Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

I, too, had an FX-8350, recently paired with a GTX 970. Just a week ago I upgraded to an i5-6600k and the difference is already huge. As unfortunate as it is, the 8350's single core performance is very weak and its multicore performance drops as more get used. For the price it's quite good, I know, but it's already a bottleneck for some games and that'll only get worse, even as they start to use >4 cores. From some rudimentary testing my i5 can complete an 8-thread task faster than my 8350 could, and that's pre-overclock.

 

Nie trzeba długo szukać żeby poczytać i dowiedzieć się od innych o tym. Co prawda starsza karta ale generalnie zasada zostaje ta sama.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Stary - wymienilem mniej wiecej w to co gram - gdybym sluchal porad tutaj, albo porad z googla to juz rok temu skladajac swojego kompa musialbym placic za Intela (chociaz od poczatku pisalem, ze nie zalezy mi na 240fpsach i wyzszych rozdzialkach, bo moj telewizor i tak ich nie ogarnie), a jednak czlowiek te pol roku bez zadnych bottleneckow pogral.

Gearsy obciazaja procka - moze Bizon daj jakies 2,3 tytuly to sprawdze, bo zdaje sobie sprawe, ze sa takie, ktore obciaza mojego procka w 120 %, tylko osobiscie sie z nimi jeszcze nie spotkalem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

ireniqs - ze mna nie podyskutujesz, bo sie na sprzecie (pipi) znam. Chodzilo mi tylko o to, ze gdziekolwiek nie zadasz pytania, czy na jakimkolwiek procesorze AMD da sie komfortowo grac na GTX 970/980/Titanium czy 1070 (nie zaleznie o jaka rozdzielczosc zapytasz i ile fpsow) to 90% procent postow wskazuje na to ze NIE! xD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Easye, skoro ty nie masz zadnego pojecia o sprzecie, wymieniasz Dooma obok Forzy to moze daj sobie lepiej tutaj spokoj?

 

Bo generalnie piep rzysz bzdury i chyba nikogo nie obchodzi czy tym bedziesz laczyl gtxa z amd czy ze swoim kalkulatorem. Juz wszyscy wiedza ze ci nie zalezy, ze nie chcesz, ze nie bedziesz placil, ze to i tamto.

Odnośnik do komentarza

ireniqs - ze mna nie podyskutujesz, bo sie na sprzecie (pipi) znam. Chodzilo mi tylko o to, ze gdziekolwiek nie zadasz pytania, czy na jakimkolwiek procesorze AMD da sie komfortowo grac na GTX 970/980/Titanium czy 1070 (nie zaleznie o jaka rozdzielczosc zapytasz i ile fpsow) to 90% procent postow wskazuje na to ze NIE! xD

No jakoś wcale mnie to nie dziwi. Wystarczy troszkę się znać, ba, poczytać, a wiedziałbyś dlaczego. Ja do Amd nic nie mam, bo kiedyś miałem ich procki, ale w tym momencie polecenie ich innym to jawna hipokryzja. Może coś się zmieni na lepsze w przyszłości, ale obecnie Intel>Amd. Fakt, platforma droższa, ale komfort pracy znacznie większy. Nawet w głupich aplikacjach systemowych. Mówię to też z własnego doświadczenia. :lapka:
Odnośnik do komentarza

Ja (pipi)e - ale gdzie ja polecam procki AMD ireniqs ? Ja wiem ze Intel jest o wiele lepszy i 150 razy pisalem, ze trafi do mnie w swoim czasie.

Bizon jestes jeszcze mniej przydatny w tym temacie niz ja, chociaz ciagle (pipi) ze masz olbrzymia wiedze.

Wystarczyloby napisac, Izi - tak nawet z takim prockiem osiagniesz te 1080p w 60 fpsach / nie nie bedzie to tak dzialac, bo pytalem z milion razy to robisz mature ze wszystkiego podsumowujac po co laczyc karte z kalkulatorem.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Nope mnie nic nie boli - po prostu jezeli by sie okazalo, ze gry chodza c(pipi), to nie ma sensu tej karty kupowac teraz, skoro Intela moge miec rownie dobrze dopiero za pol roku.

Wzialem 1070 na przyszlosc, bo wiem reszta podzespolow bedzie w miare czesto zmieniana - ale dobra - przyjdzie, sprawdze, dam znac.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

to moze i ja sie zastanowie nad wymiana  :newell: 

Poki 970ka cos warta.

Plus moj proc nie zbotelnekuje nawet dwoch tytanow w SLI :sir:

 

Jestem w identycznej sytuacji i cały czas nie wiem czy warto za taką cenę. Gdyby 1070 kosztowała 1800zł to nawet bym się nie zastanawiał ale 2300zł  to chyba troszkę za dużo. Znając życie i tak pewnie kupie ale ponarzekać sobie muszę.

 

Odnośnik do komentarza

@easye: Ok mea kulpa faktycznie nie polecasz, ale tak to jakoś odebrałem. :kaz: W każdym razie zmiana na Intela na pewno przyniesie duże korzyści.

 

Ciekawi mnie też jaka będzie forma Amd po premierze Zenków. :cool:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...