Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, na zaś piszę, że to nie prowo. Gusta i guściki. :dunno: 
Narzeczona zalała mi kawą moją ukochaną G512 SE z puddingami i pomimo próby reanimacji klawiatura raczej na śmietnik. Która firma specjalizuje się w RGB w swoich klawiaturach? Zależy mi możliwie na jak najlepszej jakości podświetlenia, klawisze i tak zamierzam zamienić na puddingi. Wszelkiego rodzaju bajery typu - zmieniające się podświetlenie pod względem muzyki/wydarzeń na ekranie itp. jak najbardziej pożądane. Czy macie coś co polecilibyście z doświadczenia? Docelowo chciałbym zmieścić się w 5 stówkach.

Odnośnik do komentarza

Temat rzeka, polecam kanał hipyo tech na youtubie. Nuphy Halo96 ma podobno bardzo fajne rgb ale kosztuje z 8 stówek. Najlepiej sobie złożyć jakiegoś customa. Keychrony są znane i lubiane, w uczciwej cenie. Poluję na Zoom 75 ale one są chyba tylko dostępne w stanach i zawsze są wyprzedane.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2024 o 13:18, Frantik napisał(a):


Ta buda Endorfy ma kontroler PWM+ARGB /5x PWM 4-PIN, 5x ARGB 3-PIN, czyli na najpopularniejsze 3 lub 4-pinowe, według potrzeby. A cooler ma złącze 3-pin od ARGB
 i 4-pin od PWM

No właśnie, jeden rabin powie, że z samym zasilaniem z cpu_fan będzie się świecić, ale bez kontroli, drugi, że w ogóle nie będzie świecić. I już zgłupiałem


Dla potomnych: wszystko bangla, zmiana trybów podświetlania podpięta pod przycisk resetu

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Intel już od lat niestety jedzie na renomie i leci w kulki. Pierwsza duża wtopa to było potwornie na tamte czasy prądożerne P4 z Netburst (przyspieszanie internetu, co to kurwa za geniusz marketingu wymyślił), potem Core było spoko, ale przyspieszane co roku o kilka % bo brak konkurencji, a odkąd AMD ma Zen to wreszcie fajnie widać jak Intel klientów robił w chuja od lat i spoczywał na laurach. Do tego z tymi wszystkimi Spectre i Meltdown widać, jak nieprzemyślane są te wszystkie usprawnienia architektury. Jasne, w domu to nie ma znaczenia, ale w centrach obliczeniowych i serwerowniach nagle się okazuje, że kilka generacji nowych sprzętów idzie się jebać bo trzeba wyłączać usprawnienia i moc obliczeniowa jest jak na sprzęcie sprzed kilku lat.

Odnośnik do komentarza

No za czasów P4 AMD miało genialne Athlony później pierwsze w pełni 64 bitowe procki. następnie kolejna dekada dominacji ze strony intela aż do Ryzen od AMD. Przed ryzenami to mieli tragiczne te procesory. Doczłapali się do 35% udziałów co nie jest złym wynikiem. Problemem intela jest dobra 12 generacja ale odświeżenie tej generacji w postaci 13 i 14 generacji to jakieś nieporozumienie i pasmo porażek. Robili wszystko żeby być pierwszym w testach i widzimy tego skutki. AMD jest też świetne jeśli chodzi o APU o niskim TDP. W sumie po to kiedyś kupili ATI. 

Odnośnik do komentarza

Pięknie to wszystko pokazuje jaka jest siła brandu. Intel od lat dostaje od strony technicznej pod dupie od AMD a i tak są do przodu. Jak jakiś debil kiedyś powiedział „Noone’s ever been fired for buying Intel”. I miał rację, żeby nie było. Bo jeśli się kupuje od „lidera rynku” to jak coś się spierdoli to „tak musiało być, nic nie można poradzić”, a jak się kupuje od nie lidera, to każdy najdrobniejszy problem to „gdybyś kupił od lidera to by się nie zdarzyło, lol”.

Odnośnik do komentarza

Czuję, że muszę się wyżalić xd Kilka dni temu o tej aferze przeczytałem i od razu risercz i wniosek taki, że niby nic nie można zrobić :frog:

13700KF u mnie, kupiony styczeń 2023, czyli produkcja gdzieś 2022, zainstalowany metodą plug & play - czyli tylko XMP włączyłem, żeby ramy chodziły na 7200Mhz.

Teraz niedawno o power limitach poczytałem i niespodzianka... wszystko miałem default i sobie proc żarł ile chciał. Zresztą, jakoś i tak nie daję wiary, że te biosowe capy 4096 watów vs 253 watów by coś dały. Skoro nowe mikro-kody jakieś muszą wypuszczać za 2 tygodnie, żeby uratować twarz i żeby to wszystko nie jebło. Jebanie procesora dużym prądem to jedno, ale ta oksydacja xd Kurwa, ja pierdole, dostajesz uszkodzony podzespół day 0 przy kupnie xd Nie do naprawy i jeszcze RMA nie da się, bo Intel nabrał wody w usta, kurwa jego mać xd

 

No niesmak jest spory. @tjery wypierdalamy to gówno na punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, czy czekamy aż się samo zesra? W sumie totolotek, może nasze są ok, ale pewne jest, że były jebane trochę wysokimi prądami xd

Od 3 dni trochę męczyłem tego chama jakimiś tanimi stress testami 3d mark i cpu-z (innych nie mam i się nawet ich boję) i nic nie wyjebało, a 3d mark nawet zrobił więcej punktów niż rok temu xd

Niedawno też przechodziłem TLOU na PC i ta dłuuuuga kompilacja shaderów też nie zesrała się, więc jest szansa, że dociągniemy do 9800X3D...

japierdole, dziękuję panie Intel.

Odnośnik do komentarza

Dziś wjechał Cinebench 24 i OCCT... no wyjebało błędy, proc 100 stopni, ale krótki test sukces xf

Może będzie to żyło jeszcze parę miechów, byle napędzić potężnego 4090 w backlogu.

Gierki nie obciążą nigdy jak syntetyk.

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Zabrałem się za offsety i undervolting, wkurwia to trochę, bo szary użytkownik nie powinien takimi rzeczami się zajmować. Cinebench 24 i OCCT nie wywaliły nic po pół godziny katowania, uważam, że w końcu osiągnąłem stabilność, temperatura zleciała ze 100 stopni na 89 z Arctic Freezer 360, czyli nie byle czym (a dalej udaję stock cooler 253 wat, a nie 4096 unlimited power). Ogólnie zaufanie do Intela nie istanieje na chwilę obecną, 2k złoty prawie za proca, który wyjeżdża z fabryki spier.dolony, ratuję go dla własnej wygody bo jestem leniwy i nie lubię RMA. Ale gdzieś z tyłu głowy liczę, że jebnie przed upływem gwarancji i im to wyślę zwykłym, ekonomicznym na poczcie polskiej. Firma przyznała się, że produkcja CPU nie odbyła się bez błędów, całe gigantyczne partie krzemu z defektami oksydacji, a oni dla mediów robią "no recall". Mam nadzieję, że tu jakiś gruby pozew wjedzie. Rozważam wymianę 13700KF na 12900KS, co jest komiczne, ale zagwarantuje, że procesor będzie wśród żywych xd I nie zwolni zbyt Potężnego Chada 4090. Ogólnie dla posiadaczy Intela nastały straszne czasy. @tjery ty masz 13900K, czyli możesz na nim grill zrobić na weekend jak odpalisz Dwarf Fortress xd

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
7 godzin temu, Donatello1991 napisał(a):

Na kiedy planowana jest premiera kart 5xxx geforce? Bo za miesiąc myślałem składać pc, ale. No właśnie.


Nigdy nie ma dobrego okresu na składanie komputera. Jak wyjdą nowe karty to będą drogie, za rok wyjdzie wersja super, stare stanieją. Kupuj teraz jak masz ochotę. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Ukukuki napisał(a):


Nigdy nie ma dobrego okresu na składanie komputera. Jak wyjdą nowe karty to będą drogie, za rok wyjdzie wersja super, stare stanieją. Kupuj teraz jak masz ochotę. 

Teraz jest dobry okres, wakacje, promocje i dopracowane karty NV/AMD i procki AMD @Donatello1991

 

Jednak czasami nowe i wydajniejsze, nie znaczy lepsze. 

 

Przesiadka w niektórych grach z konsoli będzie porażająca. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...