Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

mam i7 4771  3,50 ghz z tego co wiem to mimo prawie 2 latek na karku  to nadal topowy procesor :)   Kurczę właśnie nie wiem czy się opłaca teraz w wiedźminie wystarczy mi high lub very high full hd byle klatki ładnie trzymało :D    Przejdę jeszcze raz za rok albo dwa z dodatkami i na nowej karcie w ultra tak samo z wiedźminem 2 miałem. Tylko czy gtx 770 podoła w very high ? bez uberpróbkowania (czy jakoś tak) ale z resztą bajerów ? :)    Zastanawiam się bo za rok na pewno dostanę kartę lepszą od 970 w tej samej cenie a w resztę gier gram na ps4 (batman, fifa etc ) a na pc w gry pokroju pillars czy total war :D

 

Ten twoj i7 to moze byc conajwyzej topowy jak go przekrecisz na 4,5 Ghz bo na stocku to w topowych gierkach na max detalach i wysokich rozzielczosciach to spokojnie zdusi karte.

 

Najnowszy dostepny obecnie i7 wykrecony na 4,5Ghz nie daje rady w SLI z gtx'ow i je ogranicza. Takie sa realia niestety. Kupujac karte do SLi mozna zapomniec o przyroscie 100%. Realnie jest to 30-60%.a za karte placisz pelna sklepowa cene.

Odnośnik do komentarza

No ale chyba ograles juz te jedna gre, ktora cd action okreslilo w recenzji jako, "gorsze, latwiejsze soulsy"?

Bo wiecej nie ma.

 

No dlatego biore to pod uwage, bo zanim znowu bede sie w cos zagrywal to wyjdzie model slim z wieksza iloscia ramu i gpu xDDD

 

 

mam i7 4771  3,50 ghz z tego co wiem to mimo prawie 2 latek na karku  to nadal topowy procesor :)   Kurczę właśnie nie wiem czy się opłaca teraz w wiedźminie wystarczy mi high lub very high full hd byle klatki ładnie trzymało :D    Przejdę jeszcze raz za rok albo dwa z dodatkami i na nowej karcie w ultra tak samo z wiedźminem 2 miałem. Tylko czy gtx 770 podoła w very high ? bez uberpróbkowania (czy jakoś tak) ale z resztą bajerów ? :)    Zastanawiam się bo za rok na pewno dostanę kartę lepszą od 970 w tej samej cenie a w resztę gier gram na ps4 (batman, fifa etc ) a na pc w gry pokroju pillars czy total war :D

 

Ten twoj i7 to moze byc conajwyzej topowy jak go przekrecisz na 4,5 Ghz bo na stocku to w topowych gierkach na max detalach i wysokich rozzielczosciach to spokojnie zdusi karte.

 

Najnowszy dostepny obecnie i7 wykrecony na 4,5Ghz nie daje rady w SLI z gtx'ow i je ogranicza. Takie sa realia niestety. Kupujac karte do SLi mozna zapomniec o przyroscie 100%. Realnie jest to 30-60%.a za karte placisz pelna sklepowa cene.

 

 

Rozumiem ze jak np takie GTXy 970 leca w SLI to tak czy siak te 3.5gb vramu uzywaja wspolnego, zamiast np sobie dodac tak/nie ?

Odnośnik do komentarza

Do 4k to trzeba też taki monitor za nie małe pieniądze kupić. Za dużo zachodu dla 2-3 gier na rok

 

Bez przesady, ceny ladnie zeszly w dół. Moj obecny monitor zwykly 1080p kosztowal wiecej niz nie jeden 4K teraz.

 

właśnie sie zastanawiałem na kupnem 2giego monitora i czy by odrazu w 4k nie uderzyć przyszłościowo, ale sie wstrzymam, dać ponad 2000zł za coś czego nie wykorzystam to troche głupio

 

Z tego co sie orientuje to mozna albo kupic monitor 4K, ale do tego trzeba tez miec moc jakas GPU, mozna zamontowac 3x 1080p co daje lepsze efekty wydajnosciowe, ale czujesz sie "osaczony" i troche niektorych oczy moga bolec, albo wybrac cos po srodku czyli 1440p (nad ta wersja sam sie zastanawiam).

 

Ja osobiscie czekam na ten nowy monitor od Asusa bo jestem ciekawy czy to sie uda, IPS, 120hz, 1440p. Monitor to MG279Q, ale pewnie cena bedzie zaporowa i skonczy sie na marzeniach :frog:

Odnośnik do komentarza

Ja osobiscie czekam na ten nowy monitor od Asusa bo jestem ciekawy czy to sie uda, IPS, 120hz, 1440p. Monitor to MG279Q, ale pewnie cena bedzie zaporowa i skonczy sie na marzeniach :frog:

 

A nie lepiej kupic ROG Swift (ASUS PG278Q)? No chyba,ze masz karte amd lub nie interesuje cie freesync/gsync. MG279Q bedzie kosztowac 599$ czyli w PL pewnie min. 2,5k.

Edytowane przez Zaqair
Odnośnik do komentarza

Najlepszy w tym momencie jest podobno Acer XB270HU. Matryca IPS (w odróżnieniu od TN) co już stanowi mega zaletę i wszystkie bajery wymienione przez Was wyżej.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Faktycznie ten XB270HU wyglada koksowato, ciekawe za ile go mozna sciagnac bo w USA wyprzedany..albo kiedy i czy w ogole zawita do PL. Jaka jest roznica miedzy Gsync a Freesync? Kompletnie sie na tym nie znam i jestem 2 lata w tyl albo i 3 jesli chodzi o technologie.

 

Gsync do kart Nvidia, Freesync do AMD wiec lepiej kupic monitor pod karte?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie ten XB270HU wyglada koksowato, ciekawe za ile go mozna sciagnac bo w USA wyprzedany..albo kiedy i czy w ogole zawita do PL. Jaka jest roznica miedzy Gsync a Freesync? Kompletnie sie na tym nie znam i jestem 2 lata w tyl albo i 3 jesli chodzi o technologie.

 

Gsync do kart Nvidia, Freesync do AMD wiec lepiej kupic monitor pod karte?

Gsync dziala tylko na kartach Nvidia a Freesync tylko na kartach AMD,jezeli juz inwestowac w monitor za takie pieniadze to lepiej kupowac monitor pod karte. XB270HU nigdzie nie mozna dostac obecnie,amazon.de ma podobno ale nie wiem jak to z wysylka po za niemcami(do irl nie wysla.) A co do Gsync vs Freesync to juz musisz w google szukac.

Odnośnik do komentarza

Wychodzi na to ze ten MG279Q bedzie w dwóch wersjach, Gsync i Freesync bo widze ze jedne strony pisza ze ma GS, drugie ze ma FS, a ceny tego samego modelu tez rozne (roznica 500zl), a podobno monitory z technologia FS maja byc tansze o 100$.

 

No to mam sie nad czym zastanawiac.

Odnośnik do komentarza

Gsync jest ponoć lepszy. Rozwiązanie od Amd czyli freesync nie działa tak dobrze jak od nvidii, ale jakie są dokładnie różnice to trzeba wygooglować.

 

Ten monitor od Acera dopiero co miał premierę, więc dostępność powinna się stopniowo poprawiać.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Czytalem cos ze Gsync jest hardwarowy a Freesync softwarowy i mozna bedzie go w grac w przyszlosci na inne monitory? Przyanajmniej niektore sklepy w USA oferuja tak z kilkoma modelami, jezeli sie odwiedzi ich sklep to oferuja wgranei Freesync za darmo jak sie kupi karte AMD. Nie wiem ile w tym prawdy bo to z reddit'a.

Odnośnik do komentarza

Ja nawet za darmo nie brałbym monitora 1440p. Największym problemem jest fakt że jak pewnie przesiadłbym się z 1080p na 1440p to już nie byłbym w stanie patrzeć na 1080p co by równało się z kupnem super extra najmocniejszych kart na rynku i to pewnie w SLI. No i jeszcze fps... 60 fps wydawało mi się idealnie płynne aż odpaliłem cs:go w 120fps i teraz już grając w gry czuję dużą różnicę w 60/120fps a żeby osiągnąć te 120fps to musiałbym ciąć po detalach i rozdzielczości. Ciekawe czy kiedyś wyjdą karty , które bez sli pociągną 1440p i 120fps w grach na maksymalnych ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...