Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

Zmień grafikę na GTX960.

Procesor warto wymienić na Intela - i3-4160 - będzie wydajniejszy od tego AMD. 

 

Wtedy płyta główna na Z97: 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/

 

Do tego dorzuć... cóż. 8GB RAM to według mnie minimum pod Wiedźmina. 

 

Generalnie taki zestaw, jak wrzucił Szejdj, tylko płytkę zmień - za jakiś czas wrzucisz i5, czy i7 i będziesz mieć dużo lepszą wydajność, do tego dołożysz dobry i szybki RAM i masz stabilną platformę ;)

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki chłopaki. Bardzo dużo pracuję w Wordzie, szukam materiałów, robię kilka rzeczy na raz(a raczej chcę, bo na mojej skamielinie nie wchodzi to w grę), także wolałbym chyba postawić na mocniejszy procesor.

 

Ogólnie sprzęt mam zamiar kupić na raty, tak więc dwie stówki w tą czy w tamtą nie są bardzo istotne.

 

Zastanawiam się czy chcę kartę za taką cenę. Nie jestem jakimś graficznym freakiem. Zależy mi przede wszystkim na zadowalającej płynności gier. Kuszą te darmowe gry, ale przy Wieśku 3 wystarczą mi detale low/medium w 30 klatkach.

Odnośnik do komentarza

Praca na pakiecie biurowym jest identyczna na i3, i5 oraz i7. Roznice pojawiaja sie w oprogramowaniu, ktore korzysta z kilku rdzeni i wątków, np photoshop przy renderowaniu efektów lub jakiś program do obróbki video. osobiscie polecalbym jakiś i5, ale jezeli to ma byc sprzet biurowy to tanszy i3 sprawdzi sie tak samo. Jezeli gierki to juz raczej od i5 wzwyż, ale generalnie do gierek lepiej kupic kompa do gierek bo polsrodki to srednio sie sprawdzaja, no chyba ze ktos lubi grac w 720p na medium.

Odnośnik do komentarza

Pomóżcie mi zrobić fuzję mojego wyboru oraz waszych propozycji. Na pewno nie chce tak drogiej karty graficznej(wiem, że między moją a GTX 960 jest różnica zaledwie koło 200zł, ale jednak). Docelowo do gier mam zakupić Ps4 jakoś do końca roku. Zawsze byłem również z Intelem, dlatego padnie jednak na I3. Może lepiej będzie kupić Z97, a zaoszczędzić na grafice.

 

Po za tym - kupowanie na raty na morele uważacie za bezpieczne?

 

Edit: tak teraz patrzę i między morele a komputronikiem jest różnica 50 zł, a przynajmniej złożą mi zestaw za darmo.

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

No to wybrałem Ci mocny procesor i5, szybki ram 2400mhz i dość szybką kartę graficzną, a Ty piszesz, że zamiast i5 bierzesz dwurdzeniowe i3 a zamiast GTX750 bierzesz Radka, który jest o 10% wydajniejszy. Przez długi czas nie musiałbyś nic w komputerze wymieniać, dołożyć SSD jedynie.

 

No ale okej, to jest moja subiektywna opinia przecież :) kasa jest Twoja  :master:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...