Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Aby rozszerzyć to co yaczes napisał:

 

Referenty to zwykłe golasy ze stockowym często głośnym/bardzo głośnym chłodzeniem. Custom buildy charakteryzujące się indywidualnie zaprojektowanym PCB mają przeprojektowane i dołożone więcej faz zasilania przekładające się na lepsze i stabilniejsze OC, niektóre karty mają opcje dual bios lub nawet triple pod mocne kręcenie i chłodzenie azotem jak MSI w wersji Lightning, to tak w ramach ciekawostki bo zwykłemu graczowi nie jest to do niczego potrzebne. Póki co testy pokazują, że 1070 jakoś szczególnie się nie podkręca tak jak to było z 970GTX. Dodatkowo te prawie 2Ghz na rdzeniu to i tak jest tylko przez chwile w ramach boost, karta swoim thermal throttlingiem i tak przez prawie cały czas przy maks obciążeniu utrzymuje mniej więc nie ma co się sugerować cyferkami.

 

W sumie to możnaby w Afterburnerze tylko zwiększyć PowerLimit i Thermal Limit na maksa, zostawiając stockowe zegary i wtedy średnie zegary same by się podniosły bez naszego udziału.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ano. Jeszcze będzie pewnie problem z dostępnością i wyjdzie Ci na to, że kupisz dopiero we wrześniu lub październiku. Ale źe jest to karta dla tych bogatszych, to pewnie nie bedzie aż tak źle. Gorzej bedzie z tym RX 480. Jeśli faktycznie będzie tym, czym sie chwali AMD.

No mam nadzieje, ze az takiego problemu nie bedzie - co prawda na koniec czerwca juz chyba nie ma co - komputronik odpisal, ze ich zamowienie na niereferencyjnego MS jest cale zarezerwowane.^^

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale po sobie widze jak nvidia kombinuje ze sterownikami mam gtx 660 nie aktualizuje go już półtora roku, widze porównania gierek, które posiadam pod względem rozdziałka->fps no i np taki fallout 4 na fhd lata mi 45-60 fps gdzie na testach ledwo trzyma 40 i skacze do 15stu :reggie: moze coś robie źle, albo sie nie znam ale widze różnice "na oko".

 

co do karty nvidia vs amd, tak jak z konsolami niektóre gry działają lepiej na nvidii inne na amd, nvidia jest bardziej na rynku popularna, ale z drugiej strony to technologia amd została zaakceptowana tam w monitorach jako "przyszłość" freesync czy jak to sie zwało, czego nvidia nie ma, więc dla każdego coś miłego.

 

czeka mnie wymiana kompa, prawdopodobnie tylko dyski mi zostaną nie do zmiany xd  mam mocną rozkmine czy radek bo tańszy i ew monitor z tym freesync czy jak to sie zwie czy nvidia, która przycina w penisa coraz bardziej, ale support większosci gierek AAA które mnie interesują (batman arkham knight [*])

Odnośnik do komentarza

nie wiem wlasnie ile taki zestaw bedzie kosztowac bo sie na tym nie znam, dlatego chcialbym zeby ktos mi doradzil / zlozyl i zobaczymy jakie sa tego koszty 

 

ale jak faktycznie cena to 8k to chyba lepiej kupic sobie ps4 neo i xbox scorpio xD

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

masz do wydania 8 tysięcy?

Nie moge z tym tematem - 12 tys w ogole ! xD

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2016

 

Bez monitora moim zdaniem 3,5 - 4 tys, zawsze mozna kupic ciut tansza plyte niz za 600 zl i (pipi)nac GTXa 1070 na najblizsze lata.

Edytowane przez easye
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...