Skocz do zawartości

+++ CHCESZ KUPIC/ZMODERNIZOWAC KOMPA?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Chińczyk, CP2077, W3 z RT (taniutkie, żeby nawet odpalić na chwilę) są dobrymi testerami, Outlaws też. 

Jeszcze dodałbym Alana Wake 2, tylko tutaj irytujace jest to, że dla jednej gry trzeba odpalać Epica no ale gra jest warta tego i też może robić za test sprzętu. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Qbon napisał(a):

Jeszcze dodałbym Alana Wake 2, tylko tutaj irytujace jest to, że dla jednej gry trzeba odpalać Epica no ale gra jest warta tego i też może robić za test sprzętu. 

No tak to moja jedyna gra na Epicu :D Zdecydowanie + jeszcze będą DLC ( w sensie jeszcze jedno w październiku jakoś)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Donatello1991 napisał(a):

Kurde już się ekscytuje. Ostatni raz składałem pc 14 lat temu. Od razu kupuje Black Myth wukong. 

 

Daj znać jak wciśniesz Power i jak się zaświeci :d jak coś do daj na PW to podpowiem jak ustawić wszystko w Nvidia Control Panel. Ale tak miesiąc i już na luzie niuanse poogarniasz. Ja też miałem przerwę od 2. roku studiów, czyli coś koło 15 lat, ale trochę gogla i wszystko trybi dosyć szybko

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ograłem ostatnio to Nobody Wants to Die. Mniejsza o gierkę, ale nagromadzenie niektórych efektów jest niesamowiste.

Jak nie szukasz oszustwa, to niekiedy ten soft-lumen jest nawet spoko. Jak zaczynasz drążyć to wiadomo, że się zesra.

I brak odbić w lustrze, oprócz oskryptowanego ewentu... Słabo, ale jest potencjał. Gra też ok, odmóżdżacz na 4 godzinki. 

Odnośnik do komentarza

Jak mówiłem chodziła mi po głowie zmiana budy co wiązało się i ze zmianą chłodzenia bo moja 360 nie wchodzi do wymarzonej obudowy. Najpierw wpadła 240 ale nie do końca byłem zadowolony. Teraz wpadła legenda i chyba taki setup zostanie (do czasu zmiany na 7800/9800 x3d). No piękna jest ta buda. :wub::master:

IMG20240905214613.jpg

IMG20240905171847.jpg

IMG20240905171841.jpg

Muszę jeszcze dokupić wentyl 120 bo przez zasilanie CPU nie wchodzi mi na górę 140 :dunno:

Edytowane przez creatinfreak
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Donatello1991 napisał(a):

Patrze sobie w internecie i ktoś mi wyjaśni co to te DLSS i frame generator? Jaki to ma wpływ na grafikę? Będę musiał to włączać? Czy nie?

 

DLSS to jebany rozmydlacz obrazu, że zamiast grafiki robi się rzyg, a frame generator to udawane klatki, klatki które starają się ciebie oszukać, że są prawdziwymi klatkami.

Gracze PC (czyli tylko posiadacze 4090, reszta to jebana bieda intelektualna i ekonomiczna) wyłączają ten syf i grają w Cyberpunk w 22 fps, tylko tak osiągniemy nirwanę.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, MarekCol napisał(a):

 

DLSS to jebany rozmydlacz obrazu, że zamiast grafiki robi się rzyg, a frame generator to udawane klatki, klatki które starają się ciebie oszukać, że są prawdziwymi klatkami.

Gracze PC (czyli tylko posiadacze 4090, reszta to jebana bieda intelektualna i ekonomiczna) wyłączają ten syf i grają w Cyberpunk w 22 fps, tylko tak osiągniemy nirwanę.

To tak serio, czy z przymrużeniem oka?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Donatello1991 napisał(a):

No brzmi jak żart. Tylko ja się nie znam i pytam czy to gejmczendżery bez wpływu specjalnego na jakość wyświetlanego obrazu?

To są gejmczendzery. Z włączonym DLSS Quality + FG na Rtx 4080 super możesz komfortowo pograć w takiego Wukonga na max ustawieniach,  4K. Przy takiej rozdzielczości różnicy nie zauważysz. Przy wylaczonych tych opcjach to pewnie jakieś 20 FPS. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi. Mnie też Wukong przekonał i w przyszłym miesiącu wymieniam kompa 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

A przy 1440p? Bo taki mam monitor.

Kupiłeś ten pc z 4080 Super, tak? Czytałem wcześniej w którymś poście. Taki sam chce kupić. Z tą kartą przy tej rozdzielczości to w większości gier nie będziesz musiał DLSS włączać.

 

Ile cali monitor?

Edytowane przez Lochu
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

A przy 1440p? Bo taki mam monitor.

FG to różnie bywa, z reguły na początku w każdej grze coś jest zepsute, przy 4080 Super raczej nie musisz, to bardziej opcja, takie 50 na 50, musisz empirycznie. DLSS natomiast to nie ma sensu nie używać w ostatnim czasie, DLSS Quality i RT wszędzie możesz włączać, czasami pewnie i DLAA przy 4080S. 

 

Jakbys instalował Wukonga to modderzy robią naprawdę cuda z UE5 i nie tylko. 

 

https://www.nexusmods.com/blackmythwukong/mods/13?tab=files&file_id=658 totalnie eliminuje stuttery, ulepsza grafikę, szybsze ładowanie, a to tylko pliczki do configu

https://github.com/Lyall/WukongTweak ulepsza kilka rzeczy dla ultrawide i FOV

 

Spoiler

Nie, granie na PC to nigdy nie było Plug and Play  :kaz:

 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

Teoretycznie dzisiaj powinni mi wysłać. Dobrze że do końca września urlop, bo bym się zesrał jakby przyszedł 5 minut przed pójściem do pracy.

 

Ilu z was przeskakuje na serie rtx 5xxx po premierze?

Ja na 100%, chyba, że skalperzy mnie wyprzedzą... no i podobno trzeba zasilacz 1 kW :). 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):
25 minut temu, Donatello1991 napisał(a):

Teoretycznie dzisiaj powinni mi wysłać. Dobrze że do końca września urlop, bo bym się zesrał jakby przyszedł 5 minut przed pójściem do pracy.

 

Ilu z was przeskakuje na serie rtx 5xxx po premierze?

Rozwiń  

Ja na 100%, chyba, że skalperzy mnie wyprzedzą... no i podobno trzeba zasilacz 1 kW :). 

Czyli jak kupować kompa to z zasilaczem 1000w, tak na przyszlosc? Miałem wsiąść 750 lub 850

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Lochu napisał(a):

Czyli jak kupować kompa to z zasilaczem 1000w, tak na przyszlosc? Miałem wsiąść 750 lub 850

Są ludzie, co twierdzą, że starczy, z przecieków wynika, że 5090 może mieć problem z 850W z RT w peaku. Różnica w cenie mała, nie ma sensu imo nie brać 1 kW. 

 

image.png.edef4fed70468bb0ec01bfbf9021496c.png

 

+ procek + overhead, będzie 1kW w zaleceniach dla 5090 jak nic. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...