Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

No i są testy kart graficznych do Wiedzmina 3:

 

1. Na GTX970 w 60fps pogracie tylko w fullhd i ustawieniach High, ssao, HairWorks Off.

 

2. FullHD w Ultra na GTX970 to juz tylko 25 fps.

 

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wiedzmin_3_dziki_gon_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,8

Dziwne mam za sobą 4-5 godzin gry i na razie gra działa w przedziale 45-60fps z wszystkim na ultra bez HW. 

Odnośnik do komentarza

No trudno zebys mial taka sama jak HW to jedna z najbardziej obciazajacych opcji. Wlacz HW na On i wtedy podaj nam wyniki.

 

 

31 fps GTX970 - 1920x1080 / Ultra / AA / HBAO+ / HairWorks ON

 

Mówię o opcjach bez HW, mam wrażenie, że te wyniki na PCLabie czy PurePC z HW off nijak się mają do tego, co osiągają tutejsi forumowicze na GTX970. Sam to zmierzę w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam wszystko na ultra (cienie na HIGH; zero roznicy, potem sprawdze jeszcze nizsze), GTX ostatecznie podkrecony do 1460 (pamiec grafy na 2000), hw off (tech od redow jest IMO bardzo podobne, a nie zzera zasobow) i mam 50-60 klatek.

Nie wiem na jakich balasach 970 oni te testy robia :reggie:

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Niestety z tego co czytam to faktycznie są lokacje gdzie na 970/980 jest 50-60 fps ale potem w deszczu w lesie nie trzyma nawet 30.

Te wykresy to pokazują:

w3m_ultra_1920.png

w3b2_ultra_1920.png

Patrząc na to nie dziwne że konsole nie trzymają w późniejszych etapach 30 klatek... Widać było za mało czasu na szlify.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Potem podkrece proca i zdam relacje.

 

Co do tych dropow w pozniejszych levelach, to wyglada mi to na ladne s(pipi)ysynstwo ze strony redow - chcieli zeby jako tako gra wyszla na pierwszych, przedpremierowych testach, a potem to juz mieli to w (pipi)e.

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

No ja mam podobnie jak dave w sumie te same karty ;)  Ja dropów nie czuję może dlatego że synchronizację pionową  włączyłem. Co do optymalizacji to o dziwo znów z dejwem się zgadzam. CDP RED już musiał wypuścić grę i jestem pewny że optymalizacja poprawi się za 2-3 patche. Obecnie można spokojnie grać ale na uber trzeba podkręcać gtx 970 a niżej chyba nie ma co na uber grać.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Redzi zapowiedzieli już kolejne łatki usprawniające. Napawa optymizmem też późniejsze wsparcie dla DX12. W przyszłości powinno być tylko lepiej, a i nasza 970 powinna też dostać niezłego boosta w tej grze. Technologia Nvidii dla tych kart jest na ten moment poza zasięgiem, no chyba że zjedzie się z innymi efektami.

 

U mnie jest ciekawa sprawa bo na okluzji otoczenia HBAO+ robi się czarny ekran w grze w randomowych momentach. Dźwięk sobie leci, gra działa ale nie mam obrazu. Tak jakby wywolało sterownik ekranu. SSAO działa już normalnie. Ma ktoś też taki fuckup?

Odnośnik do komentarza

OK, podkrecilem cpu z 3,5 do 4,0.

 

Efekt? 59-61 klatek podczas walki i podczas burzy (juz z deszczem).

 

Czyli tak: GTX970 1460 mhz, 4690k 4.0 ghz = 60 klatek.

Takze zapas do OC jest jeszcze duzy :)

 

hw off, ultra

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...