Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Bizon bierz się za zasilacz.

 

 

Silentium pc nigga plz, wiadomo ze wypasik trendi kul dzezi designed in polish kalafiornia made in china wiec sie nie wypowiadam

 

 

Dostalem w pracy nowego kompa, core i5 haswell, 16gb ramu, ssd+hdd, corsair 500w, obudowa ZalmanZ3 lol + monitor della na ips, nie wiem kto to składal ale odpalenie photoshopa z 16gb ramu jezu jakie to piekne

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to ja to widze tak, cenowo wychodzi poza próg 4000zł, ale zestaw długo bedzie służył.

Mobo Gigabyte z97x SLI - 500zl

i5 4690k - 1000zl

Seasonic S12II 620W - 290zl

Ripjaws 2x4gb 1600mhz - 280zl

Gigabyte Geforce gtx 970 - 1450zl

Corsair Carbid Series 200R - 230zl

WD Caviar Blue 1TB - 240zl

SSD Adata Premier 128gb - 250zl

SilentiumPC Fera 2 - 90zl

 

Około 4390zł, ale zestaw wypas i przyszlosciowy, do tego plyta glowna mocna, dobra i ma SLI jakbys w przyszlosci chcial dorzucic druga karte (DX 12 ma podobno pozwalac na sumowanie pamieci Vram w kartach wiec moze to byc warte uwagi przy graniu w 4k i wyzszych rozdzielczosciach). Wychodzi drozej niz myslalem, nie sadzilem ze dolar bedzie mial az takie znaczenie. Moze koledzy jakos zmodyfikuja ten zestaw zeby uszczuplic wydatek.

 

Powiedzcie i7 daje dużego boosta w programach do obróbki grafiki w porównaniu do 5? Bardziej bym się jednak skłaniał aby zaoszczędzić na głównej, a dołożyć do 16gb (adobe).

 

Rozumiem, że to mobo w razie "czego" nie gryzłoby się np. z radkiem w przyszłości? 

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Nie, płyty główne nie gryzą sie z kartami. Bardziej juz monitory teraz (G-sync = nvidia, Freesync = AMD).

 

Na pierwsze pytanie sie nie wypowiem czy jest znaczna roznica, czesto sie mowi ze i5 starcza do gier, i7 dobry do gier i pracy.

Swoją drogą te monitory z G-Sync to kosztują chore kwoty, ale faktycznie dają sporo. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli mówisz o Photoshopie, to i5 będzie w zupełności wystarczający. i7 przydaje się przy programach wymagających wielu obliczeń, jak renderowanie klatek przy montażu video, czy w programach do projektowania, gdzie ogromne projekty trzeba przekonwertować. Więcej przyniesie dołożenie pamięci, bo Photoshop ją szybko zapycha, kiedy pracujesz na warstwach, a jej niedobór sprawia, ze cały program i komputer zaczynają zamulać.

Odnośnik do komentarza

Lenovo H30-00..

processor

Intel Pentium J2900 Processor( 2.41GHz 1333MHz 2MB)

operating system

Windows 8.1 with Bing 64

memory

4.0GB PC3-12800 DDR3L 1600 MHz

pointing device

USB Optical Mouse

hard drive

1TB 7200 rpm

optical device

DVD Recordable

network card

Lenovo BGN Wireless

 

Sprawa rozchodzi sie o to, ze chcialem na nim ograc Wieska pierwszego, ale strasznie tnie. Pozyczylem uzywana karte low profile, zeby podciagnac grafike, ale kap jej nie widzi. Ma ktos taki sprzet?

2rz9u7s.jpg260aiwy.jpg

 

Kupione 2 dni temu do przeglądania forumka. Do grania z pewnością sie nie nadaje, ale taki by zamiar. Do gierek mam konsole.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie dlatego, ze domyślną kartą systemową jest zintegrowany układ graficzny Intela - musisz zainstalować sterowniki do włożonej grafiki, po czym zmienić układ graficzny.

 

Tutaj masz dokładnie opisane, jak to wykonać :) 

 

http://techformator.pl/jak-wylaczyc-zintegrowana-karte-graficzna-intel-hd/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Normalna karta chyba tutaj nie będzie działać. Jakie to jest wejście na kartę? Może zrób fotkę środka i podlinkuj? Jestem w sumie ciekaw jak to wygląda, a coś czuję że kartę będziesz mógł wsadzić ale tylko taką z laptopa, z 'M' w nazwie.

Odnośnik do komentarza

tak, zmieniałem, choć mimo wszystko była zaznaczona opcja 3 - automatycznie. Zmieniłem na zewnętrzną kartę to sie w ogóle nie odpalał. 

Potem zmieniłem na wewnętrzna, bez wyciągania i normalnie sie odpalił z 2 kartami (z zainstalowana zewnętrzna), w środku.

 

Sprawdzałem w systemie i system w ogóle jej nie widział. Albo była zepsuta, w co wątpię, bo koleś jej używał parę tyg temu,  albo system(prawdopodobnie), za mało prądu podaje. Nie wiem juz? 

Odnośnik do komentarza

Na karcie nie masz wtyczki do zasilania ? Ja jest to podłącz, jak nie ma ti wtedy arta zawsze na 100% chodzi na zasilaniu ze slotu.

 

Sprawdz ta karte u kolegi czy na pewno dziala. Generalnie jest tak, ze niczego nie trzeba instalowac - karta zintegrowana lub osobna w pcie wyswietla obraz po podlaczeniu i wybraniu zrodla w biosie.

Odnośnik do komentarza

Mam już dość swojego grata z BARDZO wiekowym procesorem. Kasa zawsze była potrzebna na coś innego, ale mam mocne postanowienie by w końcu zasiadać(i pracować) przy normalnym, stabilnym systemie.

 

A więc tak z grata chcę zostawić jedynie grafikę(GT 240) i dysk. Reszta do zakupienia(procesor, płyta główna, ram, zasilacz i oczywiście obudowa, mysz itd.)

 

Moje wymagania to stabilne, szybkie standardowe korzystanie z komputera(internet, YT, dużo office) oraz od czasu do czasu zagranie w coś, szczególnie RPG(marzy mi się Wiesiek 3, nawet na low). Więcej gram na konsoli i w indie.

 

Górna granica mojego budżetu do ok. 1200-1400 zł.

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza

Chcialem sobie kupic te ramy, bo wygladaja smiesznie:

 

 

Ale potem spojrzalem na swoj sprzet i ten Noctua jest gigantyczny wiec zaslanialby wszystko :frog:

 

Najgorsze ze bede to musial zdejmowac jesli zechce ramy dolozyc. Tak to u mnie wyglada, wieksza krowa niz przypuszczalem zanim sie zainteresowalem zmiana ramu.

 

tooGoYq.jpg

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...