Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Złóż sobie coś na AM5, będziesz miał opcje upgradu bez zmiany płyty przez dłuższy czas. Z kartą też nie będzie problemu żeby coś mocniejszego włożyć jak zacznie brakować mocy a to chwilę pogra.

Osobiście celowalbym w procek AMD a kartę Nvidia no ale są różni wyznawcy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, bartiz napisał(a):

Złóż sobie coś na AM5, będziesz miał opcje upgradu bez zmiany płyty przez dłuższy czas. Z kartą też nie będzie problemu żeby coś mocniejszego włożyć jak zacznie brakować mocy a to chwilę pogra.

Osobiście celowalbym w procek AMD a kartę Nvidia no ale są różni wyznawcy.

Tak właśnie planuje. PC nie mam od 10 lat ponad, ale kojarzę co nie co.

Odnośnik do komentarza

@Donatello1991 dajesz dajesz, komp to może nie to samo co konsola, bo czasem nie ma wciśnij play i graj i trzeba trochę pokombinować jak coś jest nie halo, ale za to grasz jak chcesz, poświecisz te pół h (jakies modziki coś teges) na początku żeby grać zajebiscie w gierkę przez kilkadziesiąt godzin, na konsoli może i wciskasz play i grasz, ale potem wkurwiasz się przez kilkadziesiąt godzin że chodzi tak a nie inaczej albo że byś wolał to czy tamto. 

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Już o samych wizualiach nie trzeba mówić bo wiadomo (pc>>>konsole), ale jak coś chrupie, nie ma płynności to przesuwasz suwaczki w lewo i jest masełko (aktualnie wukong). Na konsoli tego nie ma i jak jest zjebany port to nic nie zrobisz i akceptujesz spadki/niski FPS albo nie grasz. Tak więc nie ma co czekać tylko składać, później zawsze coś można wymienić. Mi chodzi po głowie zmiana chłodzenia i budy aktualnie ( tak wiem dopiero co składałem xD).

Edytowane przez creatinfreak
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.08.2024 o 02:32, KrYcHu_89 napisał(a):

Ja bym zmienił zasilacz na mocniejszy, 1000W, będzie zapas, nikt nie Wie, co przyniesie nowa generacja, a 850W to takie minimum pod najlepsze karty teraz. 

 

850 raczej styka. Nawet na 4090 w piku przy takim CP2077 z PT + mody + overclocking o 200 MHz i 250 na vram mam koło 430W, nawet jakby kolejne generacje coś dorzuciły to zapas i tak jest spory

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.08.2024 o 00:28, Donatello1991 napisał(a):

Dooobry. Mam bardzo podobny, w sensie GPU, CPU to samo, 32 GB ram. Będziesz więcej niż zadowolony. Sprzęt kosztuje ale jak już pisałem kiedyś gdzieś tutaj nie żałuję ani grosza, bo przechodząc z konsoli po mniej więcej 10 latach różnice są spore a w wielu i coraz większej liczbie gier  dramatyczne, mam na myśli te z RT, PT, sam się o tym przekonałem dopiero po zobaczeniu tego samego na własnym ekranie, siedząc w tej samej odległości od niego. Tak jak pisał wyżej creatinfreak, coś nie będzie pasować, to kombinujesz z suwakami aż będziesz zadowolony, opcji masa, do tego mody, czy taki reshade, nawet taki Wukong teraz, który nie ma HDR ale z pomocą przychodzi pan reshade, którym możesz sobie tam zrobić chociażby taki auto HDR. Czy tak jak pisał Tjery, czasem trzeba się chwilę pobawić ale czym jest ten załóżmy kwadrans skoro później godzinami się cieszysz z gry tak jak chcesz, nie masz ograniczeń, ogranicza ewentualnie sprzęt, który później możesz zmodernizować. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Qbon napisał(a):

HDMI albo DP, ja mam podłączonego do tv oleda przez HDMI.

Jeżeli chodzi o przepustowość to najszybszy jest DP 2.0 chyba, ale to już mocne technikalia raczej nie ma mowy o wąskim gardle :)

 

DisplayPort 2.0 nearly triples its usable bandwidth from 25.92Gbps for DP 1.4 to fully 77.37Gbps courtesy of a combination of increasing raw bandwidth to 80Gbps and a big step in link efficiency. HDMI 2.1 offers a more straightforward 48Gbps of bandwidth, up from HDMI 2.0's 18GBps

2 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

Ja do monitora, bo kupiłem parę tygodni temu. Ps5 I xsx zostaną do Oled. W sumie xsx stanie się bezużyteczny.

To użyj tego DP z monitorka, będzie git. 

 

 

Tutaj ładna grafika 

hdmi-vs-dp.jpg

@Donatello1991 jakbyś grał na 16k 60 fps to wtedy coś możesz poczuć xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Jeżeli chodzi o przepustowość to najszybszy jest DP 2.0 chyba, ale to już mocne technikalia raczej nie ma mowy o wąskim gardle

 

DisplayPort 2.0 nearly triples its usable bandwidth from 25.92Gbps for DP 1.4 to fully 77.37Gbps courtesy of a combination of increasing raw bandwidth to 80Gbps and a big step in link efficiency. HDMI 2.1 offers a more straightforward 48Gbps of bandwidth, up from HDMI 2.0's 18GBps

To użyj tego DP z monitorka, będzie git. 

 

 

Tutaj ładna grafika 

hdmi-vs-dp.jpg

@Donatello1991 jakbyś grał na 16k 60 fps to wtedy coś możesz poczuć xD

Kurde już się ekscytuje. Ostatni raz składałem pc 14 lat temu. Od razu kupuje Black Myth wukong. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Jeżeli chodzi o przepustowość to najszybszy jest DP 2.0 chyba, ale to już mocne technikalia raczej nie ma mowy o wąskim gardle 

 

Tak ale w tv nie mam wejscia dp więc tak czy siak nie ma wyboru, wiadomo, że musi być tylko HDMI w wersji 2.1.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...