Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to zastanawia o co chodzi z tymi testami , miałem 970 i na ultra nie było momentu żebym miał tak niski fps jak w testach , to samo na 980 nie było chwili by na ultra fps w takim wieśku poleciały mi poniżej 60 . Patrząc na testy i to że w końcu kupiłem porządną płytę główną zastanawiam się czy będzie sens się przesiadać czy dorzucać drugą kartę do SLI , które bije 1080 . Czas pokaże jak cenowo będą stały niereferenty ale w tym roku jak ktoś ma 970 to nie widzę sensu wymiany . Nie zapowiada się na ten rok żadna dobra gra z kosmicznymi wymaganiami.

Odnośnik do komentarza

Na komputronik pojawily sie GTX 1080 kosztuja 3599pln. 

 

http://www.komputronik.pl/product/321355/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/EVGA_GeForce_%C2%AE_GTX_1080_Founders_Edition_8GB_GDDR5X_VR_Ready.html

http://www.komputronik.pl/product/321357/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/ASUS_GeForce_%C2%AE_GTX_1080_Founders_Edition_8GB_GDDR5X_VR_Ready.html

http://www.komputronik.pl/product/321358/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/GIGABYTE_GeForce_%C2%AE_GTX_1080_Founders_Edition_8GB_GDDR5X_VR_Ready.html

http://www.komputronik.pl/product/321359/Elektronika/Cz%C4%99%C5%9Bci_PC/MSI_GeForce_%C2%AE_GTX_1080_Founders_Edition_8GB_GDDR5X_VR_Ready.html

 

Plus Nvidia podala pelna specyfikacje GTX 1070

 
16 nm "GP104" silicon, 7.2 billion transistors, "GP104-200-A1" ASIC
1,920 CUDA cores, 15 out of 20 streaming multiprocessors enabled on the GP104 silicon
120 TMUs, 64 ROPs
256-bit GDDR5 memory, 8 GB standard memory amount
Max GPU Boost frequency 1600 MHz
6.75 TFLOP/s single-precision floating point performance
150W TDP, single 8-pin PCIe power connector
3x DisplayPort 1.4, 1x HDMI 2.0b
2-way SLI with SLI HB bridge support
Edytowane przez Wolfie_
Odnośnik do komentarza

Muszę złożyć ojcu kompa do lipca. Chodzi o komfortowe przeglądanie stron i multimedia. Muza i filmy hd. Ma na to 2 tyś bez monitora i głośników bo już ma. Chcę kompa na lata bo ostatni mu służył tyle. Może doradzicie gdzie i co bo w segmencie budżetowym nie siedzę :).

Odnośnik do komentarza

Muszę złożyć ojcu kompa do lipca. Chodzi o komfortowe przeglądanie stron i multimedia. Muza i filmy hd. Ma na to 2 tyś bez monitora i głośników bo już ma. Chcę kompa na lata bo ostatni mu służył tyle. Może doradzicie gdzie i co bo w segmencie budżetowym nie siedzę :).

Ostatnio składałem takiego kompa ale do pracy.

 

i5-6400, 8gb ddr4 goodram, asus h110m-a, be quiet 350w, obudowa zalman t5, ssd plextor 128gb + windows 10 oem

 

Zamiast ssd można wsadzić talerzowke ewentualnie bo jak ma być na multimedia to więcej zmieści. :) Poza tym petarda.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

Muszę złożyć ojcu kompa do lipca. Chodzi o komfortowe przeglądanie stron i multimedia. Muza i filmy hd. Ma na to 2 tyś bez monitora i głośników bo już ma. Chcę kompa na lata bo ostatni mu służył tyle. Może doradzicie gdzie i co bo w segmencie budżetowym nie siedzę :).

Ostatnio składałem takiego kompa ale do pracy.

 

i5-6400, 8gb ddr4 goodram, asus h110m-a, be quiet 350w, obudowa zalman t5, ssd plextor 128gb + windows 10 oem

 

Zamiast ssd można wsadzić talerzowke ewentualnie bo jak ma być na multimedia to więcej zmieści. :) Poza tym petarda.

 

 

Badzmy poważni - nie można.

Mamy 2016 rok i skladanie kompa bez ssd nie ma najmniejszego sensu i powinno byc zabronione.

Odnośnik do komentarza

System na ssd dane na hdd. Mam tak i jest ok. Ostatnio kupiłem 2tb WD Reda. Działa super. Można zrobić jak kto chce. Wszystko oczywiście zależy od budżetu.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Pany, jest rozkmina. Oto mój dziad-PC:
 

 


AMD Phenom II X4 965 BE 3,4@3,6GHz + Spartan PRO HE924

ASUS M4A68T
KINGSTON 1333MHz CL9 8GB (4x2GB)
Plextor M5S 128GB
WD Caviar Green 500GB
MSI RADEON R9 270 OC 2GB 
ASUS XONAR DG 5.1

OCZ CoreXStream 500W
Wszystko to siedzi w najzwyklejszej, blaszanej budzie a'la no name

 

 

Niestety, są już gry, których ten dzielny set nie ruszy - głównie przez starego Phenoma.  :/ 

W związku z czym zacząłem powoli myśleć nad "modernizacją", tak powiedzmy w kwocie 1,5-2k PLN. Na pewno do wymiany leci mobo i CPU. Najmłodsza z całego zestawu grafika już zaczyna słabować przy najnowszych tytułach, więc też można by pomyśleć o czymś, choć o tym myślałbym jakoś po premierze słynnych Pascali\Polarisów. Do tego wszystkiego buda się już praktycznie sypie... I wychodzi na to, że mógłbym w zasadzie składać nowy rig, z tego przekładając co najwyżej napęd, dyski i Xonara  :scratch_one-s_head: Z zasilaczem jest zagadka, bo niestety ten model ma krótkie okablowanie non-modular, a w nowych obudowach zasilanie z reguły ląduje na dole i nie wiem czy nie będzie zonka, że któryś przewód okaże się za krótki. RAM 4 kości po 2GB zastąpiłbym najchętniej 2x4, albo 1x8 z późniejszą opcją dołożenia drugiego tyle.

 

Co robić? Jak żyć?

Odnośnik do komentarza

Nie za bardzo wiem co ci doradzić, bo sam dobrze myślisz. Wymienisz mobo i cpu to karta trochę odżyje. Później możesz ją zamienić na coś mocniejszego. Procek pewnie jakiś od Intela, i5 z najnowszej generacji powinien dać radę ze wszystkim. Mobo to już kwestia doboru pod siebie, chyba najlepiej coś od Asusa lub MSI.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...