Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim zestawie, gdzie zostawiłbym starą grafikę(GT 240) i dokupił RAMu do 6-8 GB?

 

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_kwiecien_2015?page=0,5

 

Na tym starym paździerzu - GT240 w absolutnie nic nie pograsz, to już jest zabytek. Na Twoim miejscu zostawiłbym ten ram i zainwestował 370 zł w używanego GTX570 - wyjdziesz na tym lepiej z 4GB RAM niż zostawiając taką grafikę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swojego czasu zachwalałem myszkę Roccata. Po ponad dwóch miesiącach użytkowania oddałem... Scroll o którym mówiłem, że jest superhipermega itd. nagle zaczął dziwnie pracować. Kręcenie nim w dół było ok (no może trochę głośniejsze niż za nowości), ale do góry to już masakra... głośne 'terkotanie' doprowadzało mnie do nerwicy, więc oddałem w piz.du mychę, bo była na gwarancji. Mają zwrócić kasę.

 

Jaki z tego morał? Nie zachwalaj dnia przed zachodem słońca. Zmieniam zdanie co do tej mychy i nie polecam - chodzi dokładnie o model Roccat Kone Pure Optical, nie wiem jak z innymi, ale ja już się tej firmy nie czepię.

 

Zmieniłem myszkę na Logitech G502. Na ten moment, po tygodniu, jestem zadowolony. Bardzo dobrze leży w dłoni. Wiadomo była trochę droższa, ale na Logitechach nigdy (odpukać) jeszcze się nie zawiodłem, więc mam nadzieję że tak będzie i tym razem.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Sensor jest ostry jak żyleta. Zupełnie inna charakterystyka działania niż w Roccacie. Niby tu optyk i tu, ale to nie to samo. G502 działa dużo bardziej precyzyjnie. Jak zatrzymujesz myszkę to kursor zatrzymuje się błyskawicznie w miejscu. Nie ma żadnego efektu "pływania" kursora, albo inaczej: robi dokładnie to co chcesz. Roccat działał bardziej "miękko", podejrzewam, że bliżej mu było do Razera, bo ludzie też tak mówią o Deathadderach dla przykładu. Ciężko to określić słowami jak się jest laikiem w takich sprawach. W każdym razie obydwa sensory są świetne, nie mogę złego słowa powiedzieć o Roccacie w tym aspekcie.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Po kilku dniach czytania, przeglądania internetu, oferty sklepów zdecydowałem się na taki komplet:

 

> http://www.morele.net/inventory/info/pLNSP5/

 

Do tego na razie mój stary HD7950, ale i tak mam nadzieję, że pogram na nim spokojnie w większość gier na high/ultra. 

 

What do you think?

Edytowane przez Szejdj
Odnośnik do komentarza

Chłopaki jutro chcę zakupić sprzęt. Pisałem wcześniej, ale powtórzę - interesuje mnie stabilna praca(dużo office'a) oraz "od czasu do czasu" jakieś gierki. Z chęcią sprawdziłbym Wiedźmina 3(konsole mam zamiar nabyć dopiero na gwiazdkę/na początku przyszłego roku), nawet na niskich/średnich ustawieniach. Wykombinowałem taki zestaw:

 

Procesor: AMD FX-6300, socket AM3+, 64bit, 3,5GHz, 95W, cache 14MB, BOX (FD6300WMHKBOX)

Płyta: Asus M5A97 R2.0 AM3+ AMD970 4DDR3 RAID/USB3/GLAN ATX - (M5A97 R2.0)

Grafika: MSI Radeon R9 270, 2GB GDDR5 256 Bit HDMI, 2xDVI, DP (R9 270 GAMING 2G)

Pamięć: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)

Dysk: WDC WD3200AVJS-63N9A0 ATA Device

Zasilacz: Antec VP 500 - 500W

 

Czy ten zasilacz to uciągnie? Postawić na 4 czy 8 GB Ramu? Jakieś sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...