Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki że w wielu grach (gta v) ustawienia ultra nie są w ogóle optymalizowane. Na szczęście gta v jak i wiedźmin 3 to gry , które w 30 fps nie widzę problemu ogrywać . Gta v na gtx 780 ghz(1228mhz/1700mhz) działa wymaksowane bardzo dobrze ale z tego co się orientuje 980 nie zapewnia nawet stałych 60. Ogólnie jak masz takie ciśnienie to brałbym tego 970 , ja już czekam na skyline i nową generację kart , która liczę że zamiecie .

Odnośnik do komentarza

Ja czekam z wymianą procka na Skyline, ale obawiam się trochę, jak to będzie przy Wiedźminie 3. Mam i5-3570k podkręcone do 4,2GHz w tym momencie, ale na niskich napięciach (procek nie przekracza 60 stopni w stresie przy Dark Rock 3) i kombinuje, czy te 300 dodatkowych MHz coś da i jak się taki tandem z GTX970 sprawdzi. 

 

Gdyby nie rychła premiera Skyline, to wymieniałbym na Devil's Canyon, a tak to mija się z celem :/

Odnośnik do komentarza

No ale widzicie mnie wkurza że na karcie którą kupiłem 2 lata temu za 1600 zł nie pogram nawet w high w Wiedźmina 3. Nosz kurde nie gram dużo na pc ale akurat wieśka chciałem na pc a tu słyszę że 770 to tylko medium. I jest różnica między medium a high.  Grać mogę i poniżej 60 klatek ale jak czytam że kupując nową kartę za 1600  zł (czyli cene xbox one)  nie zagram w Wiedźmina w Full HD na ultra to odechciewa mi się w to bawić.

Odnośnik do komentarza

No ale widzicie mnie wkurza że na karcie którą kupiłem 2 lata temu za 1600 zł nie pogram nawet w high w Wiedźmina 3. Nosz kurde nie gram dużo na pc ale akurat wieśka chciałem na pc a tu słyszę że 770 to tylko medium. I jest różnica między medium a high.  Grać mogę i poniżej 60 klatek ale jak czytam że kupując nową kartę za 1600  zł (czyli cene xbox one)  nie zagram w Wiedźmina w Full HD na ultra to odechciewa mi się w to bawić.

Piszesz tak jakby Wiesiek był już po premierze. Poczekaj choćby na pierwsze testy pod kątem wydajności sprzętu w tej grze. Skąd niby wiadomo, że 770 = medium?

Odnośnik do komentarza

No i widzisz po prostu zakładam że lepiej poczekać rok i kupić za 1600 zł coś lepszego. 770 da radę grę uruchomić w najgorszym razie będę grał w wersje równą wersji z ps4 :)

 

Moim zdaniem wstrzymaj sie do 19 maja ze sprzedaza/kupnem karty graficznej bo jestem w stanie zalozyc sie ze GTX 770 w 1080p pociagnie tę grę na High i to w zadowalajacej plynnosci (oczywiscie wylaczajac zbedne bajery, które nie wplyna na jakosc odbioru gry zarowno gameplayowo jak i graficznie), moze nawet dasz rade ustawic Ultra jak nie beda Ci przeszkadzaly nizsze fpsy.

 

Jezeli bedziesz gral w 1080p i masz monitor 60hz to spokojnie mozesz sie wstrzymac i zobaczyc osobiscie jak to bedzie chodzic a nie polegac na opiniach w necie które sa bardzo rozbiezne, jeden napisze ze 60 fps no problem, inny ze 30 fps tylko i jeszcze bardziej zglupiejesz.

 

GTX 770 to wciaz bardzo dobra karta, jak sie okaze ze czegos brakuje to wtedy ja sprzedasz i wymienisz, a narazie bym poczekal az wyjdzie gra i zobaczymy jak bedzie zoptymalizowana.

 

Jedno jest pewne, na GTX 770 napewno bedzie wygladalo to lepiej niz na konsolach.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Teraz "poczekać rok" akurat jest i zmienia bardzo dużo. Za rok wejdą nowe technologie z skyline na czele. Najlepiej poczekać na testy bo okaże się że wcale nie będzie tak źle i bez technologii nvidii (hair itp.) wszystko będzie działać cacy . Do tej pory pamiętam jak nvidia wrzuciła patch do black flag na physx i nagle z 60 klatek gra mi spadła do 30-40.

Odnośnik do komentarza

A znowu za rok znowu wyjda nowe cuda, bez sensu czekac bo tak mozna w kolko. Tak samo bylo rok temu, ludzie kart na kupowali za 1800zl, wyszedl gtx970 lekko tanszy i z duzo mniejszym poborem pradu. Za rok co kupisz ? Skylake +ddr4 ? Wszystko kosztuje i tansze nie bedzie. Za dwa lata beda znowu nowe modele, refresh nowe grafiki i tak mozna czekac bez konca. Zawsze tak bylo.


Jezeli ktos mowi aby czekac rok to chyba w ogole nie wie co sie dzieje na rynku pc bo wystarczy spojrzec co bylo do tej pory kazdego roku.

Odnośnik do komentarza

Przez rok to sie mozna nagrac jak szalony i sprzedac karte która sie kupiło np teraz. Jest mała strata ale przynajmniej nie trzeba sobie odmawiac niczego. Ja juz bym wolal poczekac i zobaczyc czy faktycznie w czerwcu pojawi sie 980Ti albo seria r9 390 od Radeona, ale czekac rok to troche przesada imho :P

Odnośnik do komentarza

W 2016 wychodzi pascal,duzy upgrade technologi gpu(NVlink,3d memory,unified memory  ). Nastepny taki upgrade bedzie w 2018.

 

Tylko tutaj nikt nie gra w technologie tylko w gierki a te nie biegna sprintem za nowymi technologiami.

 

Juz teraz topowy i7 ograniczna karty graficzne. Nv link w niczym nie pomoze bo nikt nagle w tydzien na hura tego nie zastosuje tylko dlatego ze technologia wychodzi. Nowe usb prozno szukac poki co a ty piszesz o nvlink. 3d memory to samo, producenci ramu w ogole sie do tego nie kwapia. Poki co tylko w ssd. O pascalu pisza generalnie to samo co pisali o keplerze i maxwellu czyl iw skrocie ze bedzie lepiej.

 

 

Tak wiec spoko, czekajcie rok, serio.

Odnośnik do komentarza

Nie no ok, tylko te technologie, ktore beda mialy premiere w przyszlym roku to moga realnie miec jakis znaczacy wplyw dopiero za 2-3 lata.

 

Wystarczy zobaczyc ile samsung sie czail ze swoimi pamieciami 3d, reszta producentow dopiero teraz to nadgania. To samo bedzie z nvlinkiem, fajnie na papierze tylko sie nikt na to nie rzuci nagle. Thunderbolt umarl, nowe usb wchodzi powoli.

 

Nie ma sensu czekac, nigdy nie bylo.

Odnośnik do komentarza

No dobra ale nie powiesz mi że warto przesiadać się teraz na 970 jak to nawet Wiedźmina w ultra nie pociągnie. Może już za 3 miesiące będzie coś lepszego w podobnej cenie. Jak bym kupował kartę w październiku lub grudniu to tak nie opłacało się czekać ale teraz ?   Ja nie chcę zapłacić 2500 zł za kartę więc 980 nie kupię a 970 to cholernie mały przeskok za to co proponuje. Zobaczę na allegro jak za moją kartę ugram ok 800 zł to kupie nową a jak nie to zostaję ze starą :)

Odnośnik do komentarza

Przeciez Twoja karta spokojne pozwoli na komfortowe granie w Wieska 3 jezeli nie jestes mega wymagajacy. Wedlug redów wiesiek smiga na ultra z geforce gtx 980, który jest 5-10% wydajniejszy od GTX 970 wiec dlaczego ten mialby sobie nie poradzic?

 

Nikt nie gral jeszcze w ta gre nawet, wiec nie wiem skad takie założenia...a na 1080p/60hz te karty sa bardzo wydajne.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Velius dobrze gada. Przestańcie moc swojej karty określać na gdybaniu. Niech Wiedźmin wyjdzie i wtedy będzie można sprawdzić jak radzi sobie np. 770 w porównaniu do 970. Pochopne decyzje przy wyborze nowego sprzętu do kompa przeważnie się mszczą, wiem to ze swojego doświadczenia. No i też uważam że ten 770 poradzi sobie dobrze z W3.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

inna sprawa ze dla mnie wiedzmin to kicha, zupelnie nie moje klimaty i nie mam zamiaru w to grac. GTXa 970 polece kazdemy kto chce grac w gierki w tym roku i czerpac przyjemnosc a nie plakac, ze mu na ultra w 1440p nie pojdzie. Nie mam takich wymagan wiec dla mnie 970 to dobra karta.

 

To czy ktos zmienia karte czy nie to tylko i wylacznie jego sprawa. Jakies 90% osob spuszcza sie nad tym wiedzminem, ich sprawa, jak chca to niech wymieniaja. Ja sobie wole odpalic gta. W przyszlym roku szalu nie bedzie i nastepca gtx'a 970 nagle nie da 25 klatek wiecej. Wiec bez sensu czekac.

Odnośnik do komentarza

Ja również przymierzam się powoli do komputra, mam do wydania dwa kafle na obudowe, mobo, zasilacz, procek i ram.

 

Sam sobie złożyłem coś takiego:

 

Mam wątpliwości co do płyty głównej. Chciałbym żeby miała wyjście do USB 3.0 na obudowie. Procek jest bez magicznego K, więc nie wymagam dobrej sekcji zasilania, chociaż ponoć w tym MSI nie jest najgorsza.

 

Pamięć wydaje się okej, procesor również.

 

Kolejny problem mam z zasilaczem. Bardzo bym chciał modularny. Do tego zestawu na początku będzie dołożony Radek 7950, więc myślę, że ta 530W którą podałem spokojnie wystarczy.

 

Co sądzicie?

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...