na konsolach (nie wiem jak na xboxie ale strzelam że nie lepiej niż na ps4) do tej pory nie widziałem tak porobionej graficznie gry jak crysis. Crysis 2/3 wiadomo że ładniejsze ale takiego przełomu jak swego czasu Crysis 1 nie zrobiły .

@Gekon SAM SE IDŹ LOL

Edytowane przez szarku123
Odnośnik do komentarza

Na przykład co? Crysis do tej pory miażdży graficznie a to gra z 2007 roku. Na konsolach (nie wiem jak na xboxie ale strzelam że nie lepiej niż na ps4) do tej pory nie widziałem tak porobionej graficznie gry jak crysis. Crysis 2/3 wiadomo że ładniejsze ale takiego przełomu jak swego czasu Crysis 1 nie zrobiły .

@Gekon SAM SE IDŹ LOL

Np. Bad Company 2, który do tej pory również wygląda super, a przy tym pozwala na destrukcję otoczenia na niespotykanym nigdzie indziej poziomie. Np. Uncharted 2 który później wytyczał pewne ścieżki pod względem oprawy na PS3. Np. Driveclub który ma bodaj najlepszy system dynamicznego oświetlenia i warunki pogodowe jakie znalazły się w grach w ogóle.

 

Moim zdaniem są to również jakieś kamienie milowe w rozwoju oprawy podobnie jak i Crysis. Może nie na taką skalę, ale trzeba też mieć na uwadze, że rozwój sprzętu również ostro przyhamował w ostatnich latach. Do tego rozwój skutecznie hamuje Microsoft i ich DX. Może teraz razem z 12 odsłoną bibliotek coś się w tym temacie w końcu ruszy. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

BC2 wygląda OK. ale dużo starszych gier wygląda teraz dobrze z tym że crysis w porównaniu do tego dobrze wyglądającego BC2 prezentuje się jakby był 2 generacje do przodu.A uncharted 2... no bawiłem się świetnie filmowość i w ogóle i jeśli chodzi o konsole graficznie majstersztyk ale przy crysisie też słabo wypada.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie o blaszaka. Chce chyba walnąć sobie stacjonarkę jednak i zebrałem do kupy:

 

1. OBUDOWA ZALMAN Z11 PLUS - USB3.0 - CZARNA

2. SSD SAMSUNG 1TB 2,5" MZ-75E1T0B/EU 850 EVO

3. PROCESOR CORE i7 4790K 4.0GHz LGA1150 BOX

4. MSI GF GTX980 4096MB DDR5/256b D/H/DP PCI OC V1

5. MSI Z97A GAMING 6 Z97 LGA1150

 

Co byście zmienili/dodali? Cooler na pewno nie boxowy wezme chodzi o modele kart, dysków itp.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mogę polecić od siebie trzy firmy: SuperFlower (mam i jest genialny, półpasywny, modularny, stabilny jak skała), Seasonic (ma mój brat, równie świetny) albo Fractal (bo wygląda kozacko i przy tym jest bardzo dobry). Model? To już zależy od budżetu. Z tego co widzę po Twoim zestawie to będzie to coś w granicach 600-700W. Jeszcze tylko dobrać coś z jakimś porządnym certyfikatem (Gold, Platinum) i już możesz śmiało cieszyć się niezłym sprzętem. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co do zasilaczy to od lat trzymam sie tylko dwóch producentó/brandów: Seasonic i Corsair. Corsair ma świetny support, dobre wyposażenie i dla nich robi Seasonic. Więc w ciemno można brać 650W od Seasonica lub jakiegoś Corsaira HX.

 

Z Seasoniców to np X-650 albo kultowa i sprawdzona S12II w wariancie Gold.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przepraszam za post pod postem. Wczoraj sprawdzałem FRAPSem ile klatek wyciska Wiedźmin 3 na ustawieniach Ultra (wszyściutkie opcje), z wyłączoną technologią Nvidii i sweetfxem.

 

Krótko: 50-60fpsów. Ani razu nie spadło poniżej 50 fpsów, a był momentami niezły kocioł. Co prawda nie sprawdzałem jeszcze w większych miastach, ale na bagnach, w lesie, w wioskach trzyma się granicy ~55fpsów.

 

Podam jeszcze specyfikację dla potomności: i7 2600K @4,5Ghz, 16GB ramu i GTX 970 @1470mhz(gpu)/1900mhz(vram).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...