Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ukukuki napisał(a):


Takie podejście nie ma sensu, nawet nie wiadomo kiedy będzie 5080, w jakiej cenie i kiedy będą obniżki starych modeli. To nie jest miesiąc czy dwa do premiery, kompletnie nic nie wiadomo jeszcze. Jak ma ochotę to niech kupuje teraz a nie czeka 6-8 miesięcy. 

Ja mu nic nie nakazuje. Po prostu trzeba mieć świadomość że za chwilę wyjdzie nowa generacja. Tak jak piszesz to może być 8 miesięcy ale może też to być 2 miesiące. Nie wiemy. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Chewie napisał(a):

Też tak mi się wydaje, że z myślą o graniu w 4K 4070 powinno być lepsze jeśli ktoś chce grać na TV. 4070 było nawet w tańszych zestawach. Poleciłem ten z 7800xt bo ma więcejj vram i większą wydajność w rasterze. Ja osobiście korzystałem z fsr tylko w jednej grze więc normalnie gram natywnie.

 

No to jest właśnie różnica, którą robi DLSS. Jeżeli 4070 nadaje się do gry w 1440p natywnie, to tak samo nadaje się do gry w 4K z DLSS quality, są porównania i Digital Foundry i Hardware Unboxed, które pokazują, że gry z DLSS quality w 4K wyglądają co najmniej porównywalnie z natywnym 4K z TAA, a w wielu przypadkach wyglądają lepiej. A te porównania to też jeszcze przeważnie wersje DLSS 2.X, gdzie teraz jest wersja 3.7, która jest jeszcze lepsza i pozbyła się większości bolączek, o których tam wspominali.

 

Vram wiadomo, zawsze lepiej jak więcej, ale biorąc pod uwagę, że konsole mają dostępnego Vramu koło 12 GB (włącznie z PS5 PRO) to 12 GB na luzie powinno wystarczyć na kilka lat do gry w 4K.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał(a):

image.thumb.png.e95187ddd932a7972c927e3f3ee40bd2.png

 

Trochę zmieniłem konfig, co sądzicie?

Ta sama buda w Ole Ole 77 zł taniej. Też mam

 Piękna jest.

I zmień chłodzenie bo z tą kartą Ci nie wejdzie. Mam silent loop 2 360 ( na sprzedaż jakby ktoś chciał czteromiesięczna), tą kartę i tą budę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, krzysiek923 napisał(a):

Mam RTX 4070 od Inno3d i póki działała bezproblemowo, czytaj jakieś pół roku, byłem z niej bardzo zadowolony. Fajnie wykonana, ładna. Tylko niestety pasta termoprzewodząca jakiej używają w kartach to jakiś paździerz straszny, po pół roku musiałem wymienić na porządną i znowu działa super.

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/problem-z-przegrzewaniem-kart-geforce-rtx-4000-ekspert-odkryl.html

Inna karta tego samego producenta. Pisałem wcześniej że model 4080 jest głośny bo ktoś w sieci testował i tak pisał. Nie mówię że będzie nie zadowolony ale jeśli to jest kwestia paru stów to może warto wsiąść pewniaka model?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tjery napisał(a):

Z DLSS nawet opcja performance wygląda dobrze (w porównaniu do tego co jest teraz na konsolach w nowych grach to można wręcz powiedzieć, że wygląda niesamowicie), a tu skaluje do 4K z 1080p, więc zyski w wydajności ogromne.

Właśnie a propo dlss i trybu performance - siedziałem wczoraj w black myth wukong z dobra godzinę i kombinowałem i za cholerę nie jestem w stanie rozróżnić trybu quailty vs performance. W ruchu oczywiście klatek więcej ale sam obraz w sumie wygląda i tu i tu bez zarzutu. Coś źle robię? 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, mozi napisał(a):

Właśnie a propo dlss i trybu performance - siedziałem wczoraj w black myth wukong z dobra godzinę i kombinowałem i za cholerę nie jestem w stanie rozróżnić trybu quailty vs performance. W ruchu oczywiście klatek więcej ale sam obraz w sumie wygląda i tu i tu bez zarzutu. Coś źle robię? 

 

Ja zauważyłem, że zmiana samej rozdzielczości w tej grze nie wpływa jakoś szczególnie na jakość samego obrazu, różnicę dostrzegalną widać jedynie w aliasingu. W innych grach od razu widzę tę różnicę w ostrości pikseli, tutaj no nie bardzo

 

Tzn performance vs quality w upscalerze po zrobieniu screena różnicę już widziałem ale przy zmianie samej rozdzielczości już nie

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

Ja zauważyłem, że zmiana samej rozdzielczości w tej grze nie wpływa jakoś szczególnie na jakość samego obrazu, różnicę dostrzegalną widać jedynie w aliasingu. W innych grach od razu widzę tę różnicę w ostrości pikseli, tutaj no nie bardzo

 

Tzn performance vs quality w upscalerze po zrobieniu screena różnicę już widziałem ale przy zmianie samej rozdzielczości już nie

Może to kwestia 4k? Nie wiem robiłem screeny stałem jak debil koło ekranu latałem postacią po ekranie- ni chuya nie widzę różnicy. 

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, mozi napisał(a):

Może to kwestia 4k? Nie wiem robiłem screeny stałem jak debil koło ekranu latałem postacią po ekranie- ni chuya nie widzę różnicy. 

 

A zmień samą rozdziałkę na 1440p, przy tym samym upscalerze nie zauważysz różnicy oprócz delikatnie lepszego aliasingu. No ta gra to jakiś wyjątek bo np w Dogmie 2  jest mocno zauważalna różnica

7 minut temu, Wooyek napisał(a):

Muszę to sprawdzić u siebie, a performance w wukongu to jest od ilu do ilu w tych wartościach liczbowych co tam są? 

 

Quality zaczyna się od 66.6% a Performance od 50%

 

image.thumb.jpeg.511a2a8521c618200825fbe0772aa7f0.jpeg

Edytowane przez GearsUp
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Wooyek napisał(a):

Muszę to sprawdzić u siebie, a performance w wukongu to jest od ilu do ilu w tych wartościach liczbowych co tam są? 

Daj znać bo w sumie da się grać w balanced ale jak nie ma różnicy to po co? Przy quality w 4k jest imo lipa bo nawet z fg trochę klatek mało. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał(a):

Daj znać bo w sumie da się grać w balanced ale jak nie ma różnicy to po co? Przy quality w 4k jest imo lipa bo nawet z fg trochę klatek mało. 

 

Ja w Wu Konga lecę na performance, gra i tak jest mega "miękka", na quality widzę, że jest lepiej, szczególnie na roślinności, ale ogólnie przez ta miękką wizję w grze performance sprawuje się ok, a z performance mam z FG na max z ultra RT koło 120 fps i koło tej wartości nagle się frametime naprawia, bo w quality niby też nie jest źle bo koło 80kilka, ale frametime jest hujowy i wygląda mało płynnie przez to.

Edytowane przez tjery
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Trochę pospamuję, ale głowy już nie mam do tego. Interesuje mnie nowy sprzęt. W budżecie jakieś 8,6k mógłbym wziąć

 

  • Intel I5 14500, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 5 7600, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 5 7500F, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 7 7700, RTX 4070 Ti SUPER

 

Wszędzie 1TB dysk i 32 GB RAM-u

 

Co byście wzięli pod kątem gier w 1440p? Będzie to znacznie wydajniejsze niż nowy prosiak?

 

Zestaw z Ryzen 7 7700X, RTX 4080 SUPER wyszedłby z 10k i chyba aż tyle nie chce wydawać.

Spoiler

chociaż niewiadomo, czy mi nie odyebie ;) Ale załóżmy na razie to 8,6

 

Odnośnik do komentarza

Brałbym ryzena przy jajach z intelem (nie wiadomo czy nie padną za rok jak tak dalej pójdzie) i na bank 4080. 

49 minut temu, Kosmos napisał(a):

Co byście wzięli pod kątem gier w 1440p? Będzie to znacznie wydajniejsze niż nowy prosiak?

:kekw::kekw::kekw:

 

Nie ma co porównywać. Prosiak to co najwyżej może konkurować z kartami amd i to max 7700Xt. Jak zaczynamy rozmawiać o RT to temat się zamyka. Dla mnie SSR to past gen i tyle. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kosmos napisał(a):

Trochę pospamuję, ale głowy już nie mam do tego. Interesuje mnie nowy sprzęt. W budżecie jakieś 8,6k mógłbym wziąć

 

  • Intel I5 14500, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 5 7600, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 5 7500F, RTX 4080 SUPER
  • Ryzen 7 7700, RTX 4070 Ti SUPER

 

Wszędzie 1TB dysk i 32 GB RAM-u

 

Co byście wzięli pod kątem gier w 1440p? Będzie to znacznie wydajniejsze niż nowy prosiak?

 

Zestaw z Ryzen 7 7700X, RTX 4080 SUPER wyszedłby z 10k i chyba aż tyle nie chce wydawać.

  Pokaż ukrytą zawartość

chociaż niewiadomo, czy mi nie odyebie Ale załóżmy na razie to 8,6

 

Zestaw nr 2. W prawie wszystkich grach i tak będziesz miał bottleneck na gpu więc sobie kiedyś ewentualnie możesz wymienić tego proca na 7800x3d czy co wtedy będzie na topie.

 

7 minut temu, mozi napisał(a):

Zależy w jakie fpsy celujesz ale spora 

 

To są testy na 1080p, w 1440p będzie dużo mniejsza różnica

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kosmos napisał(a):

Chodziło o różnicę między 5 7600 a 7 7600, ale z tego co widzę, jeszcze większa. Nie wiem, czy te 20 fpsów między 130 a 150 zrobi różnicę, skoro do teraz satysfakcjonowało mnie 60 fps na Series X :kaz:

 

Z CPU jest różnie, są gry, gdzie ta różnica będzie znikoma, są gdzie będzie duża.

 

 

Tu masz od 15:25 porównanie jak się sprawują procki, rozdziałka to 1080p, w wyższych większą rolę przejmuje GPU i te różnice się zmniejszają. Między 7800x3D a 5 7600x masz 30 fps różnicy, ale to jest 221 vs 190 w 1080p.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...