Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

mi sie udalo takie ramy w tej cenie: 661450_5_f.jpg

cl11

 

Jesli chodzi o zasilacz to wzialem coolmaster 550, ale boje sie czy starczy jak za 2 lata wszystko nakrece na opor i podokladam dyski.

Nvidia zaleca MINIMUM 500 do gtx970.

 

proca bierz 4690k.

Krecisz no stress o 1ghz.

Plyta jest do tego idealna.

Odnośnik do komentarza

ok warto ?  Zastanawiam się czy to najlepszy obecnie gtx czy może innego warto ?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

Bo sprzedałem na allegro kartę swoją za 1000 zł :D  z przesyłką 1020 i nie miałem co się zastanawiać :) dopłacę 600 i mam gtx 970.

Odnośnik do komentarza

Bierz - w sumie nie ma to aż tak dużego znaczenia, a ta karta podobno ma bardzo ciche i wydajne chłodzenie w spoczynku (w stresie gorzej). 

 

Tak uogólniając: 

 

ASUS Strix - dobre sprawdzone pół pasywne chłodzenie, temperatury pod obciążeniem max 70C, cichy układ chłodzenia, backplate, zasilanie jedna wtyczka 8 pin, sekcja zasilania 6-fazowa.

MSI Gaming - najlepsze chłodzenie ze wszystkich modeli niereferencyjnych (pół pasywne), max pod obciążeniem 65C, najcichszy układ chłodzenia, brak backplate, najczęściej zgłaszane problemy z hałasującymi cewkami ze wszystkich modeli GTX 970, 2 wtyczki PEG - 6 i 8 pinowa.

Gigabyte G1 Gaming - najchłodniejsza ze wszystkich, najgłośniejsza (w stresie) oraz najszybsza, brak chłodzenia pół pasywnego, backplate, temperatury pod obciążeniem w okolicach 60C, 2 wtyczki 6 i 8 pinowa, najdłuższa karta ze wszystkich - 30,5 cm, sekcja zasilania 6 faz.

 

Innych modeli nie brałbym pod uwagę ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

no miałem 770 gigabyte i byłem zadowolony tym jak mogłem podkręcić bez problemów :)  to biorę szkoda że cena większa niż na premierę ale co tam :)

 

 

Edyta muszę inną bo moja obudowa tego nie pomieści :D Co za potwór :)

 

Edyta 2 :)   Poszedłem z MSI. Asusa nie lubię a nie będę do obudowy dobrej dopłacać aby mi się karta gigabyte zmieściła :)    no to 500 zł i karta moja a teraz jeszcze sprzedam kod na wieśka za 50 zł (janusz biznesu)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

mi sie udalo takie ramy w tej cenie: 661450_5_f.jpg

cl11

 

Jesli chodzi o zasilacz to wzialem coolmaster 550, ale boje sie czy starczy jak za 2 lata wszystko nakrece na opor i podokladam dyski.

Nvidia zaleca MINIMUM 500 do gtx970.

 

proca bierz 4690k.

Krecisz no stress o 1ghz.

Plyta jest do tego idealna.

 

Kurna nie mam tyle budżetu :D mam dwa kafle na te podzespoły, nie stać mnie na 4690k. Miałem swojego czasu 3570k i przez ponad rok użytkowania nie tknąłem mnożnika, nie mówiąc o napięciu. Nie mam zamiaru dopłacać do haswella z serii K :)

Odnośnik do komentarza

Ok przyszedł gtx 970 MSI gaming   . Pierwsze co zrobiłem to podkręciłem delikatnie. Bez zmiany na napięciach udało mi się dojść do 1450 MHZ i  prawie 8 000 mhz na pamięci :)     Przecież to prawie gtx 980. Dobra karta.  Polecam!

 

 

P.S. Cewki lekko piszczą (słyszalne bez obudowy) jak puszczam coś w powyżej 160 fps a tak cisza.   

 

 

Wiedźmin 3 jestem gotów !

Odnośnik do komentarza

Ja poluje na monitor Acer XB270HU, ale w PL nie dostepny, a zza granicy strach sciagac bo nie wiem czy jak kupie w UK albo na niemieckim amazonie to gwarancja jest uznawana czy nie...bo jak wiadomo monitory te maja w huy dead pixeli, bleeding backlightów itp, nie chcialbym zostac z reka w nocniku :frog:

 

Wie ktos jak dziala gwarancja Acer'a na terenie UE jak kupie online za granica?

Odnośnik do komentarza

Ja poluje na monitor Acer XB270HU, ale w PL nie dostepny, a zza granicy strach sciagac bo nie wiem czy jak kupie w UK albo na niemieckim amazonie to gwarancja jest uznawana czy nie...bo jak wiadomo monitory te maja w huy dead pixeli, bleeding backlightów itp, nie chcialbym zostac z reka w nocniku :frog:

 

Wie ktos jak dziala gwarancja Acer'a na terenie UE jak kupie online za granica?

Zawsze mozesz zwrocic monitor do Amazon i albo ci wymiannia albo oddadza kase.

Odnośnik do komentarza

A jak się podkręca grafikę xD? Moją 770 4GB da radę? Procka podkręcałem ale kartę nigdy.

 

Masz ogrom poradników w sieci - podkręcasz programowo, albo ASUS GPU Tweak, albo MSI Afterburner. Zwiększasz wartości w poszczególnych kolumnach i testujesz za pomocą OCCT przynajmniej 5 minut, czy jest stabilnie ;)

Odnośnik do komentarza

A jak się podkręca grafikę xD? Moją 770 4GB da radę? Procka podkręcałem ale kartę nigdy.

ja podkręciłem msi afterburner co do 770 to podkręcałem swoją programem na gigabyte zapomniałem nazwy (miałem gtx gigabyte) .  Swoją drogą te 970 jak się pięknie podkręcają :) NIGDY nie podkręciłem tak mocno bez zmiany napięć  :) mocarne karty. 

 

A ragus nie polecam non stop na podkręconej jechać. Ja robię sobie profil w afterburnerze. i używam go jak gram. Bo jak kilka dni nie gram to nie ma po co karty żyłować ale na Wiedźmina 3 będzie idealnie. Dziś Company of Heroes 2 testowałem :) Ze wszystkim na ultra i v sync włączonym stałe 60 klatek :D magia :)

Odnośnik do komentarza

No GTX970 jest świetny i w tej cenie nie ma na rynku niczego lepszego. Według mnie, po solidnym podkręceniu nie opłaca się kupować GTX980. Nie za 2600... 

Zależy ... nie ma co patrzeć na podkręcenie karty bo idąc tym samym gtx 980 po OC zostawia daaaleeeeko w tyle 970. Ale w tej cenie na pewno nic lepszego się nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza

żeby nie być gołosłownym gtx 970 podczas testowania bechmarka valley :)   Udało mi się dobić do 1456 MHZ a na memory 7516 .

 

11183453_952096924830182_224653478025355

 

W MSI Afterburner mam teraz takie ustawienia

11204889_952099151496626_353922585586182

 

0 artefaktów i stabilne. Pewnie mógłbym dalej do 1,5 dociągnąć ale nie widzę potrzeby w żyłowaniu karty obecnie to już sztuka dla sztuki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

taki se :)   i7 3771 3,90 GHz w trybie boost (a taki mam non stop)  Niestety wiem że to będzie do wymiany pierwsze kiedyś ale starczy na razie . Kupiłem 2 lata temu bardzo dobrą płytę główną a na procku zaoszczędziłem (bo i tak nie podkręcam procesora nigdy). Za rok pewnie procek zmienię ale reszta zostanie jeszcze długo :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...