Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Albo 4070 Super, lepszy wybór w tej cenie. Chyba ,że braki 7900 GRE zostaną uzupełnione to lepiej AMD. 

Zestaw Liptona:

 

Zestaw Komputerowy za 5500 zł - optymalna jednostka do gier | AMD Ryzen 5 7600 + GeForce RTX 4070 SUPER + 32GB RAM

1. Krótko cieszyliśmy się z obecności Radeona RX 7900 GRE w zestawie za 5500 złotych. Ograniczona podaż doprowadziła do jego wycofania z polecanej konfiguracji. Czym go zastąpiliśmy? Oczywiście że jego największym rywalem – GeForce RTX 4070 SUPER.

AMD Ryzen 5 7600

Gigabyte B650 EAGLE

GOODRAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 IRDM BLACK V SILVER

Inno3D GeForce RTX 4070 Super Twin X2 12GB GDDR6X

Deepcool PL650D 650W 80 Plus Bronze

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770

Silver Monkey X Croft

ENDORFY Fera 5 120mm

Cena zestawu: 5643,00 PLN.

Odnośnik do komentarza

Ja bym dorzucił do 4080/90 i monitor 4k No i tak wyjdzie ponad 10k. dlatego napisałem, że 15k w kieszeni to takie spokojne zakupy bez spiny i można już rozmyślać. Ja za mechaniczna klawe corsiarza dałem 700zł więc tu coś, tam coś i szybko to rośnie. 

Co oczywiście nie oznacza że można taniej i spoko czytając wasze posty. 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Szczególnie polecam spróbowanie szerokich kątów, jak masz już konsole i grałeś na konsoli długie lata, inne doświadczenia. @kiseki


Jeżeli chodzi o granie to i tak pc do tv będzie podłączany. Po latach grania na 70" i kanapie średnio mi pasuje 27" i krzesło. 

4070ti i 7900xt poza budżetem jednak. Będę musiał zadowolić się 1440p. 

Dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, bartiz napisał(a):

Pisanie o 15k to odstraszanie ludzi od przesiadki na PC.

Można spokojnie złożyć ten zestaw wyżej, z opcją rozbudowy na przyszłość (AM5), spokojnie trochę na tym pograć a jak zacznie się krztusić to wrzucić kartę nawet z nowej serii za dwa lata.

 

I tak i nie :) 

albo lecimy na pełnej kurwie albo tniemy koszty. To jest urok i plus PC. Jest tyle opcji, że każdy coś znajdzie dla siebie. 

Dlatego napisałem ZE JA bym miał 15 i poszedł na SPOKOJNE zakupy. 

Oleda też dokupiłem później po zachwytach na forum.... Jak ja składałem w ubiegłym roku kompa, to 4090 kosztowało prawie 10k.....Za 4080 dałem coś koło 5.5. 

Odnośnik do komentarza

Ja składałem w listopadzie u.r. i też 4080 wtedy wyszedł mnie ok 5500zl, cały zestaw swoje kosztował, teraz w przyszłości jak już przyjdzie czas wymiany gpu no to będzie tylko to, co prawda wiadomo, że drogo bo jakie ceny ma NVIDIA każdy wie no ale już się człowiek skupi tylko na jednym podzespole. Co do sprzętu pod 1440p to znajomy z miesiąc temu składał kompa właśnie pod te rozdzialke i wziął 4070 super, wszystko działa elegancko. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, iluck85 napisał(a):

 

I tak i nie :) 

albo lecimy na pełnej kurwie albo tniemy koszty. To jest urok i plus PC. Jest tyle opcji, że każdy coś znajdzie dla siebie. 

Dlatego napisałem ZE JA bym miał 15 i poszedł na SPOKOJNE zakupy. 

Oleda też dokupiłem później po zachwytach na forum.... Jak ja składałem w ubiegłym roku kompa, to 4090 kosztowało prawie 10k.....Za 4080 dałem coś koło 5.5. 

No jak ze wszystkim wiadomo, zależy kto ile chce i ile może przeznaczyć na rozrywkę. Gdzieś tam w tym wszystkim trzeba znaleźć balans;)

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, bartiz napisał(a):

Pisanie o 15k to odstraszanie ludzi od przesiadki na PC.

Można spokojnie złożyć ten zestaw wyżej, z opcją rozbudowy na przyszłość (AM5), spokojnie trochę na tym pograć a jak zacznie się krztusić to wrzucić kartę nawet z nowej serii za dwa lata.

ludzie, ja siedzę na ryzenie 3600 z rtx 4070 i nic mi nie brakuje, gram sobie w 1440p i jest pięknie, 15k to nie dla zwykłego gracza tylko tech świra który lubi grzebać i ustawiać suwaczki na maksa tylko dla samego poczucia że ma wszystko na max. często w ustawieniach gry wystarczy zrezygnowac z jakiegoś gówna którego braku i tak byś nie zauważył gdybyś nie wiedział że istnieje

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, tjery napisał(a):

No tylko tak szczerze to kompa z 4080 super można teraz złożyć za troszkę ponad 8K, 4080 super w rasterze prawie 2xwydajniejszy niż PRO, w RT to przepaść, więc tak po prawdzie to nie ma tu jakichś kosmicznych kwot jak były jeszcze niedawno za PC, masz 2x lepszą wydajność za 2 x wyższa cenę.

 

Masz pod ręką taki koszyk? Bo w sumie za 7300 miałem z 4070 ti super. Jeśli warto dopłacić jakiś 1000 to do przemyślenia.

edit: w sumie znalazłem coś takiego. Teraz pytanie czy warto dopłacać, grając w 1440p?

https://sklep.hard-pc.pl/p16965,zestaw-intel-i5-13500-rtx-4080-super-16gb-500gb-ssd-arx-500-argb-750w.html
 

Po cichu myślę o upgradzie monitora w przyszłości, ale nie wiem, czy się zdecyduję. Na razie mam ten https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-lg-27-27gn800-b. Czytam, że niektórzy po prostu wolą granie w 1440p. Rozumiem, że to wynika tylko z ograniczeń klatek?

 

Odnośnik do komentarza

Panowie, i ja się dołączam do zabawy, myślałem że jeszcze poczekam pare miesięcy, ale jednak są promocje. Dajcie znać co sądzicie o poniższym zestawie

 

image.png.6c484261aee3b0bc2d5047af415fcdd4.png

 

Ceny są z euro rtv agd, wiem że można taniej ale akurat teraz u nich jest promocja zwrotu 100zł za każde wydane 1000zł, więc miałbym kompa za mniej niż 8k

 

Jedyne nad czym się zastanawiam to czy nie przyoszczędzić na płycie głównej i wziąć np Gigabyte B650 Eagle i chłodzeniu procesora ale za to pójść w geforce 4080 Super :philosoraptor:

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, DumaDyma napisał(a):

https://sklep.hard-pc.pl/p17069,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4080-super-32gb-ddr5-2tb-ssd-1000w-arx-700-argb.html

 

Pany coś takiego będzie dobrze tzn aby nie wpaść w  jakieś cewki piszczące itp. Zależy mi na kulturze pracy. 

Poszukaj opinii o INNO3D GeForce RTX 4080 Super X3 16GB bo z tego co widzę to konstrukcja 2 slotowa - niby to jest 320w w peaku ale lepiej kupić coś co jest ciche a w tym przypadku opinie są rożne. Oczywiście nie oznacza to że duża karta= cicha - tak 3080 master aorus o tobie mówie. 

35 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

W których grach jest największą różnica konsole pc? W tych głośniejszych tytułach oczywiście. 

Alan wake 2 , CP2077, Wiesiek 3 (tutaj tylko full RT)  np. w sumie każda gdzie możesz włączyć Path tracing. Małpę już widziałeś - na pewno fajnie bedzie ograc HL2 jak wyjdzie za chwile. 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/nvidia-rtx-games-engines-apps/

Nie ma tego dużo ale w sumie nie ma co się dziwić- ta technologia jest w sumie tylko dla Nv. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał(a):

Poszukaj opinii o INNO3D GeForce RTX 4080 Super X3 16GB bo z tego co widzę to konstrukcja 2 slotowa - niby to jest 320w w peaku ale lepiej kupić coś co jest ciche a w tym przypadku opinie są rożne. Oczywiście nie oznacza to że duża karta= cicha - tak 3080 master aorus o tobie mówie. 

Właśnie ta karta nie daje mi spokoju. Nie wiem czy to marketing,ale zawsze gdzieś ten Gygabite się przewija i raczej opinię ma dobre,a Innod no dla laika.....co to w  ogóle jest ,pierwsze słyszę .

Dzięki 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, DumaDyma napisał(a):

Właśnie ta karta nie daje mi spokoju. Nie wiem czy to marketing,ale zawsze gdzieś ten Gygabite się przewija i raczej opinię ma dobre,a Innod no dla laika.....co to w  ogóle jest ,pierwsze słyszę .

Dzięki 

No jak już wydajesz kasę i to nie małą to ja bym poszukał pewniaka - Asusa TUF (tutaj cewki mogą grać), MSI suprima i nawet gigabyte - te karty mają dwa biosy i można jechać na silent i nic nie słychać. Oczywiście każdą kartę da się ustawić MSI Afterburnerem ale to już trzeba kombinować. Nawet jakieś ulepy można okiełznać przez Undervolting. 

Tutaj masz tabelę z testów z zamkniętej budy (to nie zawsze jest regułą niektórzy testują na open benchu):

https://www.techpowerup.com/review/nvidia-geforce-rtx-4080-super-founders-edition/39.html

 

Do 30 db nic imo nie słychać - zagłuszą to wentylatory z budy ale jak ten Inno ma 1600 obrotów na 90% obciążenia w teście to nie ma takiego wentylatora przy tym rozmiarze żeby był cichy. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

W których grach jest największą różnica konsole pc? W tych głośniejszych tytułach oczywiście. 

 

W każdej :D np. CP2077 (tu jest totalna miazga), Alan 2, Avatar, RDR 2, Wiedźmin 3 no i wszystkie te nowe gry, które na konsolach chodzą w 720-1080p na medium bez RT

 

 

4 godziny temu, Kosmos napisał(a):

Masz pod ręką taki koszyk? Bo w sumie za 7300 miałem z 4070 ti super. Jeśli warto dopłacić jakiś 1000 to do przemyślenia.

edit: w sumie znalazłem coś takiego. Teraz pytanie czy warto dopłacać, grając w 1440p?

https://sklep.hard-pc.pl/p16965,zestaw-intel-i5-13500-rtx-4080-super-16gb-500gb-ssd-arx-500-argb-750w.html
 

Po cichu myślę o upgradzie monitora w przyszłości, ale nie wiem, czy się zdecyduję. Na razie mam ten https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-led-lg-27-27gn800-b. Czytam, że niektórzy po prostu wolą granie w 1440p. Rozumiem, że to wynika tylko z ograniczeń klatek?

 

 

Czy warto, ciężko powiedzieć, 4080 super jest o ponad 20% mocniejszy. Będą gry, w których jakoś szczególnie się to nie przyda, bo będą bardzo dobrze chodzić na 4070 Ti Super, będą, że się mocno przyda, bo to jednak 1/5 mocy więcej.

Co do linka z kompem to ja bym jednak złożył sam, zaoszczędzisz parę stów i będzie na dysk 1TB (bo tam jest 500GB) i na 32 GB Ramu (tam masz 16GB).

No 1440p przy wielkości monitora 27" jest zupełnie wystarczającą ilością pikseli i masz tak samo "ostry" obraz jak na TV 4K 60 ". Więc jak nie będziesz brał jakiegoś sporo większego monitora to 1440p w zupełności wystarczy i masz bardzo duży zysk wydajności względem 4K.

 

 

48 minut temu, DumaDyma napisał(a):

https://sklep.hard-pc.pl/p17069,zestaw-ryzen-7-7800x3d-rtx-4080-super-32gb-ddr5-2tb-ssd-1000w-arx-700-argb.html

 

Pany coś takiego będzie dobrze tzn aby nie wpaść w  jakieś cewki piszczące itp. Zależy mi na kulturze pracy. 

 

Policzyłem tak na szybko, z tego opisu wynika, że to jest bez Windowsa, więc jakbyś samemu złożył to wychodzi, że masz w kieszeni 1100 zł, spokojnie wystarczy na lepszy model 4080 Super i jeszcze zostanie.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MaZZeo napisał(a):

Panowie, i ja się dołączam do zabawy, myślałem że jeszcze poczekam pare miesięcy, ale jednak są promocje. Dajcie znać co sądzicie o poniższym zestawie

 

image.png.6c484261aee3b0bc2d5047af415fcdd4.png

 

Ceny są z euro rtv agd, wiem że można taniej ale akurat teraz u nich jest promocja zwrotu 100zł za każde wydane 1000zł, więc miałbym kompa za mniej niż 8k

 

Jedyne nad czym się zastanawiam to czy nie przyoszczędzić na płycie głównej i wziąć np Gigabyte B650 Eagle i chłodzeniu procesora ale za to pójść w geforce 4080 Super :philosoraptor:

Windforce to średnia karta. ~1900 rpm przy 100% obciążenia to będzie imo słychać. Serio jak nie mieliście kompa od lat to czytajcie. Nie wszystko co wychodzi jest dobre. Możecie byś w szoku jak niektóre super konstrukcje wyją - teraz i tak jest lepiej ale za czasów serii 3XXX była masakra. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, MaZZeo napisał(a):

Panowie, i ja się dołączam do zabawy, myślałem że jeszcze poczekam pare miesięcy, ale jednak są promocje. Dajcie znać co sądzicie o poniższym zestawie

 

image.png.6c484261aee3b0bc2d5047af415fcdd4.png

 

Ceny są z euro rtv agd, wiem że można taniej ale akurat teraz u nich jest promocja zwrotu 100zł za każde wydane 1000zł, więc miałbym kompa za mniej niż 8k

 

Jedyne nad czym się zastanawiam to czy nie przyoszczędzić na płycie głównej i wziąć np Gigabyte B650 Eagle i chłodzeniu procesora ale za to pójść w geforce 4080 Super :philosoraptor:

 

Ja bym poprzyoszczędzał na reszcie części i wziął 4080 super, to karta robi największą robotę w tym co widzi się na ekranie, a taką płytę główną to jak się nie bawisz w OC, testowanie itd. to wystarczy najzwyklejszą (oczywiście nie jakiś noname, ale bez żadnych bajerów, byle hulało).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...