Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

G1 gaming widzę ma najlepsze możliwości OC i nic nie muszę dopłacać więc chyba biere. Poczytam jakieś testy i zobaczę czy jakaś lepsza będzie .

Sam chciałem g1 ale zrezygnowałem bo obudowe mam za małą druga w rankingach jest msi gaming. Ja mogę ją polecić świetnie się podkręca i jest cicha. Jeżeli chcesz jednak g1 gigabyte sprawdź obudowę potrzebujesz ok 32 cm ;)

Odnośnik do komentarza

Parę zdjęć mojej G1 Gaming.

 

GTX970 vs GTX570

5OQb9fd.jpg

XDv68KY.jpg

 

I długość karty vs płyta główna i jak to wygląda w praniu:

 

KImqBoF.jpg

BU71Wa0.jpg

 

Zdjęcia akurat miałem na imgurze, więc zapodałem do wglądu dla zainteresowanych. :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja trafiłem niestety na trochę słabszy model. Tzn. OC jest ok, ale za to temperatura karty nie bardzo zgadza się z tym co jest w testach czy recenzjach, chociaż trafiają się ludziom też takie modele jak mój, a nawet i gorsze. Na karcie z maksymalnym obciążeniem mam 72st. i ni cholery nie jestem tej temperatury zbić, pomimo że wiatraki pięknie śmiagają. No cóż, model modelowi nierówny i trzeba mieć to na uwadze. Nie oddawałem karty na gwarancji, bo 70st. to nie jest też nic strasznego. :)

 

Edit:

Jeżeli chodzi o OC to mam teraz takie, ale da radę ustawić więcej. Ustawiłem tak żeby nie męczyć karty bo nie ma sensu wyciskać z niej siódmych potów dla 2fps. Jeżeli chodzi o oc to i tak ta karta to kozak niesamowity, dawno nie było tak dobrych kart do zabawy z oc.

 

5mv.png

4gk.png

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Na starcie - Panowie nie bijcie, bo piszę post jako osoba która od 8 lat z PC miała wspólnego tyle, że stara buda leży i się kurzy, a obecnie pracuje na lapku i czasem w coś pogram (hs/hots/Doto i gierki na emku odpalone, bo na więcej sprzęt nie pozwala ).

 

Obecnie doszedłem do wniosku, że ps4 jest fajną zabawką, ale z drugiej strony stać mnie aby kupić sobie coś bardziej komfortowego zarówno do pracy jak i grania.

Nie wymagam wiele - ważne aby multiplatformy chodziły lepiej niż na ps4.

 

Budżet jakim dysponuje to 4 tysiące. I tak jak mówię, aktualnie jestem zielony jeżeli chodzi o sprzęt stacjonarny tj. porównania kart, modele procków, osiągi etc. 

 

Down:

Ogólnie wszystko (kompa od podstaw chcę zbudować).

Myślałem nad 970, jakimś i5 (ale modeli tego jest  w....), 8gb ramku o jakimś dobrym taktowaniu, osobnym SSD na system. Jeżeli chodzi o zasiłke i płyte główną to nie mam zielonego pojęcie :(

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Co sie dzieje na tym forum :daddy: :daddy: :daddy: :daddy:

 

Masz juz TV/monitor i chcesz sama bude do 4k?

Po prostu nie odpowiada mi polityka sony/xa - chore ceny gier, słabe multi i jakość usługi, promocje cyfrowe to skandal, jaja z serwisem. Konsolki zostawię aby pograć w exy (głównie dla P5) oraz wii u ze względu na xeno. A tak szczerzę, to "pałe goryczy" jak to mówił Foltest przelało zobaczenie GTA w 60 klatkach oraz DA na pc u kumpla :P

Jego się nie zapytam o doradzanie w sprzęcie, bo wyśmieje że konsolowiec nagle chce kupić pc - straciłbym reputacje  :sir:

 

Na samą bude chcę przeznaczyć 4k (wliczając w to nową obudowę i może jakieś chłodzenie w środku - ważne żeby to cicho chodziło)

Dodam, że dźwiękówkę mam (xonara + daca) takę to od razu odpada ;]

 

Mam dobry TV więc monitora nie potrzebuję (ten mogę kupić zawsze później jeżeli uznam, że jest mi potrzebny).

Edytowane przez Starh
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Proponuję zaglądnąć tutaj:

 

www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_maj_2015?page=0,16

 

Piszę z fona więc nie przekleję tego linka w adresie url.

 

Generalnie taki PC jak wyżej tylko można rozważyć inne zasilanie, bo to od Silentum jakoś nie specjalnie mi leży. Jeżeli procek nie będzie podkrecany to można też zrezygnować z kupowania chłodzenia i zrezygnować z wzięcia modelu procka z literką K. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na np. lepsze zasilanie. Polecam coś od Seasonic, Be-quite, Fractala czy Enermaxa. Mają dobre rzeczy w dobrych cenach, a przynajmniej na pewno lepsze niż jakiś Silentum. Buda to już kwestia gustu.

 

Można też wyskoczyć poza 4k i dołożyć na jakąś i7, ale to już zależy jak bardzo jesteś elastyczny jeżeli chodzi o budżet. ;)

Odnośnik do komentarza

Mysle ze i5 4690k do grania wystarczy i nie ma sensu przeplacac na i7. Opcja z pokdrecaniem i chłodzeniem daje jakis zapas i otwiera kilka mozliwosci na przyszlosc wiec mysle ze jednak warto przemyslec ta kwestie. Ogolnie ciezko cos za 4k zlozyc bo dolar zle stoi i wszystko drozsze niz powinno byc, ale popatrze cos potem i postaram sie sklecic jakis zestaw, inni najwyzej poprawia i razem dojdziemy do rozwiazania.

Odnośnik do komentarza

 

Co sie dzieje na tym forum :daddy: :daddy: :daddy: :daddy:

 

Masz juz TV/monitor i chcesz sama bude do 4k?

Po prostu nie odpowiada mi polityka sony/xa - chore ceny gier, słabe multi i jakość usługi, promocje cyfrowe to skandal, jaja z serwisem. Konsolki zostawię aby pograć w exy (głównie dla P5) oraz wii u ze względu na xeno. A tak szczerzę, to "pałe goryczy" jak to mówił Foltest przelało zobaczenie GTA w 60 klatkach oraz DA na pc u kumpla :P

Jego się nie zapytam o doradzanie w sprzęcie, bo wyśmieje że konsolowiec nagle chce kupić pc - straciłbym reputacje  :sir:

 

Na samą bude chcę przeznaczyć 4k (wliczając w to nową obudowę i może jakieś chłodzenie w środku - ważne żeby to cicho chodziło)

Dodam, że dźwiękówkę mam (xonara + daca) takę to od razu odpada ;]

 

Mam dobry TV więc monitora nie potrzebuję (ten mogę kupić zawsze później jeżeli uznam, że jest mi potrzebny).

 

 

No to ja to widze tak, cenowo wychodzi poza próg 4000zł, ale zestaw długo bedzie służył.

Mobo Gigabyte z97x SLI - 500zl

i5 4690k - 1000zl

Seasonic S12II 620W - 290zl

Ripjaws 2x4gb 1600mhz - 280zl

Gigabyte Geforce gtx 970 - 1450zl

Corsair Carbid Series 200R - 230zl

WD Caviar Blue 1TB - 240zl

SSD Adata Premier 128gb - 250zl

SilentiumPC Fera 2 - 90zl

 

Około 4390zł, ale zestaw wypas i przyszlosciowy, do tego plyta glowna mocna, dobra i ma SLI jakbys w przyszlosci chcial dorzucic druga karte (DX 12 ma podobno pozwalac na sumowanie pamieci Vram w kartach wiec moze to byc warte uwagi przy graniu w 4k i wyzszych rozdzielczosciach). Wychodzi drozej niz myslalem, nie sadzilem ze dolar bedzie mial az takie znaczenie. Moze koledzy jakos zmodyfikuja ten zestaw zeby uszczuplic wydatek.

Edytowane przez Velius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 

No to ja to widze tak, cenowo wychodzi poza próg 4000zł, ale zestaw długo bedzie służył.

Mobo Gigabyte z97x SLI - 500zl

i5 4690k - 1000zl

Seasonic S12II 620W - 290zl

Ripjaws 2x4gb 1600mhz - 280zl

Gigabyte Geforce gtx 970 - 1450zl

Corsair Carbid Series 200R - 230zl

WD Caviar Blue 1TB - 240zl

SSD Adata Premier 128gb - 250zl

SilentiumPC Fera 2 - 90zl

 

Około 4390zł, ale zestaw wypas i przyszlosciowy, do tego plyta glowna mocna, dobra i ma SLI jakbys w przyszlosci chcial dorzucic druga karte (DX 12 ma podobno pozwalac na sumowanie pamieci Vram w kartach wiec moze to byc warte uwagi przy graniu w 4k i wyzszych rozdzielczosciach). Wychodzi drozej niz myslalem, nie sadzilem ze dolar bedzie mial az takie znaczenie. Moze koledzy jakos zmodyfikuja ten zestaw zeby uszczuplic wydatek.

Generalnie jest ok. Można jedynie zaoszczędzić stówkę na mobo i wziąć MSI Z97-G43, nie odbiega zbytnią od tej Gigabyte i też ma SLI.

 

Płyta główna - MSI Z97-G43 = 400zł

 

Można też zaoszczędzić na obudowie i wziąć coś za np. 120-150zł (np. Zalamana lub Fractala).

 

Z całą resztą niestety nic już się sensownego nie da zrobić. Takie są teraz ceny, a Velius podał same dobre rzeczy do komfortowego grania.

 

Reasumując można jeszcze zejść z ceny 170-200zł, czyli za całość będzie najmniej 4190-4220zł.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...